Integruotos pamokos suvestinė pirmoje jaunių grupėje „ryškios vėliavėlės“. Piešimas antroje jaunimo grupėje: kaip pažadinti įkvėpimą Šventinių vėliavėlių piešimas antroje jaunesniųjų grupėje

(antra jaunių grupė) tema:

"Rusijos vėliava" (spalvoti pieštukai)

Tikslas: Išmokykite vaikus piešti stačiakampius objektus ir atsargiai juos piešti. Savo kalboje suaktyvinkite žodžius „armija“ ir „vėliava“.

Demonstracinė medžiaga: Rusijos vėliava (maža).

Dalomoji medžiaga: Kraštovaizdžio lapas, paprastas pieštukas, spalvoti pieštukai.

Pamokos eiga:

Pirštų gimnastika.

Mūsų armija

Aty - baty! Aty - baty!

(pakaitomis žingsniuokite rodomuoju pirštu

ir dešinės arba kairės rankos vidurinis pirštas)

Kareiviai eina į paradą.

Čia ateina tanklaiviai

tada artileristai,

Ir tada pėstininkai

Įmonė pagal įmonę.

(pirštų galiukus sujungiame po vieną,

pradedant nuo nykštys)

Auklėtojas : Kokia šventė tuoj bus? 23vasario mėnvisa šalis švęs didžiąją šventę -Tėvynės gynėjo diena . Tėvynė yra mūsų šalis , Tėvynė.

Ką galima pavadinti Tėvyne?

Tėvynė – mūsų šalis, miestas, namai, kuriuose gyvename. Ir kad mes visi gyventume taikoje ir laisvėje, mūsų kariuomenėapgynėmūsų šalį nuo priešų nuo seno. Be baimės jie stovėjo petys į petį, kad nugalėtų priešą.

Į kariuomenę įeina kariai, jūreiviai, lakūnai, žvalgai, jie vadinami desantininkais -Tėvynės gynėjai .

Pedagogas: Vaikinai, šiandien kalbėsime apie mūsų šalį. Pasakyk man, kaip vadinasi mūsų šalis?

Vaikai: Rusija.

Auklėtojas : Vaikinai, kiekviena šalis turi savo vėliavą, mūsų šalis – Rusija – irgi turi valstybinę vėliavąvėliava (vėliavos rodymas).Kokias spalvas matote vėliavoje?

Vaikai: Balta mėlyna raudona.

Pedagogas: O dabar aš jums perskaitysiu eilėraštį „Rusijos vėliava“, kurį parašė Vladimiras Stepanovas:

Balta spalva - beržas.

Mėlyna yra dangaus spalva.

Raudona juostelė – saulės aušra.

(Mokytojas rodo paveikslėlį „Rusijos vėliava“)

Mokytojas siūlo pažvelgti į vėliavą.Jis yra stačiakampio formos ir susideda iš trijų juostelių: viršus baltas, vidurys mėlynas, apačia raudona.(balta spalva simbolizuoja taiką; mėlyna – dangų; raudona – ugnį, drąsą ir meilę), paaiškina, kad bet kuri vėliava turi skydelį ir lazdą (lazdą). Vaikinai, vėliava - valstybės simbolis Rusija. Jis turi būti saugomas ir gerbiamas.Šiandien nupiešime Rusijos vėliavą. Bet pirmiausia atlikime fizinį lavinimą.

Kūno kultūros minutė

Rankos į šonus – skristi

Mes siunčiame lėktuvą

Dešinysis kraštas į priekį

Kairysis sparnas į priekį.

Vienas du trys keturi

Mūsų lėktuvas pakilo. (Pakelkite kojas, rankas į šonus, pasukite į dešinę; pasukite į kairę.)

Pedagogas: Dabar visi susėda prie stalų.Pirmiausia turime paprastu pieštuku nupieškite pagaliuką, ant kurio bus laikoma vėliava. Iš šono reikia nupiešti stačiakampį ir padalyti į tris dalis. Tada atsargiai nudažykite juosteles baltais, mėlynais ir raudonais pieštukais. (Vaikai piešia vėliavėles, atliekamas individualus darbas).

Pedagogas: Vaikinai, pasakykite man, ką nupiešėme.

Vaikai: Vėliava.

Pedagogas: Kurios šalies vėliava. Kokios spalvos yra Rusijos vėliava? Kodėl kiekviena šalis turi turėti savo vėliavą?(Kad atskirtumėte, kieno kariuomenė, kieno laivas.)

(Vaikų atsakymai)

Pedagogas: Jūs visi šiandien sunkiai dirbote ir sukūrėte nuostabias Rusijos vėliavas.

Atlikę darbelius vaikai grožisi jų piešiniais.

Dabartinis puslapis: 6 (knygoje iš viso 8 puslapiai) [galima skaitymo ištrauka: 2 puslapiai]

46 pamoka. Piešimas pagal planą

Programos turinys. Išmokykite vaikus mąstyti apie piešinio turinį ir naudoti išmoktas piešimo technikas. Išmokite užpildyti visą lapą vaizdais. Sukurti norą žiūrėti į piešinius ir juos aptarti; mėgaukitės spalvingais vaizdais ir jų įvairove.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus pagalvoti, ką jie norėtų nupiešti, ir pasirinkti mėgstamo tono popierių. Pagirkite vaikus, kurie sugalvojo tokius įvaizdžio objektus, kurių vaikai dar nėra nupiešę.

Pakvieskite vaikus pradėti dirbti. Švęskite nepriklausomybės ir kūrybiškumo apraiškas.

Kartu su vaikais peržiūrėkite paruoštus piešinius, paklauskite, kas ką nupiešė; atkreipkite dėmesį į piešinių įvairovę ir pagirkite vaikinus.

Medžiagos.Šepečiai, guašo dažai, vanduo, servetėlės, albumo lakštai, tamsinti skirtingomis spalvomis (kiekvienam vaikui).

47 pamoka. Modeliavimas. „Skanios dovanos Mishkos gimtadienio proga“

Programos turinys. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą. Išmokykite vaikus naudoti pažįstamus lipdymo būdus, kad sukurtų skirtingus vaizdus. Sustiprinti skulptūros techniką; Gebėjimas kruopščiai dirbti su medžiagomis ir įranga.

Pamokos vedimo metodika. Pasakykite vaikams, kad Mishka (zuikis, ežiukas ir kt.) turi gimtadienį ir pasiūlykite surengti vakarėlį, kad Miška galėtų į jį pakviesti savo draugus. Paklauskite vaikinų, kokius skanius dalykus mėgsta Mishka draugai. Patvirtinkite teisingus atsakymus, pridėkite dar ką nors (saldainių, pyragų, obuolių ir pan.).

Pakvieskite vaikus pasigaminti įvairių skanėstų. Paklauskite, kaip galite tai padaryti. Darbo procese skatinkite vaikus priminti modeliavimo būdus; prireikus suteikti pagalbą.

Padėkite visus suformuotus gaminius ant apvalaus stovo (dėklo) ir nuneškite į žaidimų kampelį. Suvaidinkite situaciją: Meška mėgaujasi įvairiais skanėstais; Jis apšaukia, ką padarė vaikai, ir padėkoja jiems.

Medžiagos. Molis, plastilinas, lentos (kiekvienam vaikui).

Vaikų žaidimai žaidimų kampelyje.

48 pamoka. Aplikacija „Sniego senis“

Programos turinys.Įtvirtinti vaikų žinias apie apvalias formas ir daiktų dydžio skirtumus. Išmokite sudaryti vaizdą iš dalių, teisingai jas išdėstydami pagal dydį. Praktikuokite kruopštų klijavimą.

Pamokos vedimo metodika. Prisiminkite su vaikais, kokius sniego senius jie pasivaikščiojo pasivaikščiodami; ką jie nulipdė pirmiau, ką paskui; paaiškinti sniego senio vaizdo seką. Apsvarstykite, kokios dalys sniego seniui klijuoti yra paruoštos ant vaikų stalų.

Pakvieskite vaikus įvardyti sniego senio dalių formą ir dydį. Paklauskite, nuo kurio apskritimo turėtumėte pradėti klijuoti sniego senį. Įsiklausykite į vaikų atsakymus ir patarkite, nuo ko patogiau pradėti klijuoti puikus ratas lapo apačioje. Tada turėtumėte klijuoti ant mažesnio apskritimo, o viršuje bus mažas apskritimas - sniego žmogaus galva. Priminkite, kad reikia atsargiai klijuoti.

Greitai darbą atlikusiems vaikams galima duoti papildomų dalių klijuoti: kepurę, pagaliuką, nosytę ir kt.

Apsvarstykite visus vaikų sukurtus atvaizdus, ​​atkreipkite dėmesį į jų įvairovę (sniego senis stovi stačiai, pasilenkęs; sniego senis su kepure ir pan.).

Medžiagos. Popierius mėlynas arba pilka dydis 1/2 albumo lapas, 2–3 skirtingo skersmens popieriniai apskritimai, papildomos detalės (kepurėlė, pagaliukas, nosytė ir kt.), klijų teptukai, klijai, servetėlės, spalvoti pieštukai (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Sniego senelių gaminimas pasivaikščiojant. Vaikiškų knygų ir meno atvirukų iliustracijų nagrinėjimas.

49 pamoka. Modeliavimas „Lėlės vaikšto snieguotoje pievoje“

Programos turinys. Išmokite modeliuojant susikurti lėlės įvaizdį. Išmokite nulipdyti objektą, susidedantį iš dviejų dalių: kolonos (kailio) ir apvali forma(galva). Stiprinti gebėjimą tiesiais ir sukamaisiais judesiais ridenti molį tarp delnų, spaudimo technikomis sujungti dvi daikto dalis.

Pamokos vedimo metodika. Apsvarstykite su savo vaikais lėlę, kurią sudaro didelis stulpelis ir mažas rutulys. Kartu su vaikais nustatykite jų formą ir dydį. Siūlykite pagalvoti, nuo ko pradėti lipdyti; prisiminkite ir visiems kartu pakeldami rankas į orą parodykite, kaip lipdyti lėlės dalis.

Vaizduodami stenkitės perteikti santykinį dalių dydį. Duokite papildomų molio gumuliukų tiems vaikams, kurie nori nulipdyti lėlės rankas.

Duokite vaikams pagaliukus, kad jie galėtų nupiešti lėlės akis, burną, raštus ant kailio ir pan.

Pateikti baigtą darbą formoje kolektyvinė kompozicija, pastatant ant „sniego proskynos“ vaikų nulipdytas figūrėles - mažą kartoninį stačiakampį, aptrauktą vata. Kartu su vaikais peržiūrėkite gatavą kompoziciją ir mėgaukitės bendru rezultatu.

Medžiagos. Plastilinas arba molis, pagaliukai, lentos (kiekvienam vaikui), stovas kolektyvinei kompozicijai - nedidelis kartoninis stačiakampis aptrauktas vata.

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai su mažomis lėlėmis žaidimų kampelyje, vaikštant. Lėlės dalių struktūros ir formos patikslinimas.

50 pamoka. Modeliavimas „Sukurk savo mėgstamą žaislą“

Programos turinys. Išmokyti vaikus savarankiškai pasirinkti modeliavimo turinį ir naudoti anksčiau išmoktas modeliavimo technikas. Stiprinti gebėjimą lipdyti objektus, susidedančius iš vienos ar kelių dalių, perteikiant jų formą ir dydį. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto vaizdo.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus įvardyti savo mėgstamus žaislus, paklauskite, kokios jie formos ir kaip galima lipdyti. Pakvieskite vaikus pradėti lipdyti.

Pamokos metu atkreipkite vaikų dėmesį į kruopštų elgesį su moliu ir prireikus suteikite pagalbą.

Apsvarstykite skulptūrinius žaislus su vaikais; paklausti, kas pagamino kokį žaislą.

Medžiagos. Molis (plastilinas, plastiko masė), lentos (kiekvienam vaikui).

51 pamoka. Piešimas „Pasivaikščiojome sniego senelius“

Programos turinys. Priverskite vaikus savo piešiniuose sukurti juokingų sniego senelių atvaizdus. Treniruokitės piešti apvalius objektus. Toliau mokyti, kaip brėžinyje perteikti objekto struktūrą, susidedančią iš kelių dalių; įtvirtinkite įgūdžius piešti apvalią formą ištisinėmis linijomis iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę visais teptuko šeriais.

Pamokos vedimo metodika. Prisiminkite su vaikais, kaip pasivaikščiojimo metu jie gamino sniego senį; judindami ranką ore paaiškinkite, kaip nupiešti objektą, sudarytą iš apvalių dalių.

Pakvieskite du vaikinus prie lentos, kad parodytų, kaip nupiešti sniego senį. Apie tai, ką jie sukūrė kontūro brėžinys parodyti apvalios formos tapybos techniką nuolatiniais judesiais viena kryptimi (iš viršaus į apačią arba iš kairės į dešinę).

Dirbdami stebėkite, kaip vaikai laiko teptuką ir naudoja dažus. Vaikams, kurie nupiešė sniego senį prieš kitus, piešimui papildyti suteikiami flomasteriai (neprivaloma).

Išdėliokite paruoštus piešinius ant stalo ir grožėkitės, kiek skirtingų sniego senelių visi kartu nupiešė.

Pastaba. Vietoj sniego senelių galite pakviesti vaikus piešti puodelius. Tokiu atveju reikia piešti ant baltų lapų, tačiau figūros bus spalvotos.

Medžiagos. Tamsintas popierius (šviesiai mėlynas, pilkas); guašo dažai, indeliai vandens, teptukai, servetėlės, flomasteriai (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Padaryti sniego senį pasivaikščiojant, žiūrėti į knygų iliustracijas.

52 pamoka. Modeliavimas „Žvirbliai ir katė“

(Pagal lauko žaidimą)

Programos turinys. Toliau ugdykite gebėjimą atspindėti žaidimo lauke vaizdus modeliuojant. Ugdykite vaizduotę ir kūrybiškumą. Įtvirtinti anksčiau įgytus įgūdžius ir gebėjimus žaidimo vaizdų kūrimo procese modeliuojant ir suvokiant bendrą rezultatą.

Pamokos vedimo metodika. Padėkite vaikus prie stalų, išdėstytų dviem eilėmis vienas priešais kitą. Padėkite žaislinę katę ir žvirblį taip, kad visi vaikai juos matytų. Prisiminkite su vaikais, kaip jie žaidė žaidimą „Žvirblis ir katė“, kas vaidina šiame žaidime.

Pasakykite, kad šiandien vaikinai lipdys žvirblius. Jais apžiūrėkite paukštį, paryškinkite jo kūną (apvalią), galvą (apvalią) ir uodegą. Pakvieskite vaikus pagalvoti ir pasakyti, kaip jie atskirs molio luitą, kad padarytų žvirblią; pasakyti ir parodyti rankomis į orą, kaip jie išpuoš paukštį.

Modeliavimo metu prireikus suteikite pagalbą vaikams. Skatinkite vaikus pridėti papildymų prie paveikslėlio ir naudoti pagaliuką piešti detales. Padėkite visas išpuoselėtas figūras ant kartoninio stovo aplink katę.

Apsvarstykite gautą kompoziciją su savo vaikais ir džiaukitės bendru rezultatu.

Medžiaga.Žaislinis katinas ir žvirblis. Molis (plastilinas), lentos, pagaliukai apdailos detalėms (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Lauko žaidimai. Žaidimo veikėjų veiksmų aprašymas, jų išvaizda. Grožinės literatūros kūrinių skaitymas.

53 pamoka. Piešimas „Šviečia saulė“

Programos turinys. Išmokykite vaikus piešinyje perteikti saulės vaizdą, apvalią formą derinti su tiesiomis ir lenktomis linijomis. Sustiprinti galimybę išspausti dažų perteklių ant rozetės (stiklainio) krašto. Išmokite papildyti piešinį temą atitinkančiais vaizdais. Ugdykite ikimokyklinio amžiaus vaikų savarankiškumą ir kūrybiškumą.

Pakvieskite vaikus padėti lapą vertikaliai ir nupiešti saulę lapo viršuje; jei liko laiko, papildykite piešinį turinį atitinkančiais vaizdais (ką šviečia saulė, kam šviečia).

Skatinkite įdomius papildymus. Mėgaukitės ryškiais piešiniais su vaikais.

Medžiagos. Tamsintas popierius (šviesiai mėlynas, pilkas), guašu dažai geltonai, baltai, raudonai, rudai; šepečiai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Stebėjimai pasivaikščiojant.

54 pamoka. Taikymas „Raštas ant apskritimo“

Programos turinys. Išmokykite vaikus išdėstyti piešinį išilgai apskritimo krašto, teisingai kaitaliodami formas pagal dydį; padarykite modelį tam tikra seka: viršuje, apačioje, dešinėje, kairėje dideli apskritimai ir tarp jų mažas. Sustiprinkite galimybę klijais tepti visą formą. Ugdykite ritmo jausmą. Puoselėti nepriklausomybę.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais išnagrinėkite pavyzdį ant apskritimo; atkreipkite jų dėmesį į rašto vietą išilgai apskritimo krašto, į formų dydžio kaitą.

Parodykite vaikams, kaip išdėstyti ir priklijuoti didelius apskritimus, ir pakvieskite juos patiems išdėstyti mažus apskritimus pagal pavyzdį.

Greitai užduotį atlikusiems vaikams leidžiama per vidurį klijuoti apskritimą.

Medžiagos. Popierinis apskritimas 12 cm skersmens, 4 popieriniai 2,5 cm skersmens ir 4 apskritimai 1,5 cm skersmens, klijų teptukai, klijai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Didaktiniame žaidime „Didelis ir mažas“ mokykite vaikus nustatyti dydžio skirtumus.

55 pamoka. Modeliavimas „Aerodrome stovi lėktuvai“

Programos turinys. Išmokykite vaikus nulipdyti objektą, sudarytą iš dviejų tos pačios formos dalių, pagamintų iš pailgų molio gabalėlių. Stiprinti gebėjimą iš akies molio gumulą padalinti į dvi lygias dalis, išilginiais delnų judesiais jas iškočioti ir tarp delnų išlyginti, kad išgautumėte norimą formą. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto vaizdo.

Pamokos vedimo metodika. Pagalvokite apie žaislinį lėktuvą su savo vaikais. Pavadinkite jo dalis: kūnas, sparnai, uodega; jų forma. Pasikalbėkite su vaikinais apie tai, kaip galite nulipdyti lėktuvo dalis.

Paklauskite, kaip atrodo lėktuvo korpusas, ir pasiūlykite juo pirštais paleisti. Jei vaikai neatsako, paaiškinkite, kad kūnas atrodo kaip apvalus vamzdis (kaip stora kolona). Paklauskite, kaip galite jį suformuoti. Jei vaikams sunku atsakyti, pakvieskite prisiminti, kaip gamino pagaliukus ir dešreles; parodyti skulptūrų lipdymo rankomis ore technikas.

Kai vaikai lipdo kūną, paklauskite, kaip jie lipdys lėktuvo sparnus ir uodegą.

Pamokos pabaigoje kartu su vaikais pažiūrėkite į skulptūrinius objektus ir atkreipkite dėmesį į ypač sėkmingus lėktuvus.

Medžiagos.Žaislinis lėktuvas. Molis, lentos (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai su žaisliniais lėktuvais. Žiūrint į iliustracijas.

56 pamoka. Piešimas „Lėktuvai skrenda“

Programos turinys. Stiprinti gebėjimą piešti objektus, susidedančius iš kelių dalių; nubrėžkite tiesias linijas skirtingomis kryptimis. Išmokite perteikti objekto vaizdą piešinyje. Tobulėti estetinis suvokimas.

Pamokos vedimo metodika. Parodykite vaikams žaislinį lėktuvą, atkreipkite dėmesį į jo dalis ir sparnų kryptį. Paklauskite, kaip galite nupiešti lėktuvą. Pasiūlykite parodyti piešimo techniką gestu ore.

Pakvieskite vaikus pradėti piešti. Sakyti, kad galima nupiešti kelias plokštumas. Skatinkite paveikslėlio kartojimą lape.

Parodykite visus baigtus piešinius lentoje ir pažymėkite, kiek skirtingų lėktuvų vaikai nupiešė.

Medžiagos.Šviesiai mėlyno popieriaus lapai, šviesiai pilki guašiniai dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žvelgiant į iliustracijas knygose, atvirukuose, žaisliniuose lėktuvuose.

57 pamoka. Modeliavimas pagal planą

Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą suvokti modeliavimo turinį ir įgyvendinti idėją. Puoselėti nepriklausomybę; lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę. Sustiprinti anksčiau išmoktus modeliavimo būdus.

Pamokos vedimo metodika. Pasakykite vaikams, kad šiandien jie lipdys ką tik panorės. Paklauskite vaikinų, kurie dažniausiai sugalvoja įdomus turinys lipdyti tai, ką nori nulipdyti.

Priminkite vaikams, kad jei kas nors nori pagaminti daiktą, susidedantį iš kelių dalių, arba padaryti kelis daiktus, reikia atskirti reikiamą gumulėlių skaičių nuo didelio molio gabalo.

Pakvieskite vaikinus dirbti. Tiems, kuriems sunku nustatyti modeliavimo turinį, padėkite prisimindami žaidimus ir pastebėjimus.

Kartu su vaikais apžiūrėkite visas išpuoselėtas figūras ir džiaukitės jų įvairove.

Medžiagos. Molis (plastilinas, plastiko masė), lentos, pagaliukai apdailos detalėms (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Vaikų žaidimai, iliustracijų žiūrėjimas.

58 pamoka. Piešimas „Medžiai sniege“

(parinktis " Žiemos miškas“ – komandinis darbas)

Programos turinys. Išmokykite vaikus piešinyje perteikti žiemos paveikslą. Praktikuokite medžių piešimą. Išmokite ant lapo sudėti kelis medžius. Stiprinti gebėjimą plauti šepetį. Ugdykite estetinį suvokimą.

Pamokos vedimo metodika. Pakalbėkite su vaikais apie tai, kad žiemą medžiai yra padengti sniegu ir pasiūlykite juos nupiešti. Priminkite jiems, kad vaikai vaikščiodami žiūrėjo į medžius ir matė juos nuotraukose.

Kartu su vaikais, judindami rankas ore, parodykite medžio kamieną ir į šalis besiskiriančias šakas. Tada pakvieskite vaikus nupiešti medį ant lentos prisegto popieriaus lapo (vienas vaikas piešia kamieną, kitas – šakas).

Paaiškinkite, kur pradėti piešti. Piešimo metu priminkite, kad medis turi daug šakų, yra ilgų ir trumpų šakų. Skatinkite piešti medžius visame popieriuje.

Kartu su vaikais apžiūrėkite pagamintus darbus ir pasakykite, kad jie nutapė tikrą žiemos mišką.

Medžiagos. Kraštovaizdžio paklodės, guašo dažai, indeliai vandens, teptukai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Pasivaikščiojimų, ekskursijų stebėjimai; žiūrint į iliustracijas. Atkreipti vaikų dėmesį į medžius, atkreipkite dėmesį į jų struktūrą; įtraukti rankų judesius kamieno ir šakų augimo kryptimi; atkreipkite dėmesį į medžių skirtumus (aukšti, žemi, stori, ploni).

59 pamoka. Modeliavimas „Didieji ir maži paukščiai prie lesyklos“

Programos turinys. Toliau ugdyti vaikų norą perteikti paukščių atvaizdus lipdant, teisingai perteikiant kūno dalių, galvų ir uodegų formą. Sustiprinti skulptūros techniką. Ugdykite gebėjimą kalbėti apie tai, kas buvo apakinta. Ugdykite kūrybiškumą, iniciatyvumą ir savarankiškumą. Ugdykite vaizduotę.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus prisiminti paukščių stebėjimą pasivaikščiojimų metu. Priminkite jiems, kaip jie gamino žvirblius lauko žaidimo „Žvirbliai ir katė“ metu.

Pasiūlykite formuoti paukščius, kurie atskrido ir atsisėdę ant lesyklėlės paglostyti trupinius. Tada pasakykite vaikams, kad kiekvienas vaikas gali pagaminti tokį didelį ar mažą paukštį, kokio nori. Nurodykite modeliavimo seką.

Kai paukščiukai bus paruošti, pakvieskite vaikus pagaliuku pažymėti plunksnas ant sparnų; parodykite, kaip pirštais traukti uodegą ir pagaliuku nupiešti ant jos plunksnas.

Padėkite paruoštas figūras ant stovo tiektuvo. Pažvelkite į visus paukščius su vaikais, džiaukitės bendru rezultatu, paklauskite: „Ar paukščiai vienodo dydžio? Paprašykite vaikinų pasakyti, kas kurį paukštį pagamino.

Medžiagos.Žaisliniai paukščiukai (skirtingi, dideli ir maži), paukščių iliustracijos. Molis (plastilinas), lentos, pagaliukai detalėms pavaizduoti (kiekvienam vaikui), stovas-šėrykla.

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Paukščių stebėjimas apylinkėse, knygų apie paukščius skaitymas.

60 pamoka. Aplikacija „Gėlės kaip dovana mamai, močiutei“

Programos turinys. Išmokykite vaikus sudaryti vaizdą iš detalių. Ugdykite norą padaryti gražų daiktą (dovaną). Ugdykite estetinį suvokimą, formuokite vaizduotės idėjas.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus piešti graži nuotrauka kaip dovana mamai.

Paklauskite, kaip galite padaryti gėlę iš apvalių dalių. Jei vaikams sunku, flanelgrafe parodykite, kaip išdėstyti žiedlapius aplink gėlės vidurį.

Tiems vaikams, kurie greitai atlieka užduotį, patarkite priklijuoti kitą gėlę kaip dovaną močiutei (tetai, auklei), naudojant kitos spalvos žiedlapius.

Parodykite visus baigtus darbus lentoje ir mėgaukitės ryškiomis spalvomis gražios gėlės; pasakyti, kad mamos ir močiutės apsidžiaugs tokiomis dovanomis.

Medžiagos. Popieriniai puodeliai skirtingos spalvos ir šešėliai (skersmuo 2–3 cm), stiebo lazdelė ir žalių lapų juostelės, 1/2 dydžio popierius bet kokio švelnaus tono peizažinio lapo, klijų teptukai, klijai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Vaikų dalyvavimas ruošiantis Kovo 8-osios šventei. Žiūrint į šviežias gėles ir iliustracijas.

61 pamoka. Programa „Vėliavos“

Programos turinys. Sustiprinti galimybę programoje sukurti stačiakampio objekto, susidedančio iš dviejų dalių, vaizdą; teisingai išdėstyti objektą ant popieriaus lapo, atskirti ir teisingai pavadinti spalvas; Atsargiai naudokite klijus ir paskleiskite juos visoje formoje. Ugdykite gebėjimą džiaugtis bendru pamokos rezultatu.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais apžiūrėkite vėliavėlę, pasiūlykite įvardyti jos dalis, formą; nustatykite, kurioje pusėje reikia klijuoti vėliavėlę prie pagaliuko (dešinėje).

Pamokos metu atkreipkite dėmesį į taisyklingų klijavimo technikų naudojimą.

Vaikinai, kurie pagamina vėliavą prieš kitus, turi galimybę priklijuoti kitą vėliavą.

Parodykite paruoštus darbus lentoje ir kartu su vaikais džiaukitės ryškiomis vėliavėlėmis.

Medžiagos. Popieriaus dydžio 1/2 kraštovaizdžio lapas, popieriniai stačiakampiai 3x4 cm, popieriaus juostelės 1x8 cm, papildomi popieriaus lapai ir vėliavėlių dalys, klijų teptukai, klijai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai su daiktais skirtingos formos. Salės, grupės kambario, zonos dekoracijų apžiūra. Fiziniai pratimai su vėliavėlėmis. Atkreipkite vaikų dėmesį į vėliavėlių formą, pasiūlykite atsekti vėliavėlę viena, paskui kita ranka, fiksuodami rankų judesių posūkius kampuose.

62 pamoka. Piešimas " Gražios vėliavėlės ant stygos"

Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti stačiakampius objektus naudodami atskiras vertikalias ir horizontalias linijas. Pristatykite stačiakampio formą. Toliau praktikuokite piešimo ir spalvinimo būdus su spalvotais pieštukais.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais ištirkite vėliavėlių formą, taip pat judinkite ranką išilgai kontūro.

Parodykite atvaizdo metodą: pradėkite piešti vėliavėles nuo tos vietos, kur ranka laiko popieriaus lapą. Pirmiausia nubrėžkite vertikalią liniją žemyn nuo sriegio (vėliavos pusėje), sujunkite ją su sriegiu horizontalia linija. Tada sustokite ir nubrėžkite vėliavos apačią. Tai neturėtų būti ilga. Vėl sustokite ir, sukdami liniją aukštyn, nubrėžkite vėliavos kraštą iš apačios į viršų. Šiek tiek atsitraukę nuo nupieštos vėliavėlės, lygiai taip pat nupieškite antrąją vėliavėlę, atkreipdami dėmesį į rankos judesį.

Pakvieskite visus vaikus gestais ore parodyti, kaip jie pieš vėliavėles. Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kad vėliavėlės yra skirtingų spalvų ir jas reikia piešti skirtingais pieštukais (flomasteriais).

Darbo metu priminkite, kad vėliavėlės turi būti lygios. Kai dauguma vaikų turi pasiruošę vėliavėles, parodykite, kaip jas piešti, brėždami linijas iš viršaus į apačią, nepakeldami pieštuko ir nemojuodami ranka, kad neišeitų už vėliavos kraštų.

Kartu su vaikais peržiūrėkite visus piešinius ir atkreipkite dėmesį į gražiai nupieštas ir nupieštas vėliavėles. Džiaukitės ryškiomis vėliavėlėmis su savo vaikais.

Medžiagos. Vėliavos ant virvelės (įvairių spalvų). Spalvoti pieštukai (markeriai), 10x20 cm dydžio popieriaus juostelė su mokytojos nubrėžta linija (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimuose supažindinkite vaikus su stačiakampiais objektais. IN Laisvalaikis Kartu su vaikais ant virvelės pasigaminkite vėliavėles, kurios papuoštų plotą (2-3 girliandos).

Skaitydami knygą „Klasės toliau vaizdiniai menai antroje jaunių grupėje darželis. Klasės pastabos“ (12 psl.)

55 pamoka. Modeliavimas „Aerodrome stovi lėktuvai“

Programos turinys. Išmokykite vaikus nulipdyti objektą, sudarytą iš dviejų tos pačios formos dalių, pagamintų iš pailgų molio gabalėlių. Stiprinti gebėjimą iš akies molio gumulą padalinti į dvi lygias dalis, išilginiais delnų judesiais jas iškočioti ir tarp delnų išlyginti, kad išgautumėte norimą formą. Sukelkite džiaugsmą iš sukurto vaizdo.

Pamokos vedimo metodika. Pagalvokite apie žaislinį lėktuvą su savo vaikais. Pavadinkite jo dalis: kūnas, sparnai, uodega; jų forma. Pasikalbėkite su vaikinais apie tai, kaip galite nulipdyti lėktuvo dalis.

Paklauskite, kaip atrodo lėktuvo korpusas, ir pasiūlykite juo pirštais paleisti. Jei vaikai neatsako, paaiškinkite, kad kūnas atrodo kaip apvalus vamzdis (kaip stora kolona). Paklauskite, kaip galite jį suformuoti. Jei vaikams sunku atsakyti, pakvieskite prisiminti, kaip gamino pagaliukus ir dešreles; parodyti skulptūrų lipdymo rankomis ore technikas.

Kai vaikai lipdo kūną, paklauskite, kaip jie lipdys lėktuvo sparnus ir uodegą.

Pamokos pabaigoje kartu su vaikais pažiūrėkite į skulptūrinius objektus ir atkreipkite dėmesį į ypač sėkmingus lėktuvus.

Medžiagos.Žaislinis lėktuvas. Molis, lentos (kiekvienam vaikui).

Žaidimai su žaisliniais lėktuvais. Žiūrint į iliustracijas.

56 pamoka. Piešimas „Lėktuvai skrenda“

Programos turinys. Stiprinti gebėjimą piešti objektus, susidedančius iš kelių dalių; nubrėžkite tiesias linijas skirtingomis kryptimis. Išmokite perteikti objekto vaizdą piešinyje. Ugdykite estetinį suvokimą.

Pamokos vedimo metodika. Parodykite vaikams žaislinį lėktuvą, atkreipkite dėmesį į jo dalis ir sparnų kryptį. Paklauskite, kaip galite nupiešti lėktuvą. Pasiūlykite parodyti piešimo techniką gestu ore.

Pakvieskite vaikus pradėti piešti. Sakyti, kad galima nupiešti kelias plokštumas. Skatinkite paveikslėlio kartojimą lape.

Parodykite visus baigtus piešinius lentoje ir pažymėkite, kiek skirtingų lėktuvų vaikai nupiešė.

Medžiagos.Šviesiai mėlyno popieriaus lapai, šviesiai pilki guašiniai dažai, teptukai, indeliai vandens, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žvelgiant į iliustracijas knygose, atvirukuose, žaisliniuose lėktuvuose.

57 pamoka. Modeliavimas pagal planą

Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą suvokti modeliavimo turinį ir įgyvendinti idėją. Puoselėti nepriklausomybę; lavinti kūrybiškumą ir vaizduotę. Sustiprinti anksčiau išmoktus modeliavimo būdus.

Pamokos vedimo metodika. Pasakykite vaikams, kad šiandien jie lipdys ką tik panorės. Paklauskite vaikinų, kurie paprastai sugalvoja įdomų turinį modeliavimui, ką jie nori padaryti.

Priminkite vaikams, kad jei kas nors nori pagaminti daiktą, susidedantį iš kelių dalių, arba padaryti kelis daiktus, reikia atskirti reikiamą gumulėlių skaičių nuo didelio molio gabalo.

Pakvieskite vaikinus dirbti. Tiems, kuriems sunku nustatyti modeliavimo turinį, padėkite prisimindami žaidimus ir pastebėjimus.

Kartu su vaikais apžiūrėkite visas išpuoselėtas figūras ir džiaukitės jų įvairove.

Medžiagos. Molis (plastilinas, plastiko masė), lentos, pagaliukai apdailos detalėms (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Vaikų žaidimai, iliustracijų žiūrėjimas.

58 pamoka. Piešimas „Medžiai sniege“

(Variantas „Žiemos miškas“ – komandinis darbas)

Programos turinys. Išmokykite vaikus piešinyje perteikti žiemos paveikslą. Praktikuokite medžių piešimą. Išmokite ant lapo sudėti kelis medžius. Stiprinti gebėjimą plauti šepetį. Ugdykite estetinį suvokimą.

Pamokos vedimo metodika. Pakalbėkite su vaikais apie tai, kad žiemą medžiai yra padengti sniegu ir pasiūlykite juos nupiešti. Priminkite jiems, kad vaikai vaikščiodami žiūrėjo į medžius ir matė juos nuotraukose.

Kartu su vaikais, judindami rankas ore, parodykite medžio kamieną ir į šalis besiskiriančias šakas. Tada pakvieskite vaikus nupiešti medį ant lentos prisegto popieriaus lapo (vienas vaikas piešia kamieną, kitas – šakas).

Paaiškinkite, kur pradėti piešti. Piešimo metu priminkite, kad medis turi daug šakų, yra ilgų ir trumpų šakų. Skatinkite piešti medžius visame popieriuje.

Kartu su vaikais apžiūrėkite pagamintus darbus ir pasakykite, kad jie nutapė tikrą žiemos mišką.

Medžiagos. Kraštovaizdžio paklodės, guašo dažai, indeliai vandens, teptukai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Pasivaikščiojimų, ekskursijų stebėjimai; žiūrint į iliustracijas. Atkreipti vaikų dėmesį į medžius, atkreipkite dėmesį į jų struktūrą; įtraukti rankų judesius kamieno ir šakų augimo kryptimi; atkreipkite dėmesį į medžių skirtumus (aukšti, žemi, stori, ploni).

59 pamoka. Modeliavimas „Didieji ir maži paukščiai prie lesyklos“

Programos turinys. Toliau ugdyti vaikų norą perteikti paukščių atvaizdus lipdant, teisingai perteikiant kūno dalių, galvų ir uodegų formą. Sustiprinti skulptūros techniką. Ugdykite gebėjimą kalbėti apie tai, kas buvo apakinta. Ugdykite kūrybiškumą, iniciatyvumą ir savarankiškumą. Ugdykite vaizduotę.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus prisiminti paukščių stebėjimą pasivaikščiojimų metu. Priminkite jiems, kaip jie gamino žvirblius lauko žaidimo „Žvirbliai ir katė“ metu.

Pasiūlykite formuoti paukščius, kurie atskrido ir atsisėdę ant lesyklėlės paglostyti trupinius. Tada pasakykite vaikams, kad kiekvienas vaikas gali pagaminti tokį didelį ar mažą paukštį, kokio nori. Nurodykite modeliavimo seką.

Kai paukščiukai bus paruošti, pakvieskite vaikus pagaliuku pažymėti plunksnas ant sparnų; parodykite, kaip pirštais traukti uodegą ir pagaliuku nupiešti ant jos plunksnas.

Padėkite paruoštas figūras ant stovo tiektuvo. Pažvelkite į visus paukščius su vaikais, džiaukitės bendru rezultatu, paklauskite: „Ar paukščiai vienodo dydžio? Paprašykite vaikinų pasakyti, kas kurį paukštį pagamino.

Medžiagos.Žaisliniai paukščiukai (skirtingi, dideli ir maži), paukščių iliustracijos. Molis (plastilinas), lentos, pagaliukai detalėms pavaizduoti (kiekvienam vaikui), stovas-šėrykla.

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Paukščių stebėjimas apylinkėse, knygų apie paukščius skaitymas.

60 pamoka. Aplikacija „Gėlės kaip dovana mamai, močiutei“

Programos turinys. Išmokykite vaikus sudaryti vaizdą iš detalių. Ugdykite norą padaryti gražų daiktą (dovaną). Ugdykite estetinį suvokimą, formuokite vaizduotės idėjas.

Pamokos vedimo metodika. Pakvieskite vaikus nupiešti gražų paveikslą kaip dovaną mamai.

Paklauskite, kaip galite padaryti gėlę iš apvalių dalių. Jei vaikams sunku, flanelgrafe parodykite, kaip išdėstyti žiedlapius aplink gėlės vidurį.

Tiems vaikams, kurie greitai atlieka užduotį, patarkite priklijuoti kitą gėlę kaip dovaną močiutei (tetai, auklei), naudojant kitos spalvos žiedlapius.

Parodykite visus baigtus darbus lentoje, mėgaukitės ryškiomis, gražiomis gėlėmis; pasakyti, kad mamos ir močiutės apsidžiaugs tokiomis dovanomis.

Medžiagos.Įvairių spalvų ir atspalvių popieriniai puodeliai (2-3 cm skersmens), pagaliukas-stiebas ir žalių lapelių juostelės, 1/2 peizažo dydžio bet kokio švelnaus tono popierius, klijų teptukai, klijai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla. Vaikų dalyvavimas ruošiantis Kovo 8-osios šventei. Žiūrint į šviežias gėles ir iliustracijas.

61 pamoka. Programa „Vėliavos“

Programos turinys. Sustiprinti galimybę programoje sukurti stačiakampio objekto, susidedančio iš dviejų dalių, vaizdą; teisingai išdėstyti objektą ant popieriaus lapo, atskirti ir teisingai pavadinti spalvas; Atsargiai naudokite klijus ir paskleiskite juos visoje formoje. Ugdykite gebėjimą džiaugtis bendru pamokos rezultatu.

Pamokos vedimo metodika. Kartu su vaikais apžiūrėkite vėliavėlę, pasiūlykite įvardyti jos dalis, formą; nustatykite, kurioje pusėje reikia klijuoti vėliavėlę prie pagaliuko (dešinėje).

Pamokos metu atkreipkite dėmesį į taisyklingų klijavimo technikų naudojimą.

Vaikinai, kurie pagamina vėliavą prieš kitus, turi galimybę priklijuoti kitą vėliavą.

Parodykite paruoštus darbus lentoje ir kartu su vaikais džiaukitės ryškiomis vėliavėlėmis.

Medžiagos. Popieriaus dydžio 1/2 kraštovaizdžio lapas, popieriniai stačiakampiai 3x4 cm, popieriaus juostelės 1x8 cm, papildomi popieriaus lapai ir vėliavėlių dalys, klijų teptukai, klijai, servetėlės ​​(kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kita veikla ir veikla.Žaidimai su įvairių formų daiktais. Salės, grupės kambario, zonos dekoracijų apžiūra. Fiziniai pratimai su vėliavėlėmis. Atkreipkite vaikų dėmesį į vėliavėlių formą, pasiūlykite atsekti vėliavėlę viena, paskui kita ranka, fiksuodami rankų judesių posūkius kampuose.

Alesya Lokhmanova

Lokhmanova Alesya

GCD santrauka piešimui antroje jaunesniojoje"Įvairiaspalvės vėliavėlės ant virvelės"

TIKSLAS:

Mokyti vaikus dažyti stačiakampiai objektai su atskiromis vertikaliomis ir horizontaliomis linijomis.

Užduotys:

1. Įveskite stačiakampio formą;

2. Tęskite technikų praktikavimą piešimas ir piešinių spalvinimas spalvotais pieštukais.

Medžiagos:įvairiaspalvės vėliavėlės ant virvelės, spalvoti pieštukai, popieriaus juostelės 1/2 kraštovaizdžio lapo su mokytojo nubrėžta linija - su siūlu ir viena nupiešta vėliavėle.

Pamokos eiga:

Mokytojas parodo vaikams vėliavėlės ant įvairių spalvų virvelės.

Auklėtojas: Vaikinai, kas tai yra?

Vaikai: Tai žymimuosius langelius.

Auklėtojas: Teisingai, taip vėliavos ir visos jos spalvingos. Kokia spalva žymimuosius langelius?

Vaikai: Geltona, žalia, raudona.

Auklėtojas: Kokios čia formos? Žymės langeliai?

Vaikai: Stačiakampis

Auklėtojas: Teisingai

Mokytojas siūlo vaikams nubrėžkite tuos pačius žymimuosius langelius.

Auklėtojas: Pirmiausia nusileidžiame nuo sriegių vertikali linija, tada nubrėžkite apatinę pusę žymimasis langelis. Sustojame ir, sukdami liniją aukštyn, nubrėžiame šoną žymimąjį laukelį iš apačios į viršų. Truputį atsitraukime nuo nupiešta vėliava ir lygiai taip pat piešiame kitą žymimasis langelis.

Pakvieskite vaikus gestais ore parodyti, kaip jie norės piešti žymimuosius langelius. Prašau Pasižymėk tai skirtingų spalvų vėliavėlės ir jas reikia nupiešti skirtingais pieštukais. Dirbdami priminkite vaikams tai vėliavėlės turi būti tiesios. Kai dauguma vaikų žymimieji langeliai bus paruošti, parodykite, kaip juos reikia nudažyti, brėždami linijas iš viršaus į apačią, neperžengiant kraštų žymimasis langelis.

Fizminutka:

Prieš mus platus ąžuolas, (Rankos į šoną)

O virš mūsų – aukštas ąžuolas. (Rankas aukštyn)

Staiga virš mūsų pušys ir eglės (Pakreipia galva)

Jie triukšmavo galvomis (ploja)

Perkūnas trenkė, pušis nuvirto, (Atsisėskite)

Aš tik papurčiau šakas. (Atsistokite ir papurtykite galvą)

Kartu su vaikais apžiūrėkite visus piešinius ir kartu mėgaukitės ryškiomis spalvomis vėliavos.




Publikacijos šia tema:

Žaidimo situacija pirmoje jaunių grupėje „Vėliavos“Žaidimo situacija 1-oje jaunesniųjų grupėje tema „Vėliavos“ Užduotys: Praktikuokite vaikų piešimą ant stačiakampių ir kvadratinių objektų. Nurodykite.

NNOD santrauka apie meninį ir estetinį vystymąsi antrosios jaunesniosios grupės vaikams „Įvairių spalvų muilo burbulai“ Integruotos sritys: „Meninis estetinis vystymasis», « Kognityvinė raida», « Kalbos raida», « Fizinis vystymasis“, „Socialiai.

„GCD“ santrauka Meninė kūryba„(paraiška) antroje jaunių grupėje „Įvairių spalvų šviestuvai namuose“. Tikslas: plėsti savo akiratį.

Abstraktus GCD brėžinys netradiciniu būdu, delnai antroje jaunesnėje grupėje. Komandinis darbas. Tikslai: Edukacinis: Supažindinti.

GCD santrauka piešimui netradicinėmis technikomis vidurinėje grupėje „Įvairių spalvų vėliavos“ Tikslas: toliau supažindinti vaikus su netradicinė technologija piešimas putplasčio pagaliukais (viršutėmis) Tikslai: *Išmokyti vaikus piešti daiktus.

Meninė ir estetinė raida „Brėžinys“ Erdvinis-laikinis resursas: grupės kambarys. Laikas 15 minučių Integracija.

Auklėtojas. Taigi mes atvykome į Mishutką. (Žaislinis lokys sėdi ant kėdės.) Duokime jam savo kilimėlius. (Vaikai, padedami mokytojo, savo piešinius pritvirtina prie stovo.) Kaip Mishutkai patiko mūsų dovanos! Jis dėkoja už juos ir kviečia dažniau jį aplankyti.

5 pamoka Įvairiaspalvis lapų kilimas. Pratimai, didaktinis žaidimas lauke

Švietimo sričių integracija:„Meninė kūryba“ (piešimas), „Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Sveikata“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimai, komunikabilūs, pažintiniai-tyrinamieji, produktyvūs.

Mokytojo veiklos tikslai: plėsti vaikų supratimą apie natūralų lapų kritimo reiškinį, išmokti atpažinti geltoną, žalią, raudoną spalvas, piešti lapus panardinimo būdu, tolygiai išdėstant piešinį per visą popieriaus lapo paviršių; ugdyti gebėjimą dirbti su teptuku; praktikuoti pritūpimus; lavinti ir stiprinti pečių juostos raumenis, judesių harmoniją; ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, žaidimo metu laikytis pagrindinių taisyklių, orientuotis erdvėje.

Planuojami ikimokyklinuko integracinių savybių ugdymo rezultatai: rodo susidomėjimą atlikti fizinius pratimus, dalyvauja bendrame didaktiniame žaidime „Įvairiaspalviai lapai“, aktyviai kuria individualią kompoziciją piešinyje „Įvairiaspalvis lapų kilimas“, dalyvauja stebėjime pro langą, rudens ženklų aptarime. , ir vaikų darbelių paroda.

Medžiagos ir įranga: įvairių medžių nukritusių lapų puokštė, žali, raudoni, geltoni dažai, teptukai, pusė lapo vatmano popieriaus, flanelgrafas, paveikslėliai flanelgrafui (lapams), molbertas, įvairiaspalvės vėliavėlės, kūgiai, servetėlės.

Organizuotų vaikų užsiėmimų turinys

1. Žaidimų motyvacijos kūrimas.

Vaikai su mokytoja stovi prie lango ir stebi krentančius lapus.

Auklėtojas. Kokie gražūs medžiai auksiniu ir tamsiai raudonu drabužiu! Pažiūrėkite, kaip spalvingi lapai, tyliai besisukdami, krenta ant žemės. Jų tiek daug ant žemės, tarsi viskas būtų padengta gražiu, ryškiu kilimu.

2. Didaktinis žaidimas „Spalvoti lapai“.

Auklėtojas. Eidami pamatėme gražius spalvingus lapus. Kokios spalvos jie? (Vaikų atsakymai.) Turime žalius, raudonus ir geltonus lapus (rodo paveikslėlius flanelgrafui – įvairiaspalvius lapus).

Mokytojas ant stalo išdėlioja lapų nuotraukas ir pasiūlo iš pradžių atrinkti ir prie flanelgrafo pritvirtinti žalius, tada raudonus ir geltonus lapus.

– Rudeniniai lapai tokie gražūs, kad jų labai gaila, nes jie greitai nudžiūsta ir trupa. Kaip galime išsaugoti lapus? Galime juos nupiešti. Norėdami tai padaryti, turite pasirinkti dažus. Štai aš turiu dėžutę dažų. Kas gali padėti išsirinkti žalius, raudonus ir geltonus dažus? (Vaikai pasirenka.)

Kūno kultūros minutė

Mes esame rudens lapai.

Jie sėdėjo ant šakų,

Pūtė vėjas ir jie skrido.

Jie skrido, skraidė ir nusileido ant žemės.

Vėl atėjo vėjas ir pakėlė visus lapus,

Jis juos apvertė, susuko ir nuleido ant žemės.

Vaikai atlieka veiksmus (pritūpimai, sukimasis) pagal tekstą.