Pamokos santrauka ikimokyklinukams „Mano mėgstamiausias miestas“. Vidurinė grupė. Piešimo pamokos vidurinėje grupėje „mano gatvė“ santrauka Piešimas miesto tema vidurinėje grupėje

Tikslas: patriotinių jausmų formavimas.

Užduotys:

- formuoti pirmines idėjas apie gimtąjį miestą, jo gimtadienį, pagrindines gatves, atskirus istorijos, kultūros, architektūros paminklus;

- skatinti domėjimąsi informacija apie gimtąsias vietas;

- skatinti gautos informacijos naudojimą žaidimų veikloje.

Įranga: iliustracijų, vaizduojančių jūsų gimtąjį miestą, jūsų miestui skirtą nuotraukų albumą, simbolių korteles, schematiškai vaizduojančias miesto lankytinas vietas.

Auklėtojas. Vaikinai, mano dukterėčia Olya atvyko manęs aplankyti iš kito miesto. Ji niekada nebuvo pas mus buvusi, todėl labai norėjo viską pamatyti ir pasiėmė fotoaparatą, kad nufotografuotų ir parodytų draugams. Bet staiga ji susirgo ir todėl skubiai išvyko namo, nepamačiusi mūsų gražaus miesto, mūsų vaizdingų vietų. Vakar gavau iš jos laišką. Jis skirtas vidurinės grupės vaikams. Olya rašo, kad gerai pažįstate savo miestą ir prašo nufotografuoti gražiausias ir įsimintiniausias vietas bei lankytinas vietas ir nusiųsti jai su pasakojimais apie juos. Ar papasakosime Oljai apie mūsų miestą? Jūs ir aš dažnai vaikščiojome jo gatvėmis, stebėdami miestiečių darbą ir poilsį. Pagalvokite, neskubėkite atsakydami ir pasakykite, kad mes fotografuosime.

Vaikai išvardija miesto lankytinas vietas, o mokytojas parodo simbolių korteles, kurias jie nupiešė anksčiau.

Atidžiai pažiūrėkite į korteles ir pasakykite, ar ką nors pamiršome?

Mokytoja atsitiktinai parodo korteles, o vaikai įvardija, kas ant jų pavaizduota: kultūros namai, paminklas karo didvyriams, miesto administracijos pastatas, kino teatras, muziejus, autobusų stotis, pašto pastatas, bažnyčia ir kt. Jūs ir aš sutarėme, kad fotografuosime, bet Olya taip pat prašo papasakoti apie šias vietas. Kas nori papasakoti apie mūsų miestą? Užrašysiu tavo istorijas.

Žaidimas „Atspėk, kur aš esu“

Vaikai pasirenka orientyrą ir paeiliui kalba apie jį neįvardydami. Likusieji turi atspėti, apie kurią jų gimtojo miesto vietą kalbame.

Auklėtojas. Puiku vaikinai. Manau, kad Olai taip pat bus įdomu skaityti jūsų istorijas. O dabar labai sunki užduotis: reikia savo judesiais pavaizduoti („papasakoti“) apie įdomias mūsų miesto ir jo apylinkių vietas.

Vaikai vaizduoja kultūros namus (šokius), suaugusiųjų darbus ir kt.

Šauniai padirbėta! Vaikinai, ar prisimenate mūsų miesto pavadinimą? Koks įdomus vardas. Kaip manai, kodėl taip vadinasi?

Vaikai atsako.

Vaikinai, kodėl mes savo miestą vadiname namais?

Vaikai. Mes čia gimę, čia gyvena mūsų giminės.

Auklėtojas. Kiekvienas žmogus turi savo gimtadienį. Kaip manote, ar mūsų miestas taip pat jį turi?

Vaikai atsako.

Kada mūsų miesto gimtadienis? Kaip švenčiamas miesto gimtadienis?

Vaikai atsako.

Per miesto gimtadienį susirenka visi jo gyventojai, švenčia ir linksminasi, nes visi jame gyvenantys jį labai myli. Šią dieną šventiškai puošiamos gatvės, skamba dainos, į įsimintinas vietas atvykstama su gėlėmis, klausomasi daug savo miestui nuveikusių žmonių kalbų. Vaikinai, kokios vietos mūsų mieste laikomos įsimintinomis?

Vaikai atsako.

Taigi jūs ir aš atsakėme į Olios laišką: išsirinkome vietas, kurias fotografuosime, kalbėjome apie jas ir kodėl mūsų miestas taip vadinamas. Manau, kad Olya ir jos draugai tikrai norės pamatyti mūsų gimtąsias vietas. Dabar eisime pasivaikščioti ir pažiūrėsime, ką galime nufotografuoti savo svetainėje, sutvarkysime aplink pastatus, kad nuotraukos būtų gražios.

Piešimo pamokos „Namas, kuriame gyvenu“ vidurinėje grupėje santrauka

Tikslai:

Ugdyti vaikų gebėjimą emociškai ir estetiškai suvokti juos supantį pasaulį, ugdyti poreikį pažinti gimtojo miesto kultūros vertybes, jas branginti ir saugoti.

Toliau supažindinkite vaikus su jų mažąja tėvyne.

Gebėjimas išraiškingai perteikti supančio pasaulio objektų vaizdus, ​​pavaizduoti tipinius ir kažkoks individas, būdingi daiktų ir reiškinių bruožai.

Įgyti savo kūrybinės vaizdinės veiklos įgūdžių ir gebėjimų.

Užduotys:

Toliau ugdykite įgūdžius piešti atskirus objektus.

Sustiprinkite objektų formos ir dydžio idėją.

Patikslinkite savo idėją apie savo gimtąjį miestą.

Pataisykite spalvas ir jų atspalvius.

Ugdykite kūrybiškumą ir gebėjimą dirbti savarankiškai.

Įskiepykite meilę savo gimtajam miestui.

Ugdykite tikslumą darbe.

Pamokos eiga:

Auklėtojas:

Vaikai, ar žinote, kad mūsų pasaulis susideda iš daugybės spalvų? Aplink viskas šviesu. Mūsų nuotaika irgi gali būti skirtinga, ji nudažyta įvairiomis spalvomis. Čia aš turiu gražią dėžutę - ji stebuklinga. Dabar į jį pūsime, ir jame atsiras mūsų gera spalvinga nuotaika.

Pagalvokite, kokios spalvos esate nusiteikę šiandien. Pavyzdžiui, aš esu geltonos nuotaikos.

Vaikai atsako.

Auklėtojas:

Štai tiek daug spalvų, gerumo, geros nuotaikos atsirado stebuklingoje dėžutėje.

Vaikinai, ką jūs manote, o mūsų darželyje spalvos gyvos?

Vaikai:

Auklėtojas:

Tai va, darželyje gyvena daug spalvų. Ir mūsų mieste spalvos gyvos?

Vaikai atsako.

Auklėtojas:

Mūsų miestas spalvingas.

Auklėtojas:

Vaikinai, atspėk mįsles.

Vienas ant kito tiksliai iš eilės,

Šie kubeliai yra verti

Kiekvienas turi langą ir įėjimą,

Kiekviename gyvena kažkas (Namas)

Mokytojai ir auklės,

Visi yra apsupti rūpesčio,

Šiame gražiame name,

Vaikai labai domisi. (darželis)

Šis namas yra kelių aukštų

Švaru, šviesu, labai svarbu,

Čia sutiksite svarbius gydytojus.

Jie gydo suaugusius ir vaikus.

Tu gulėsi lovoje,

Jei sunkiai sergate. ligoninė)

Auklėtojas:

Pasakyk man miesto pavadinimą kur tu ir aš gyvename?

Vaikai:

Salsko miestas.

Auklėtojas:

Kokiame regione yra mūsų miestas?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas:

Teisingai. Vaikinai, Salsko miestas didelis ar mažas?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas:

Pasakyk man, kas yra mūsų mieste?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas:

Jūs viską teisingai pasakėte, vaikinai, mūsų miestas didelis, gražus, su dideliais namais, su parduotuvėmis, su ligoninėmis, su mokyklomis, su darželiais, su teatrais. Mums labai malonu gyventi Salsko mieste.

Tai mūsų miestas! (miestas rodomas skaidrėse)

Atsikeliame anksti ryte ir už lango matome miestą.

Jis pabudo, gyvena, skambina mums į lauką.

Namai skirtingi: aukštas ir žemas,

Žalia ir raudona, tolimas ir artimas.

Panelė, plyta, iš pažiūros įprasta.

Naudingi, gražūs – namai būna įvairių formų.

Auklėtojas:

Vaikinai, aš jums siūlau piešti mūsų miesto namus. Užimkite vietas prie stalų. Pažiūrėkime į namus, vaikinai, kokios jie formos (kvadratinis, stačiakampis). Tiesa, jie gali būti aukšti ir siauri arba žemi ir platūs. (mokytojas rodo ant popieriaus lapo stačiakampio namo piešimas). Pabandyk tai nupiešk savo namus.

Kūno kultūros minutė"Namas" .

Vienas du trys keturi Penki. (Vaikai šokinėja vietoje)

Statykime ir žaiskime.

Statome didelį, aukštą namą. (Stovėkite ant pirštų galiukų ir ištieskite rankas aukštyn)

Montuojame langus ir stogo dangą. (Parodykite rankas į langą, stogą - suglauskite rankas virš galvos)

Koks gražus namas! (Jie ištiesia rankas į priekį rodyklės gestu)

Jame gyvens senas nykštukas. (Pritūpęs)

Imk, vaikai, baltas gumulas (lenkdamiesi į priekį rankomis padarykite nedidelį ratą ore) ;

Mes užpilsime ant jo vandens (atsėskite, "pakelti kibirą ir išpilti vandenį")

Namas bus apledėjęs (liemuo pakreipiamas į dešinę - kairę, rankos ant diržo)

Dedame vieną po kito, (pakreipkite į kairę ir į dešinę, imdami gumulą po gabalėlio ir sulankstydami juos vieną prieš vieną;)

Taigi jie iškalė namą. (ištieskite pirštus, rankas aukštyn (didelis namas)

Vaikų darbas.

Auklėtojas:

Vaikai, prisiminkime, kaip tepdavome dažus ant teptuko (Pamerkite teptuką į dažus, o likusius nuimkite nuo stiklainio krašto). Kai reikia paimti kitos spalvos dažus, teptuką kruopščiai nuplauname vandenyje ir pamerkiame ant servetėlės. Galite pradėti. Atsisėskite Teisingai: Ištieskite nugarą, kojas kartu, trimis pirštais paimkite šepetį. Pirmiausia pabandykime piešti didelis namas ore.

Savarankiška vaikų kūrybinė veikla. Mokytojo pagalba vaikams, turintiems sunkumų.

Vaikų darbų apibendrinimas ir analizė.

Auklėtojas:

Vaikinai, pažiūrėkite, kokius gražius namus padarėte.

Vaikai, ar jums patiko jūsų piešiniai? Ir man labai patiko. Jūs visi šiandien puikūs. Ką tau šiandien labiausiai patiko veikti?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas:

O jūsų piešinius parodysime mamoms, tėčiams, seneliams, tegul pamatys, kaip gražiai pavaizdavote namus kur tu gyveni.

Pamoka: Kolektyvinis piešimas „Mano mėgstamiausias miestas“. Abstraktus

Autorius: Natalija Valerievna Sorokina, papildomo ugdymo mokytoja
Darbo vieta: MBOU DOD "Vaikų kūrybiškumo rūmai", Navashino, Nižnij Novgorodo sritis

Ši meninės veiklos pamoka skirta 5-6 metų vaikams.
Metodinė medžiaga padės mokytojams sužavėti vaikus, praplėsti jų žinias ir paruošti produktyviai veiklai keliaujant po mažą tėvynę.

Tikslas: Išmokite kartu piešti mūsų miesto įžymybes ir gamtą.

Užduotys:
Švietimas:Įtvirtinti ir plėsti vaikų žinias apie savo mažąją Tėvynę: žinoti šalies pavadinimą, Tėvynės sostinę, regioną ir miestą, kuriame jie gyvena; Navashino miesto lankytinos vietos, kuo miestas garsėja.
Vystomasis: Skatinti kalbos raidą, gebėjimą atsakyti į klausimus jungiamaisiais sakiniais, daryti išvadas. Ugdyti gebėjimą darbe naudoti įvairaus dydžio teptukus ir prietaisus (tamponėlius, vatos tamponėlius), įvairias piešimo technikas suteikti piešiniui išraiškingumo. Ugdykite vaizduotę ir spalvų pojūtį.
Švietimas: Ugdykite tikslumą ir tvarkingumą dirbdami. Galimybė atnešti darbą prasidėjo iki galo. Ugdykite gebėjimą dirbti poromis, derėtis tarpusavyje, padėti ir kartu spręsti užduotą problemą. Puoselėti meilę savo mažajai Tėvynei, pagarbos jausmą mūsų mieste gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms, norą padaryti miestą švaresnį ir gražesnį.

Įranga:
- magnetinė lenta;
- stalai ir kėdės pagal vaikų skaičių.

Techninės priemonės:
- multimedijos įranga;
- muzikinis centras su gamtos garsų įrašu, S. Trofimo daina „Miestas vadinamas Navashino“;

Medžiagos ir įrankiai:
- pusė vatmano lapo;
- minkšti šepečiai Nr.8, 2, 3; tamponai; krapštukai;
- paprastas pieštukas;
- guašas;
- servetėlė;
- paletė;
- indelį vandeniui.

Matomumas:
- brėžinių schemos;
- Navashino miesto lankytinų vietų nuotraukos.

Planas:
1. Organizacinis momentas.
2. Teorinė dalis, motyvacinis momentas.
3. Praktinė pamokos dalis.
4. Apibendrinimas, bendražygių darbo analizė.
5. Mokytojo pamokos įvertinimas.

Pamokos eiga:

1. Laiko organizavimas.
Mokytoja kviečia vaikus leistis į kelionę po gimtąsias mūsų miesto vietas.
– Su kuo galima keliauti? (vaikų atsakymų variantai ir pasirinkimai)

2. Teorinė dalis, motyvacinis momentas.
Pokalbis: Prieš išvykstant į kelionę, norėčiau sužinoti, ar žinote, kokioje šalyje gyvenate? Kaip vadinasi mūsų šalis? (Rusija) Pavadinkite mūsų Tėvynės sostinę (Maskvą).
(Mokytojas ekrane rodo Žemės rutulio žemėlapį)
– Kokius kitus miestus žinote apie mūsų didžiąją šalį?
Kaip vadinasi miestas, kuriame tu ir aš gyvename? (Navašino). Kokiame rajone gyveni? (Nižnij Novgorodas).
Istorija: Mūsų šalis, Rusija, yra labai didelė, joje yra daug miestų, miestelių ir kaimelių. O mūsų didelės šalies teritorija suskirstyta į regionus, tai yra, maži miesteliai ir kaimai, esantys šalia didelio miesto, priklauso vienam ar kitam regionui. Pavyzdžiui: Didelis Nižnij Novgorodo miestas ir jo apylinkės su mažais miesteliais ir kaimais priklauso Nižnij Novgorodo sričiai.
Mokytojas siūlo leistis į kelionę po Navashino miestą pasirinktu transportu. (judesio modeliavimas)
– Ar visiems patogu? Tada eime!
Kuo garsėja mūsų miestas? (vaikų atsakymai)
Mūsų miestas garsėja tuo, kad prie didelės laivų statybos gamyklos „Okskaya Shipyard“ žmonės stato laivus ir upinius laivus.

Navashi laivų maršrutas
Ir šlovingas, ir tolimas,
Prie daugelio upių ir jūrų
Įveikė šimtus mylių.

(Ekrane mokytojas rodo skaidres su miesto lankytinų vietų nuotraukomis, vaikai jas vardija).

3. Praktinė pamokos dalis.
– Ir dabar mes atvykome į savo kūrybiškumo dirbtuves, kur noriu pakviesti nupiešti mūsų Navashino miestą su įvairiais pastatais, parkais ir poilsio zonomis. Padarykime savo miestą šviesų, spalvingą, kad jame gyvenantys gyventojai visada būtų džiaugsmingi ir laimingi. Ką dėl to galima padaryti?
Teisingai, savo darbe naudosime skirtingus dažus ir spalvų atspalvius. Galite naudoti paletę, pasirinkti įvairaus storio šepetėlius ir įrenginius darbui, kuriuos jau mokame naudoti.
Klausimai konsolidavimui: Kokiu teptuku tapysi foną ir kokiu būdu? (dažyti šlapiu, plačiausiu teptuku). Kaip nudažysite pastatus, kad jie būtų lygūs ir tvarkingi? (apskritimas išilgai kontūro).
– Na, o dirbsite poromis, dirbdami bandysite tartis ir tartis tarpusavyje, nes privalote traukti mūsų miestą.
Vaikai kimba į darbą, skamba muzika, atliekama S. Trofimo „Miestas pavadinimu Navashino“, „Gimtinė“. Mokytojas stebi vaikų darbą ir nepastebimai teikia rekomendacijas. Vaikai baigia dažyti pastatus.


Kūno kultūros minutė
– Ką reikia padaryti, kad mūsų miestas taptų dar gražesnis? Žinoma, papuoškite jį medžiais ir gėlėmis!
Kokią priemonę naudosite, norėdami piešti lapiją ant medžių? (su tamponu). Jiems patogu piešti vešlią lapiją. Kodėl mums reikia vatos tampono? Teisingai, jai patogu piešti mažas gėles.
Vaikai kimba į darbą. Skamba gamtos muzika ir paukščių giedojimas.


– Į tokį žalią miestą net paukščiai atskrido.

4. Apibendrinant, analizuojant bendražygių darbą.
– Taigi darbus baigėme. Sujungkime jūsų piešinius, kad sukurtume miestą pavadinimu Navashino.
Vaikai žiūri į darbelius, pasakoja, kas patiko, atpažįsta pažįstamas miesto vietas.



5. Mokytojo pamokos įvertinimas.
Šiandien dirbote kartu, visi bandė padėti savo bendražygiui ir tai mane nudžiugino. Na, mūsų miestas pasirodė puikus! Jame yra neįprastų formų pastatų, ryškių spalvingų namų su įvairiu spalvų deriniu, galbūt kada nors jie atsiras ir papuoš mūsų miestą.
Ką tu ir aš turėtume daryti, kad mūsų miestas būtų tvarkingas? (vaikų atsakymai). Žinoma, laikykite jį švarų, nešiukšlinkite ir apželdinkite sodindami medžius, krūmus ir gėles. Šauniai padirbėta!
Piešimas su 5-6 metų vaikais. Klasės pastabos Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Mano miestas“

Savaitės tema: „Mano miestas“

43 pamoka. Mano gatvėje

(Piešimas anglies pieštuku)

Programos turinys. Supažindinkite vaikus su gimtojo miesto istorija. Parodykite vaikams piešimo anglies pieštukais ypatybes. Išmokite piešti anglies pieštuku daugiaaukščių ir vieno aukštų pastatų kontūrus. Įtvirtinti žinias apie pagrindines pastato dalis (siena, stogas, langas, durys, balkonas). Išmokite kurti miesto vaizdą.

Demonstracinė medžiaga. Paveikslai, vaizduojantys medinę ir balto akmens Maskvą, šiuolaikinio Kremliaus ir Maskvos gatvių nuotraukos (Maskvos gyventojams).

Dalomoji medžiaga. Akvarelinis popierius, anglies pieštukai, vatos tamponai.

Pamokos eiga

Papasakokite vaikams apie Maskvos miesto (arba miesto, kuriame vaikai gyvena) įkūrimą:

„Maskvos įkūrimas siejamas su Rusijos kunigaikščiu Jurijumi Dolgorukiu. Anksčiau tai buvo paprastas Kučkovo kaimas, nes jame gyveno bojaras Stepanas Kučka. Ten, ant aukštos kalvos, princas Jurijus Dolgoruky susitiko su kitu princu, kad sudarytų sąjungą. Jurijui Dolgorukiui taip patiko vieta ant Maskvos upės krantų, kad jis nusprendė šias žemes prijungti prie savo ir pastatyti nedidelę medinę tvirtovę. Kunigaikščio įsakymu Kučkovo kaimas buvo pradėtas vadinti Maskva (pagal upės pavadinimą).

Praėjo daug, daug metų, ir medinės tvirtovės vietoje iškilo balto akmens Kremlius (rodykite balto akmens Kremliaus nuotraukas). Ir po kurio laiko Kremlius buvo pastatytas iš raudonų plytų (rodykite nuotrauką).

Nuo to laiko Maskva labai pasikeitė: čia stovi daugiaaukščiai namai, gatvėmis važinėja automobiliai, autobusai, tramvajai (rodykite šiuolaikinių Maskvos gatvių nuotraukas). Bet kadaise čia buvo nedidelė medinė tvirtovė, o ant upės kranto stovėjo dvi dešimtys namų.

Paklauskite vaikų, ar jie matė Maskvos Kremlių.

– Šiandien braižysime modernią gatvę: su aukštais ir žemais namais. Ir piešime su anglimi.

Supažindinkite vaikus su anglies pieštukų ypatybėmis: jie labai trapūs, todėl piešti jais reikėtų be stipraus spaudimo, lengvai. Kad piešinys neišteptų, patartina po dešinės rankos kumščiu padėti servetėlę.

Siūlykite pradėti nuo kelio – tiesios horizontalios linijos lapo apačioje. Ant jo pastatykite namus plačių ir siaurų, aukštų ir žemų stačiakampių pavidalu. Nereikia dažyti namo, galite šiek tiek patamsinti langus.

Pamokos pabaigoje vaikų darbelius apipurkškite plaukų laku.

Pažiūrėkite į gatves, kurias jie vaizduoja su savo vaikais, ir pabrėžkite sėkmingiausias akimirkas.

Paklauskite, kaip vaikams patiko piešti angliniais pieštukais.

44 pamoka. Statyba mūsų mieste

(Medžiagos pasirinkimas laisvas)

Programos turinys. Išmokite patys sugalvoti sklypą, nupiešti nebaigtą namą, kraną, statybininkus. Ugdykite kompozicijos jausmą. Stiprinti gebėjimą panaudoti įvairias medžiagas kuriant išraiškingą piešinį.

Dalomoji medžiaga. Kraštovaizdžio lakštai, paprasti pieštukai, guašiniai ir akvareliniai dažai, vaško ir pastelinės kreidelės, spalvoti pieštukai, teptukai, paletės, indeliai vandens, skudurai.

Pamokos eiga

Skaitykite vaikams A. Deružinskio eilėraštį „Gervė“:

Paklauskite vaikų:

– Šis eilėraštis vadinasi „Gervė“, bet kaip kitaip jį būtų galima pavadinti? (Statybos aikštelė, naujas namas ir kt.)

Pasiūlykite pagalvoti ir pavaizduoti naujo namo statybą, pirmiausia paprastu pieštuku, o tada nupiešti kūrinį spalvotai. Vaikams patartina piešti ne tik nebaigtą statyti namą, bet ir kraną, statybininkus.

Šis tekstas yra įvadinis fragmentas. Iš knygos Modeliavimas ir taikymas su 6-7 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Gėlės“ 8 ​​pamoka. Ramunėlės vazoje (Spalvotas ir baltas popierius. Aplikacijos iš iškirptų objekto dalių) Programos turinys. Toliau mokykitės iš perlenkto popieriaus iškirpti simetriškus siluetus. Stiprinti gebėjimą iš kvadratų iškirpti apskritimus ir iškirpti

Iš knygos Piešimas su 6-7 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Mano namai“ 21 pamoka. Namo statyba (Modeliavimas iš plastilino) Programos turinys. Ugdyti vaikų gebėjimą lipdyti namą iš susuktų kolonų, statant jas vieną ant kitos ir tvirtai sujungiant. Stiprinti gebėjimą naudoti kamino. Tobulėti

Iš knygos Piešimas su 4-5 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema „Mano miestas“ 22 pamoka. Kremlius (Kiaušinių lukštai. Freskos imitacija) Programos turinys. Supažindinkite vaikus su Kremliaus kūrimo istorija. Toliau mokykitės, kaip sugalvoti savo darbo turinį. Išmokite nubrėžti siluetus paprastu pieštuku. Mokykis toliau

Iš knygos Lepka su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Mano namai“ 41–42 pamoka. Trijų paršiukų namai (1–2 dalis) (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis, sangvinikais, anglimi, vaško kreidelėmis) Programos turinys. Toliau mokykitės kurti iliustracijas pasakoms. Ugdykite gebėjimą išdėstyti objektus popieriaus lape. Mokytis

Iš knygos Piešimas su 5-6 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Indai“ 9 pamoka. Puodelis (Piešimas vatos diskeliais. Guašas) Programos turinys. Išmokykite vaikus paprastu pieštuku nupiešti didelį indą iš gyvenimo, uždėdami jį ant viso lapo. Išmokite patys pasirinkti tinkamas spalvas, apibraukti taškeliais

Iš knygos Taikymas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Baldai“ 11 pamoka. Antklodė Vaniuškai (Piešimas flomasteriais) Programos turinys. Išmokykite vaikus papuošti stačiakampį daiktą spalvotomis juostelėmis, pakaitomis jas spalvomis. Išmokite suprasti ir analizuoti vaikiško eilėraščio turinį. Ugdykite geranoriškumą

Iš knygos Piešimas su 3-4 metų vaikais. Klasės užrašai autorius Koldina Daria Nikolaevna

Savaitės tema: „Apranga“ 12 pamoka. Mano žieminė kepurė (Piešimas teptuku. Guašas) Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti skrybėlę paprastu pieštuku; nudažykite skirtingų spalvų guašu. Ugdykite mąstymą, dėmesį. Didelis lapas su trimis skrybėlėmis (raudona,

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 21 pamoka. Namai lėlių lizdams (Piešimas spalvotais pieštukais) Programos turinys. Išmokykite vaikus piešti mažus ir didelius objektus, sudarytus iš kvadrato ir trikampio. Toliau mokykitės, kaip sudaryti siužetinę kompoziciją. Ugdykite reagavimą

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano miestas“ 22 pamoka. Meistrai iš miesto (Tapyba teptuku. Guašas) Programos turinys. Supažindinti vaikus su tradiciniu Gorodeco amatu, Gorodeco medžio tapybai būdingais elementais ir spalvų deriniais; su Gorodets meistrų gaminiais.

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (plastilino modeliavimas) Programos turinys. Stiprinti vaikų gebėjimą plastilinu pavaizduoti gaminį iki norimo įvaizdžio. Išmok perpasakoti pasakas pagal demonstracinę medžiagą. Herojai

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 41 pamoka. Ledo namelis (Piešimas pastelinėmis kreidelėmis) Programos turinys. Toliau supažindinkite vaikus su šaltais tonais. Išmokite perteikti būdingus objektų bruožus naudodami šaltas spalvas. Pristatykite galimybes

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano miestas“ 43 pamoka. Mano gatvėje (Piešimas anglies pieštuku) Programos turinys. Supažindinkite vaikus su gimtojo miesto istorija. Parodykite vaikams piešimo anglies pieštukais ypatybes. Išmokite piešti anglies pieštuku kontūrus

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Mano namai“ 22 pamoka. Namas zuikui ir gaidžiui (Spalvotas popierius. Aplikacija iš paruoštų objekto dalių) Programos turinys. Ugdykite užuojautą ir gerumą. Išmokyti vaikus suformuoti visumą iš kelių dalių; užtepkite dalį klijais ir priklijuokite

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Mano namai“ 22 pamoka. Tvora prie namo (Piešimas teptuku. Guašas) Paskirtis. Toliau mokykite vaikus piešti įvairius objektus, sudarytus iš linijų derinių. Išmok perpasakoti pasakas pagal knygos iliustracijas. Lavinti kalbą ir mąstymą

Iš autorės knygos

Savaitės tema „Velykos“ 32 pamoka. Dažyti kiaušiniai (Piešimas iš trafareto spalvotais pieštukais) Tikslas. Išmokykite vaikus piešti naudojant trafaretą. Supažindinkite su Velykų švente. Dažyti velykiniai kiaušiniai.Dalojamoji medžiaga. Kiaušinio formos trafaretas su

Iš autorės knygos

Savaitės tema: „Vabzdžiai“ 35 pamoka. Vabzdžių vaikščiojimas (Piešimas teptuku. Guašas) Tikslas. Toliau mokykite vaikus piešti pažįstamas figūras, kurkite pasakų kompozicijas. Ugdyti mąstymą demonstracinė medžiaga. Nuotraukos su vabzdžiais (skruzdėlė, drugelis, vabalas, bitė, laumžirgis, uodas,

Tikslas: Patriotinių jausmų puoselėjimas – meilė Tėvynei, pagarba vėliavai, herbui, Rusijos himnui. Įtvirtinti žinias apie Rusijos vėliavą. Pristatykite Rusijos valstybės herbą ir himną. Ugdykite pagarbą šalies simboliams. Praturtinkite vaikų žodyną. Pagerinkite piešimo techniką spalvotais pieštukais ir vaškinėmis kreidelėmis. Praktikuokite šešėliavimą tik tam tikra kryptimi: iš kairės į dešinę. Neperžengkite figūros kontūrų.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Edukacinės veiklos vidurinėje grupėje apibendrinimas

Tema: „Mano tėvynė yra Rusija“.

Tikslas: Patriotinių jausmų puoselėjimas – meilė Tėvynei, pagarba vėliavai, herbui, Rusijos himnui. Įtvirtinti žinias apie Rusijos vėliavą. Pristatykite Rusijos valstybės herbą ir himną. Ugdykite pagarbą šalies simboliams. Praturtinkite vaikų žodyną. Pagerinkite piešimo techniką spalvotais pieštukais ir vaškinėmis kreidelėmis. Praktikuokite šešėliavimątik tam tikra kryptimi: iš kairės į dešinę. Neperžengkite figūros kontūrų.

Medžiaga: Rusijos žemėlapis; valstybės vėliava, herbo atvaizdas; Tautiškos giesmės garso įrašas. Kiekvienam vaikui – balto popieriaus lapas, spalvoti pieštukai ir vaško kreidelės.

Pamokos eiga:

Pedagogas: Jūs ir aš žinome, kad žemėje yra daug šalių, didelių ir mažų. Kaip vadinasi mūsų šalis?

Vaikai: Rusija

Pedagogas: Kaip vadinami žmonės, gyvenantys Rusijoje?

Vaikai: rusai.

Pedagogas: Šauniai padirbėta. Kas žino, kuri šalis yra didžiausia pasaulyje?

Vaikai: Didžiausia šalis pasaulyje yra mūsų Tėvynė, Rusija.

Pedagogas: Pažiūrėkite į žemėlapį, kokią didžiulę teritoriją jis užima. Pasiklausykite T. Bokovos eilėraščio „Tėvynė“.


Tėvynė - žodis didelis, didelis!
Tegul pasaulyje nebūna stebuklų,
Jei ištariate šį žodį siela,
Jis gilesnis už jūras, aukščiau už dangų!

Jis tinka tiksliai pusei pasaulio:
Mama ir tėtis, kaimynai, draugai.
Brangus miestas, brangus butas,
Močiutė, mokykla, kačiukas... ir aš.

Saulėtas zuikis delne
Už lango alyvų krūmas
Ir ant skruosto yra apgamas -
Tai irgi Tėvynė.

Pedagogas: Kiekviena šalis turi skiriamuosius ženklus – valstybės simbolius: vėliavą, herbą ir himną. Juos turi ir Rusija.

Pažiūrėkime į Rusijos vėliavą. Iš kokių dalių susideda vėliava?

Vaikai: Trys spalvos: balta, mėlyna, raudona.

Pedagogas: Ką jums primena balta juostelė?

Vaikai: Balta – ramybė ir sąžinės tyrumas. Baltas beržas.

Pedagogas: Teisingai, tik Rusijoje yra beržų. Taip gražu.

Pedagogas: Ką jums primena mėlyna juostelė?

Vaikai: dangus.

Pedagogas: Ką tau primena raudona juostelė?

Vaikai: Ugnis.

Pedagogas: Šiandien susipažinsime su mūsų šalies herbu.

Žiūrėk, ant raudono skydo yra dvigalvis auksinis erelis. Tai valstybės simbolis. O erelio sparnai – kaip saulės spinduliai. Ant erelio krūtinės yra raudonas skydas su raitelio atvaizdu – tai Šv. Jurgis Nugalėtojas. Kaip manote, kur galite pamatyti valstybės herbą?

Vaikai: apie svarbius dokumentus.

Pedagogas: Ir ne tik ant svarbių dokumentų, bet ir pasienio postų.

Pedagogas: Kas yra himnas?

Vaikai: Tai iškilminga šalies daina.

Pedagogas: Teisingai, tai kaimiška daina. O kai skamba valstybės himnas, žmonės jo klausosi stovėdami. (vaikai klauso Rusijos himno)

Pedagogas: Ar žinote, kas anksčiau buvo pagrindinis asmuo Rusijoje? Buvo karalius. Kas dabar yra svarbiausias žmogus Rusijoje?

Vaikai: Prezidentė.

Pedagogas: Koks mūsų prezidento vardas?

Vaikai: V.V. Putinas

Pedagogas: Puiku, dabar kūno kultūros minutė:

Pasaulyje nėra gražesnės Tėvynės – jie vaikšto vietoje

Kovojanti herojų šalis - jie vaizduoja „didvyrius“

Štai jis, pavadintas Rusija,

Jis driekiasi nuo jūrų iki jūrų – jie vaikšto vietoje ir plačiai išskleidžia rankas. Kartu einame (žygiuojame į vietą)

Mūsų dešinėje yra žalia pieva (pasukite į kairę)

Kairėje pusėje yra miškas (pasukite į dešinę)

Toks miškas pilnas stebuklų (mes nustebome)

Voverė šokinėja nuo šakos ant šakos (šokinėja)

Pelėda suplaka sparnais. Ach. (mojuoti rankomis)

Tai visiškai užgniaužia kvapą.

Virš beržų šviečia saulė. (galva pasisuka)

Laukiame uogų ir grybų. (pasvirai)

Pedagogas: Šiandien kviečiu nupiešti paveikslėlį šia tema:„Mano tėvynė yra Rusija“. Rusija yra labai didelė. Siūlau nupiešti mūsų Rusijos vėliavą, beržą, saulę ir debesis.

Kokia tvarka išdėstytos spalvos?

Vaikai: Balta mėlyna raudona.

Pedagogas: Gerai padaryta, tiesa. Ir vėliavos viduryje nupieškite beržą.

O dabar pradėkime dirbti mūsų dirbtuvėse. Nepamirškite taisyklingai perbraukti vėliavėlę iš kairės į dešinę. Tamsiame sandariai ir atsargiai, neperžengdami kontūro. Naudojame ne tik spalvotus pieštukus, bet ir vaškines kreideles.

Atlikę darbą sudarykite piešinių parodą.