Piešimas vatos tamponais „Rudens lapai. Piešimo vatos tamponais pamokos antroje jaunių grupėje santrauka „Rudens eglutė Piešimas vatos tamponėliais pradedantiesiems

Tikslai:
- Supažindinti su fotokopijos piešimo technika.
- Piešimo žvake technikos įgūdžių formavimas.
Užduotys:
lavinti dėmesį stebint šalčio modelius žiemą;
domėjimosi žiemos gamtos reiškiniais skatinimas;
diegti vykdymo tikslumą.
Įranga: modelių pavyzdžiai, albumo lapas; papildomas lapas, žvakės gabalas; akvareliniai dažai; plačių šerių šepetys; stiklinė vandens, servetėlės, laiškas.
1. Organizacinis momentas.
Psichologinė gimnastika: „Ray“
Siekdamas saulės
Jie paėmė spindulį
Prispaudė prie širdies
Ir davė vienas kitam.
Praneškite apie pamokos temą.
Vaikinai, šiandienos tema yra edukacinė organizacinė veikla„Šerkšno raštai“, ir ne šiaip užsiėmimas, o piešimas su žvake
Staigmenos akimirka.
Vaikinai, koks dabar metų laikas? Vaikai atsako žiemą
Dabar žiema. Žiema yra nuostabus metų laikas! Žiemą vyksta įvairūs stebuklai! Taigi gavau nedidelį siuntinį. Kas mums atsiuntė?
Pažiūrėsim kas jame, gal išsiaiškinsime kieno.
Prie siuntinio pritvirtinto popieriaus lapo skaitymas
Vaikinai, štai snaigė su mįslės eilėraščiu. Atidžiai klausykite, kad atspėtumėte. Kas atspės, pakels ranką:
Žvaigždės krenta iš dangaus ir krenta ant laukų.
Tegul juoda žemė pasislepia po jais.
Daug, daug žvaigždžių, plonų kaip stiklas;
Žvaigždės šaltos, bet žemė šilta.
Koks menininkas tai uždėjo ant stiklo?
Ir lapai, ir žolė, ir rožių tankmės. Vaikai atsako, kad tai snaigės, nes dengia žemę sniegu ir atrodo kaip žvaigždės.
Puiku, vaikinai, esate labai pastabūs, todėl teisingai atspėjote mįsles.
Įvadas į temą.
O kas yra ištikimas ir nepakeičiamas žiemos pagalbininkas? Vaikai reaguoja į šalną
Teisingai. Prasidėjus žiemai ateina šalti orai. Į kiekvienus namus beldžiasi šaltis. Jis palieka savo žinutes žmonėms: arba durys užšals – jie prastai paruošti žiemai, arba paliks savo meną ant langų – dovana nuo Frosto. Pažiūrėkime, kokias žinutes jis mums atsiuntė
Iš siuntinio išimu nuotraukas – vaizduojančias šerkšnus raštus
Kas pavaizduota nuotraukose? Vaikai atsako Šakelės, snaigės, ledo gėlės, garbanos ir šalčio kabliukai
Tai va, čia yra vaikučių, o eglių šakas puošia šerkšnas.
Taip Frostas nudažė mūsų langus be šepečių ir dažų.
Vaikinai, kaip, jūsų manymu, Morozas piešia šiuos raštus? Vaikai daro savo prielaidas, pučia šaltą orą ant stiklo, stebuklingai meta snaiges ant langų ir prilimpa prie lango.
Tiesą sakant, nuo šalto, šerkšno oro ore esantys vandens lašeliai nusėda ant šalto stiklo, užšąla ir virsta ledo gabalėliais – adatėlėmis. Per naktį jų susiformuoja daug daug, jie tarsi statosi vienas ant kito. Dėl to gauname skirtingus raštus, kuriuos ką tik matėme.
Vaikinai, ar manote, kad galėtume piešti raštus taip, kad iš pradžių jie būtų nematomi, o paskui staiga atsirastų, kaip Frosto? Nr.
Bet pasirodo, kad tai įmanoma. Ir dabar aš supažindinsiu jus su šiuo piešimo būdu - jis vadinamas „fotokopija“.
2. Praktinė dalis.
Paimkite žvakes į rankas ir pabandykite jas perkelti popieriaus lape.
Ar žvakė palieka matomų žymių? Vaikai atsako Ne
Dabar uždenkite viršų bet kokiu akvareliniai dažai. Ką tu gavai? Po dažais atsirado linijos, kurias piešėme žvake.
Vaikinai, kodėl manote, kad su žvake padarytos linijos nebuvo spalvotos? Vaikai išsako savo nuomonę
Žvakė sudaryta iš vaško, kuris atstumia vandenį, todėl užtepus vandeniu atskiestas akvareliniais dažais atsiranda dizainas, pagamintas iš vandeniui atsparios medžiagos. Šiandien bandysime sukurti stebuklą – piešime Šerkšno raštai naudojant žvakę.
Kur mes pradedame piešti? Vaikai atsako piešdami iš viršaus, eidami žemyn.
Taip, kad nupiešti elementai nesutaptų vienas su kitu, geriausia piešti raštą iš viršaus į apačią. Uždenkite gatavą piešinį akvareliniais dažais. Patarčiau rinktis mėlyną arba violetinė. Kad lakštas nesušlaptų, dažais tolygiai užtepkite visą lakštą, bet netepkite toje pačioje vietoje kelis kartus.
3. Savarankiškas darbas vaikai.
Suteikiu individualią, dozuotą pagalbą

4. Apibendrinimas
Kaip, vaikinai, vadinasi tapybos technika, kurią naudojome kurdami tokius gražius darbus? Vaikai atsako fotokopiją
Kaip manote, ką dar galima nupiešti naudojant fotokopijos techniką? Vaikai atsako gėlėmis, raštais, saule.
Mūsų pamoka baigėsi, esu tavimi labai patenkintas ir labai noriu sužinoti, kas tave šiandien nustebino? Kas tau šiandien ypač patiko?

Pasirodo, vatos tamponėlius galima naudoti ne tik pagal paskirtį. Su jų pagalba taip pat galite piešti, o kūrybiškumo procese lavinti vaikus, prisiminti spalvas, supažindinti vaikus su gamta, vystyti smulkiosios motorikos įgūdžius, praturtinti leksika vaikas ir daugelis kitų naudingų funkcijų atlieka šią paprastą higienos priemonę. Bet pirmiausia pirmiausia.

Netradicinis piešinys

Norint sužadinti vaikų susidomėjimą piešimu, būtina šį procesą paversti žaidimu arba pasaka. Iš pradžių vaikas mielai vėliau naudoja pieštukus ir teptukus. Laikas bėga, o susidomėjimas piešimu prarandamas.

Norėdami palaikyti vaikų norą kurti, galite pasiūlyti jiems netradicines piešimo technikas. Tokiais atvejais leidžiama piešti ką nori ir kaip nori.

Tačiau suaugusieji visada nukreipia vaiką tam tikra kryptimi, todėl gali pasiūlyti jam tam tikrus piešimo tipus. Pavyzdžiui, blotografija, kurios pagrindas – perlenktas popieriaus lapas ir keli lašai dažų. Arba piešimas su žvake, kai ant popieriaus pirmiausia užtepamas nematomas raštas, o po to vaikas padengia lapą dažais. Rašto kontūrai išlieka bespalviai. Arba piešimas medvilniniai tamponai.

Pointilizmas

Piešimas vatos tamponais gali būti vadinamas puantilizmo tipu.

Puantilizmas yra unikalus tapybos judėjimas, kuris, išvertus iš Prancūzų kalba reiškia „rašyti taškais“. Daugelis menininkų nutapė tokio pobūdžio paveikslus. Pavyzdžiui, Georgeso Seurat paveikslai yra pripažinti šedevrais. Jis laikomas šios technikos pradininku.

Piešimas su vatos tamponais yra ne tik jaunesniųjų moksleivių, bet ir vaikams, kurie dar tik susipažįsta su įvairių instrumentų tapybai.

Pointilizmas vaikams

Vaikai dažniausiai džiaugiasi piešimo vatos tamponais technika, nes tą patį paveikslą jie gali sukurti visiškai skirtingais būdais.

  1. Dirbdami galite paimti šabloną kaip pagrindą ir užpildyti visas paveikslėlio detales tam tikros spalvos taškais.
  2. Nereikia užpildyti viso piešinio, o tiesiog padaryti detalių kontūrą įvairiaspalviais taškais.
  3. Smagu pridėti taškų prie paruoštų brėžinių ir šablonų. Šis variantas ypač patogus labai jauniems menininkams: kai mama pasiūlo nupiešti akį į kokį nors gyvūną ar žmones, taip pat įdomu sukurti sniegą ar lietų su vatos tamponais.
  4. Vaikams mokyklinio amžiaus galima pasiūlyti sukurti daugiau sudėtingas darbas, pavyzdžiui, atkurti mozaikinį paveikslėlį.

Piešimas su vatos tamponais pradedantiesiems

Vaikai nuo 1 iki 3 metų gali piešti lazdelėmis daug lengviau nei teptuku. Norėdami sudominti kūdikį, pirmiausia turite parodyti jam, kaip jį atlikti graži linija arba įdėti tašką, tada kitą, o tada kitą spalvą.

Pirmajai pamokai jums reikės šios įrangos:

  • dažai dažymui, pavyzdžiui, pirštų dažai ar įprastas guašas, jei nėra baimės, kad vaikas įsidės dažus į burną;
  • popierius;
  • šablonai su nespalvotais piešiniais ar teminiais paveikslėliais, ant kurių reikia ką nors užbaigti;
  • daug medvilninių tamponų;
  • paletę.

Plastikinė paletė naudinga tam, kad vaikui neduotų viso indelio dažų. Labai dažnai vaikams kyla noras tokią gausybę medžiagos panaudoti kitiems tikslams. Paletėje patogu kelių spalvų dažus atskiesti vandeniu ir prie kiekvieno padėti po pagaliuką. Kai viskas bus paruošta, galite pradėti piešti paveikslėlius kokia nors įdomia tema su vatos tamponais.

Geriau iš anksto apgalvoti būsimos pamokos temą, pasirinkti tinkamus eilėraščius ar mįsles. Neapsigaukite to piešdami, nes 1–3 metų vaikai dažnai blaškosi. Ir jiems reikia nuolatinės veiklos kaitos.

Puantilizmas ikimokyklinukams

Dirbant su ikimokyklinukais verta atkreipti dėmesį į pasakojimą apie pačią puantilizmo techniką. Būtina pateikti minimalią informaciją, kad piešinys sukurtas naudojant atskirus potėpius ar skirtingų spalvų taškelius.

Patartina paruošti kelis puantilizmo technika sukurtus paveikslus ir parodyti vaikui, kad sukeltų gilesnį susidomėjimą.

Svarbu, kad dažai nebūtų maišomi vienas su kitu. Tokiu atveju atstumas nuo vieno taško iki kito gali būti didelis arba, priešingai, taškus galite išdėstyti arti vienas kito.

Jei pageidaujate ateityje, piešti piešinius puantilizmo technika dažais nebūtina, vatos tamponus galite pakeisti žymekliais, rašikliais ar flomasteriais.

Amžiaus niuansai

Kiekviena piešimo technika turi įvairių paslapčių ir niuansų. Puantilizmas nėra išimtis. Yra keletas dalykų, į kuriuos turėtumėte atkreipti dėmesį, kad gautumėte labiausiai patenkinamą rezultatą.

  1. Vaikams pirmose pamokose geriau pasiūlyti tik vienos spalvos dažus. Paveikslėliai turėtų būti parinkti kuo paprastesni: saulė, obuolys ar sniegas, lietus.
  2. Vyresniems vaikams skiriamos sunkesnės užduotys. Gėlių skaičius didėja. Tai leis jaunieji menininkai parodyti vaizduotę.
  3. O vyresni mokiniai gali išbandyti save kaip menininkus, puantilizmo technika kurdami ištisus paveikslus.

Vienos veiklos pavyzdys – „Šermukšnio šakelė“

Šermukšnių piešimas vatos tamponėliais – užsiėmimas, kurį galima atlikti grupėmis darželis, ir su vaikais namuose. Juo siekiama supažindinti vaikus su nauja piešimo technika, taip pat sužadinti jų susidomėjimą gamta.

Pamokėlės metu vaikas mokysis puantilizmo technika pavaizduoti šermukšnio uogų kekę.

Šiai pamokai jums reikės šios įrangos:

  • šermukšnio kekė (nuotrauka arba tikroji);
  • raudoni dažai (guašas arba pirštų dažai);
  • šablonai su šakelės atvaizdu;
  • bulių siluetai.

Pamokos eiga.



Korekcinės pamokos su dailės terapijos elementais metmenys

« Netradicinės technikos piešimas.

Piešimas su vatos tamponais " Rudens medis»

Data:_________________________

Tema: Netradicinės piešimo technikos. Piešimas su vatos tamponais "Rudens medis"

Klasė: 1

Veiklos rūšis : klasėstudijuojantnauja medžiaga

Tikslas: pristatyti studentai Su netradicinė technologija piešimas – piešimas medvilniniai tamponai .

Užduotys:

Švietimas:

Švietimas:

    Ugdyti meilę gamtai, kurtistudentaidžiugią nuotaiką

    Išmokite pamatyti gamtos grožį ir spalvų įvairovę

Korekcinis ir vystomasis:

    Ugdykite vaizduotę ir mąstymą, spalvų ir kompozicijos pojūtį

    Lavinti smulkiąją motoriką

Mokymo metodai: žodinis, reprodukcinis, iš dalies paieška..

Medžiagos ir įranga: A-4 popieriaus lapas(tuščia darbui), guašas,akvarelė,vatos pumpurų iliustracijosruduomedžiai,pavyzdžiai atlieka darbą, įrašyti gamtos garsus.

Visuotinės mokymosi veiklos formavimas:

Metasubject UUD:

Asmeninis:

    Cpriimti ir priimti pagrindines vertybes„Tėvynė“, „gamta“

Reguliavimo:

    SUorganizuoti savo darbo vietą

    APIEapibrėžti užduoties vykdymo planą

    IRnaudoti darbenetradicinisįrankiai

Kognityvinis:

    APIEnustatyti įgūdžius, kurie bus ugdomi remiantis šio skyriaus studijomis

Tema UUD:

    Zsusitikimas sunetradiciniai piešimo būdai

    Metų laikų kartojimas, spalvų fiksavimas

Individualus darbas:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PROGRESAS KLASĖS

    Laiko organizavimas

Sėdi prie stalų, ruošiasi pamokai, skelbia pamokos pradžią.

    Pamokos temos paskelbimas. Naujos medžiagos mokymasis

Vaikinai, tai nuostabus metų laikas -ruduo. Ruduo– labai gražus, dosnus metų laikas. Ir žinoma,ruduo yralapų kritimas! (žr. iliustracijas) Geltona, raudona, oranžinė ir kt žali lapai, nuplėštas pučiamo vėjo, krenta ant žemės, grakščiai ir sklandžiai sukasi. Ir kai einame karturuduojie ošia mums po kojomis iki lapų parke.

    Didaktinis žaidimas„Surask šešėlį“

IN rudens miškas ar parke yra daug įvairių medžių. Vaikinai, jums reikia rasti atitinkamus šešėlius šių medžių lapams. (1 priedas)

IV . Pirštų gimnastika « Rudens lapai »

Vienas du trys keturi Penki

(Sulenkite pirštus, pradėdami nuo nykščio)

Mes rinksime lapus.

beržo lapai,

šermukšnio lapai,

tuopos lapai,

Drebulės lapai,

Rinksime ąžuolo lapus,

(Suspauskite ir atlaisvinkite kumščius.

Sulenkite pirštus, pradėdami nuo nykščio.)

Mamaipasiimsime rudeninę puokštę( "Pasivaikščiojimas" ant stalo.)

V .Praktinis darbas

Šiandien jūs ir aš būsime burtininkai, bet dažysime ne teptukais, o vatos tamponais. Kiekvienam iš jūsų duosiu po lapelį, kuriame pavaizduotas tik medžio kamienas ir šakos. Ko šiam medžiui trūksta? (vaikų atsakymai). Teisingai! Rudeninių lapų neužtenka. Ir mesNupieškime šiuos ryškius rudens lapus ant medžio.

Piešimo vatos tamponėliais technikos mokymasis.

Atidžiai stebėkite, kaip dažysime rudeninius lapus: vatos tamponėlį panardinu į dažus ir ištepu medžių šakas. Ir aš jį pašalinu - pasirodo, kad tai lapas. Vienu vatos tamponu piešime geltonus lapus, kitu – raudonus.

Pasitreniruokime su jumis, tarsi dažai stovėtų šalia mūsų:

Įmerkite vatos tamponą į dažus ir uždėkite ant popieriaus lapo. Pabandykime dar kartą (2 kartą), pamerkite į dažus ir užtepkite.

Darbo užbaigimas.

Atsargiai įmerkite vatos tamponėlį į dažus ir užtepkite ant mūsų medžio. Būkite atsargūs, skambinkite daugiau dažų kad mūsų rudens lapai būtų ryškūs ir spalvingi. Dabar jūs turite rudens medį.

Vaikinai, ar kas nors gali pasakyti, kokiais dažais dažėme rudeninių medžių lapus?(geltona, raudona)

VI . Kūno kultūros minutė

Mes- rudens lapai, (Langus rankų siūbavimas virš galvos.)
Mes sėdime ant šakų.
Pūtė vėjas ir jie skrido. (Rankos į šoną.)
Mes skraidėme, skraidėme
Ir jie ramiai atsisėdo ant žemės. (Atsisėskite.)
Vėl atėjo vėjas
Ir jis nuskynė visus lapus. (Lengvai pasukite rankas virš galvos.)
Suko ir skrido
Ir jie vėl atsisėdo ant žemės. (Atsisėskite.)

VII . Darbo atlikimo analizė. Apibendrinant pamoką

    KodėlTuAr šiandien mokeisi pamokoje?

    Ką naudojome piešdami medžių lapus?

    Kokios spalvos lapai ant rudens medžio?


Korekcinės pamokos su dailės terapijos elementais metmenys

„Netradicinės piešimo technikos.

Piešimas su vatos tamponais "Rudens medis"

Data:_________________________

Tema: Netradicinės piešimo technikos. Piešimas su vatos tamponais "Rudens medis"

Klasė: 1

Veiklos rūšis : klasėstudijuojantnauja medžiaga

Tikslas: pristatyti studentai su netradicine piešimo technika – piešimas medvilniniai tamponai .

Užduotys:

Švietimas:

    Tvirtinti žiniasstudentaiapie metų laikus

    Pristatykitestudentaisu piešimo netradiciniu būdu technikomis - medvilniniai tamponai

    Praturtinkite vaiko emocinę sferą

Švietimas:

    Ugdyti meilę gamtai, kurtistudentaidžiugią nuotaiką

    Išmokite pamatyti gamtos grožį ir spalvų įvairovę

Korekcinis ir vystomasis:

    Ugdykite vaizduotę ir mąstymą, spalvų ir kompozicijos pojūtį

    Lavinti smulkiąją motoriką

Mokymo metodai: žodinis, reprodukcinis, iš dalies paieška..

Medžiagos ir įranga: A-4 popieriaus lapas(tuščia darbui), guašas,akvarelė,vatos pumpurų iliustracijosruduomedžiai,darbo pavyzdžiai,įrašyti gamtos garsus.

Visuotinės mokymosi veiklos formavimas:

Metasubject UUD:

Asmeninis:

    Cpriimti ir priimti pagrindines vertybes„Tėvynė“, „gamta“

Reguliavimo:

    SUorganizuoti savo darbo vietą

    APIEapibrėžti užduoties vykdymo planą

    IRnaudoti darbenetradicinisįrankiai

Kognityvinis:

    APIEnustatyti įgūdžius, kurie bus ugdomi remiantis šio skyriaus studijomis

Tema UUD:

    Zsusitikimas sunetradiciniai piešimo būdai

    Metų laikų kartojimas, spalvų fiksavimas

Individualus darbas:

____________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

PROGRESAS KLASĖS

    Laiko organizavimas

Sėdi prie stalų, ruošiasi pamokai, skelbia pamokos pradžią.

    Pamokos temos paskelbimas. Naujos medžiagos mokymasis

Vaikinai, tai nuostabus metų laikas -ruduo. Ruduo– labai gražus, dosnus metų laikas. Ir žinoma,ruduo yralapų kritimas! (iliustracijų nagrinėjimas) Geltoni, raudoni, oranžiniai ir dar žali lapai, nuplėšti prabėgančio vėjo, krenta ant žemės, grakščiai ir sklandžiai sukasi. Ir kai einame karturuduojie ošia mums po kojomis iki lapų parke.

    Didaktinis žaidimas „Surask šešėlį“

Rudeniniame miške ar parke yra daug įvairių medžių. Vaikinai, jums reikia rasti atitinkamus šešėlius šių medžių lapams. (1 priedas)

IV . Pirštų gimnastika « Rudens lapai »

Vienas du trys keturi Penki

(Sulenkite pirštus, pradėdami nuo nykščio)

Mes rinksime lapus.

beržo lapai,

šermukšnio lapai,

tuopos lapai,

Drebulės lapai,

Rinksime ąžuolo lapus,

(Suspauskite ir atlaisvinkite kumščius.

Sulenkite pirštus, pradėdami nuo nykščio.)

Mamaipasiimsime rudeninę puokštę( "Pasivaikščiojimas" ant stalo.)

V .Praktinis darbas

Šiandien jūs ir aš būsime burtininkai, bet dažysime ne teptukais, o vatos tamponais. Kiekvienam iš jūsų duosiu po lapelį, kuriame pavaizduotas tik medžio kamienas ir šakos. Ko šiam medžiui trūksta? (vaikų atsakymai). Teisingai! Rudeninių lapų neužtenka. Ir mesNupieškime šiuos ryškius rudens lapus ant medžio.

Piešimo vatos tamponėliais technikos mokymasis.

Atidžiai stebėkite, kaip dažysime rudeninius lapus: vatos tamponėlį panardinu į dažus ir ištepu medžių šakas. Ir aš jį pašalinu - pasirodo, kad tai lapas. Vienu vatos tamponu piešime geltonus lapus, kitu – raudonus.

Pasitreniruokime su jumis, tarsi dažai stovėtų šalia mūsų:

Įmerkite vatos tamponą į dažus ir uždėkite ant popieriaus lapo. Pabandykime dar kartą (2 kartą), pamerkite į dažus ir užtepkite.

Darbo užbaigimas.

Atsargiai įmerkite vatos tamponėlį į dažus ir užtepkite ant mūsų medžio. Būkite atsargūs, pridėkite daugiau dažų, kad mūsų rudens lapai būtų ryškūs ir spalvingi. Dabar jūs turite rudens medį.

Vaikinai, ar kas nors gali pasakyti, kokiais dažais dažėme rudeninių medžių lapus?(geltona, raudona)

VI . Kūno kultūros minutė

Mes- rudens lapai, (Langus rankų siūbavimas virš galvos.)
Mes sėdime ant šakų.
Pūtė vėjas ir jie skrido. (Rankos į šoną.)
Mes skraidėme, skraidėme
Ir jie ramiai atsisėdo ant žemės. (Atsisėskite.)
Vėl atėjo vėjas
Ir jis nuskynė visus lapus. (Lengvai pasukite rankas virš galvos.)
Suko ir skrido
Ir jie vėl atsisėdo ant žemės. (Atsisėskite.)

VII . Darbo atlikimo analizė. Apibendrinant pamoką

    KodėlTuAr šiandien mokeisi pamokoje?

    Ką naudojome piešdami medžių lapus?

    Kokios spalvos lapai ant rudens medžio?