Muzikiniai edukaciniai užsiėmimai parengiamojoje grupėje „Kontratai muzikoje. Planas - tiesioginės edukacinės veiklos santrauka, atsižvelgiant į integruotą požiūrį į muzikinį ugdymą logopedinės parengiamosios grupės vaikams

Muzikos pamokos parengiamosios mokyklos grupėje santrauka.

Autorius: Geraščenko Angelina Viktorovna. Muzikinis vadovas.
Darbo vieta: MADO darželis priežiūra ir sveikatos apsauga Nr. 31 „Pasaka“, Jeletsas, Lipecko sritis.

OD „Nuostabiosios muzikos pasaulis“ santrauka

Ugdymo kryptis „Meninis ir estetinis tobulėjimas“ („Muzika“). Mokyklos parengiamoji grupė.
Tikslas: skatinti vaikų kūrybinių gebėjimų ugdymą įvairių tipų muzikinė veikla.
Programos turinys:
išmokyti vaikus dainuoti dainą trimis ar keturiais šalia esančiais klavišais, grynai intonuojant besileidžiantį laipsnišką melodijos judesį;
supažindinti vaikus su nauja daina
/E. Ptičkinas „Sidabrinė puokštė“/;
toliau ugdyti dainavimo įgūdžius: dikciją, kvėpavimą, garso kūrimą, vokalinės intonacijos grynumą, darnų, vieningą dainavimą – ansamblį;
išmokti atlikti pažįstamą dainą išraiškingai, emocingai, įtvirtinant vokalinius įgūdžius;
vystymo uždaviniai
vystytis dainų kūryba ir groti muziką muzikos instrumentais;
ugdyti judesių plastiškumą, ritmiškumą ir išraiškingumą, jų derėjimą su šokio forma ir charakteriu;
praturtinti vaikų muzikinę terminiją (tvirto raktas, muzikinio kūrinio žanras, orkestras);
žodyno darbas
praturtinti ir aktyvinti vaikų žodyną ( muzikos žanrų, orkestras, aukštas raktas, sidabras, putojantis, magas, duobės)
edukacines užduotis
ugdyti meilę ir domėjimąsi muzika, muzikinį skonį.
Įranga:
Magnetofonas, garso įrašai: I. Strausso „Polka“, E. Krylatovo daina „Jei nebūtų žiemos“, P. I. Čaikovskio „Spragtukas“ (II variantas - Cukrinių slyvų fėjos šokis); Muzikinė dėžutė; muzikos instrumentai: varpeliai, marakasai, tamburinai, metalofonai, plaktukas, rublis, mediniai šaukštai; stovėti su stulpas Ir aukštasis raktas, kompozitoriaus D. Šostakovičiaus portretas, popierinė snaigė ant virvelės, balerinos figūrėlė, „apsnigta“ šakelė, dovanų kompaktinė plokštelė su vaikiškomis dainelėmis.

Pamokos eiga.

Skambant I. Strausso „Polkai“ vaikai nesunkiai įšoka į salę ir išsirikiuoja prie centrinės sienos.
Muzika rankas
Kartu su saule kylame,
Aš dainuoju su paukščiais.
Labas rytas,
Laimingos giedros dienos
Štai kaip gražiai dainuojame!
1.Muzikinis sveikinimas.
/"Sveiki, vaikinai."/ (Perkelkite trimis klavišais)
Muzika rankas(išeina pas vaikus)
Susipažinkime, mano draugai!
Aš esu muzikos fėja
Sveikinimai visiems!
Noriu tau šiandien paskambinti
Į nuostabios muzikos pasaulį.
Dainuosime ir šoksime.
Visiems bus įdomu.
Aš tau atnešiau dovanų Muzikinė dėžutė, jame slypi staigmena. Tačiau dėžutė atsidarys, kai atspėsite kompozitoriaus paslaptį
D. Šostakovičių ir nustatyti dabar atliekamo kūrinio žanrą ir pobūdį.
2. Muzikos klausymas./D. Šostakovičius „Valso pokštas“/
Muzika rankas
Taigi, vaikinai, kokia tai buvo muzika?
Vaikai: šokiai.
Muzika rankas
Teisingai, tai šokis.
Dabar nustatykite muzikos pobūdį, kas tai yra.
- Šviesus, šviesus.
- Greitai, garsiai.
- Žaismingas, trūkčiojantis.
- Sukasi, skraido.
– Skambinti kaip varpas.
Muzika rankas
Teisingai, šio šokio charakteris lengvas ir žaismingas.
D.M. Šostakovičius pavadino tai „Valso pokštu“ ir atliko šį valsą, kas, vaikinai?
- Orkestras.
Muzika rankas
Šauniai padirbėta! O norisi tapti muzikantais ir groti muzikos instrumentais visi kartu, kaip tikrame orkestre.
– Tada pasirinkite šiam valsui tinkamus instrumentus ir užimkite vietą orkestre.
Pasiruošę?
3. Groja muzika.
/Grojimas vaikiškais muzikos instrumentais.
D. Šostakovičius „Valso pokštas“ /
Muzika rankas
Puiku, grąžink įrankius į jų vietą ir ateik pas mane. Vaikinai, jūs gražiai ir draugiškai grojote orkestre, atspėjote kompozitoriaus paslaptį ir išmokote valso žanrą.
Atėjo laikas atidaryti dėžutę.
Tu, dėžutė, atidaryk,
Greitai atidarykite.
Maloniai prašome išbandyti,
Kad būtų smagiau!
/Atviras. „Muzikos fėja“ ištraukė aukštą raktą./
Muzika rankas
Štai staigmena. Kas žino, kas tai yra? Vaikinai, tai treble raktas.
Tai nėra lengvas raktas
Muzikinės abėcėlės karalius!
(Prideda prie personalo).
Aukštasis raktas yra puikus mano padėjėjas.
Tai atveria duris į muzikos pasaulį, į melodijų ir dainų pasaulį.
Ar tau patinka dainuoti?
Prieš išmokdami dainą, paruošime savo balsus,
Sušildykime juos ir pastatykime.
/Muzika. P.I. Čaikovskis „Spragtukas“/
4. Kvėpavimo pratimai.
/"Žaidimas su snaigė"/
Muzika rankas
Žiūrėk,
Snaigė sukasi,
Baltas pūkas,
Kvepia gaiviai, vėsiai,
Įkvėpkite aromato, vaikinai!
/Greitai įkvėpkite per nosį, lėtai iškvėpkite per burną, pasakykite „Ak, aromatas! iškvepiant/
Muzika rankas
Mes ir toliau mokomės
Pradėkime dainuoti!
Jauskis kaip namie.
5. Giedojimas.
/Daina „Saulė šviečia“/
Muzika rankas
Šiandien mokysimės rusų liaudies dainos „Saulė teka“, klausykitės.
/Dainuoti dainas/
Dainuokite švelniai, lėtai.
- Individuali apklausa;
- Chorinis dainavimas 3-4 klavišais.
Darbas su artikuliacija, dikcija, intonacijos grynumu, emocine nuotaika /dainuok džiaugsmingai, lengvai/.
Muzika rankas
Šią dainą sukūrė žmonės. Ar mokate kurti muziką?
Pabandykite patys sugalvoti eilėraščio melodiją:
- Sniegas, sniegas šliaužia,
Balta pūga.
- Ant medžių pievoje
Tyliai krinta sniegas.
6. Dainų kūryba.
/individualus dainavimas/
Muzika rankas
Šauniai padirbėta! Jūsų balsai sušilo, įsijungė,
ir pasiruošęs mokyti nauja daina, ji vadinasi „Sidabrinė puokštė“.
Ją parašė kompozitorius Jevgenijus Ptičkinas ir poetė Natalija Prostorova.
7. Dainavimas.
/Pažintis su E. Ptičkino daina „Sidabrinė puokštė“/
Muzika rankas
Ar tau patiko ši daina? Apie ką tai?
Koks muzikos charakteris ir nuotaika?
/Lengva, šviesi, švelni/
– Šiandien mokysimės choro. Mes dainuojame frazėmis, kaip aidas:
Aš dainuosiu, tu kartok.
/Dikcija, ritmas, intonacija, individualus ir chorinis dainavimas/.
/Dainavimas pogrupiuose. Jie dainuoja stovėdami./
- Choro (Muzikinė ranka) ir choro (visų vaikų) atlikimas.
Muzika rankas
Puiku, tu stengiesi, man patinka tavo dainavimas – draugiškas, džiaugsmingas, meilus.
O dabar muzikinė paslaptis.
Atspėk, vaikinai!
(Paklausykite ištraukos iš E. Krylaty dainos „Jei tik nebūtų žiemos!“)
Kokia čia daina? Ar sužinojai?
– Atsakymai.
Muzika rankas
– Paklausykite, kaip ją atlieka dainininkė V. Tolkunova (1 eil.).
8.Dainavimas.
/E. Krylatovas „Jei nebūtų žiemos“ /
Pabandykite dainuoti su manimi taip pat išraiškingai, garsiai ir lengvai.
Muzika rankas
Jūs, draugai, nuostabiai dainavote.
Labai smagu, grazu,
Laikas vėl atsidaryti dėžutę.
Pats laikas pasirodyti staigmenai.
Balerina yra šokėja.
Vikriai šokinėja ir sukasi.
Visi kviečiami linksmintis.
Dabar tu ne tik daina,
Daina ir šokis kvies.
Ir prisipažįstu, ši lenkė
Neleidžia vaikams nuobodžiauti.
Jie drąsiai padavė ranką draugui,
Jie stovėjo poromis ratu.
(rikiuojasi)
9. „Polka“ muzika. D. Lvovas-Kompaneetsas.
(Giesmės metu atlikite šuolį).
Choro žodžiai pasakys jums judesius.

(Darbas su šokio elementais).
Dabar smagiau
Greitai šokam.
(Po šokio jie lieka ratu.)
Muzika rankas
(Išeina jiems su dėžute).
Mieli vaikinai, man labai patiko su jumis, jūs tokie geri dainininkai, šokėjai, muzikantai.
Kas tau labiausiai patiko mūsų pamokoje?
Muzika rankas
Linkiu ir toliau kurti muziką.
Atsisveikinimo dovaną dovanoju kompaktinę plokštelę su vaikiškomis dainelėmis.
Klausykite jų, dainuokite, prisiminkite mūsų susitikimą.
Klausyk, visas pasaulis dainuoja,
Šnypškite, švilpkite ir čiulbėkite!
Muzika gyvena visur
Jos pasaulis yra stebuklingas.
10. „Sudie“ (dainavimas)
(Akomponuojant „Polkai“ ir Štrausui, vaikai išbėga iš salės).

Septintaisiais gyvenimo metais yra tolimesnis vystymas nervinė veikla vaikas. Tai sukuria galimybes organizacijai ugdymo procesas su 6-7 metų vaikais sudėtingesnėmis formomis. Muzikos suvokimas tampa kryptingas, vystosi savanoriškas įsiminimas, ugdymas.

Vaikai tobulina įgytus įgūdžius vyresnioji grupė. Metų pradžioje (beveik visą rugsėjį) medžiaga kartojama. Palaipsniui dėl sistemingų judesių muzikai jie tampa labiau koordinuoti ir tikslesni. Vaikai įvaldo naujus judesių tipus: šoninį šuolį, polkos žingsnį, žingsnį su trypimu, rusiško šokio elementus (pakaitomis stato kojas į sklandų ėjimą su skirtingos nuostatos rankos: į šonus, sulenktos ant krūtinės, ant diržo). Jausdami muzikos kūrinių faktūros originalumą, vaikai geba judesiu perteikti muzikos charakterį: vaikščioti iškilmingai, šventiškai; lengvas, sklandus; lengvai, ritmingai, greitai ir plačiai bėgioti, ATLIKTI judesius su daiktais ir be jų (sklandžiai, energingai), eiti eilute tautiniuose ir apskrituose šokiuose, išraiškingai atkurti įvairius žaidimo vaizdus (linksmas, linksmas petražolės, bailus kiškis, meilus kačiukas). , piktasis VILKAS ir pan.).

Vystosi gebėjimas naršyti erdvėje. Iki metų pabaigos vaikai turėtų laisvai pereiti iš linijos į ratą, iš mažų ratų į didelį ir atvirkščiai, judėti įstrižai iš skirtingų salės kampų, tiksliai atlikti vaikščiojimą gyvate, mokėti rasti jų vieta žaidimuose ir kt.

Parengiamojoje grupėje individualios pamokos vyksta aiškiau ir organizuotiau. Vaikai veikia su muzika, suvokdami ją per lytėjimo-vibracinį ir klausos analizatorių. Individuali užduotis 6-7 metų vaikui jau apima 4-6 judesius pagal muziką.

Vaikai ugdo didesnę ištvermę ir gebėjimą laukti, kol pasirodys muzika, ir klausytis, kol ji išnyks. Tai leidžia padidinti pauzės tarp atskirų ištraukų ir muzikinio kūrinio dalių trukmę.



Atlikdamas individualias užduotis su išjungtu fenianu, 7 metų vaikas gali nustatyti, kiek akordų buvo sugrota, plakti paprastu ritminiu raštu, nustatyti dinamiški atspalviai(muzika garsiai, tyliai).

„Balsinės abėcėlės“ pratimai taip pat vyksta glaudžiai bendraujant su kurčiųjų mokytoju, kuris pirmiausia su vaiku pratina tarti tam tikrą žodį. Su muzikos vadovu patikslina garsų, skiemenų, žodžių tarimo tempą. trumpos frazės prie muzikos.


Dainuojant vis labiau lavinamas kvėpavimas, nes vaikai sugeba dainuoti ilgesnes frazes. Pagerėjus dainuojantis kvėpavimas pagerina kalbą. Vaiko balsas pagilėja, tampa išraiškingas. Dainuojant lengviau lavina skaitymo iš lūpų įgūdžius. Stebėdamas draugo dainavimą, vaikas treniruojasi suprasti kitų šnekamąją kalbą. 6-7 metų vaikai turėtų žinoti dainelių, žaidimų ir šokių pavadinimus.

Iki metų pabaigos padidėja muzikos suvokimo įgūdžių apimtis, todėl vaikai gali atlikti individualių pratimų demonstravimą vaikų akivaizdoje. Ši technika suteikia gerų rezultatų: vaikai šį pratimą išmoksta daug greičiau nei rodomi suaugusiems, o vyresnieji patiria didžiulį pasitenkinimą – juk jie yra mokytojų vaidmenyje. Tokio bendravimo procese vaikams išsivysto poreikis muzikos pamokos Ir meilė Į jam.

Muzikos pamokų trukmė 6-7 metų vaikams – 35 min.

Muzikos pamokos priešmokyklinėje grupėje apima:

1. Individuali užduotis (susideda iš 3-6 judesių).

2. Muzikos klausymasis su užduotimi atpažinti ir įsiminti vardą.

3. Frontalinė užduotis (susideda iš 2-3 pratimų).

4. Pratimas „skambėjimo abėcėlė“.

6. Dainelė-žaidimas vaikų pageidavimu.

7. Šokis.

Santraukos pavyzdys klasės parengiamojoje mokyklai grupėje

Užduotys. Stiprinti gebėjimą suvokti muziką naudojant vizualinius, taktilinius-vibracinius ir klausos analizatorius. Išmokykite vaikus atpažinti pažįstamus kūrinius. Veikti pagal muzikos kūrinių pobūdį. Darbas su žodžių tarimo grynumu dainose „Būgnas“, „ geltonas lapas“, emocingai perteikti dainų turinį. Išmokykite keisti stulpelius į dvi eiles.

Pasiruošimas pamokai. Muzikos vadovas apdoroja visą pamokos medžiagą su kurčiųjų mokytoju ir mokytoju, derina su jais „skambėjimo abėcėlės“ pratimo „Čia būgnas“ dainavimo tempą. Pirmiausia „Pratimai su vėliavėlėmis“ mokomasi su dviem vaikais. Jie


parodyk šį pratimą visiems. Tai pagreitina individualios užduoties atlikimą. Pasivaikščiojimo metu mokytoja atkreipia vaikų dėmesį į tai, kaip nuo medžių krenta lapai, ir kartu su jais dainuoja dainelę „Geltonas lapas“. Salėje muzikos vadovas išdėsto kėdes palei sieną, paruošia kiekvienam vaikui ir suaugusiam po dvi spalvotas vėliavėles, paveikslėlį su vabalu, būgnu, kepure, vilku, užrašus „Mankšta su vėliavėlėmis“, „Linksmos muzikos “ „Liūdna muzika“.

Pamokos eiga Vaikai kartu su kurčiųjų mokytoja ir mokytoja vienas po kito įeina į salę ir išsirikiuoja. „Šiandien aš pirmas“, – sako eilės gale stovintis vaikas ir veda vaikus. Visi atsisėda

Pirmas pratimas(individualus). „Pratimai su vėliavėlėmis“ (žr. p. 183.) Vova, paimk iš vazos dvi vėliavėles. Tanya, eik pasiklausyti muzikos“, – į vaikus kreipiasi muzikos vadovas (jie žino šį pratimą) ir parodo ženklą „Mankšta su vėliavėlėmis“. Vaikai taria vardą. Vaikams pademonstravę pratimą, jie perduoda vėliavėles kitiems, o visi paeiliui atlieka užduotį, stovėdami nugara į instrumentą. Antra užduotis(priekinė). „Vabalai“ (žr. p. 135). „Stovėk prie fortepijono, SAKO muzikos direktorius, sužinok, ką aš groju. Groja muzika *Vabalai* Vaikai atpažįsta ir atsisėda.

Trečia užduotis. Pratimas"Vabalai". Muzikos vadovas parodo vabalo nuotrauką ir sako: „Būsite vabalai. Klausytis muzikos“. Vaikai atlieka pratimą (guli ant grindų ant nugaros ir judina bei judina kojas „vabalai plekšnoja“),

Ketvirta užduotis"Įėjimas skirtingomis kryptimis“ (žr. p. 177). Vaikai pakyla nuo grindų, seka vienas kitą palei sieną ir atsisėda.

Penkta užduotis. Pratimas „Pasiruošimas polkos žingsniui“ (žr. 167 p.). ir kurčiųjų mokytojas sėdi priešais vaikus ir kartu su jais ritmingai skambant muzikai. „Stovėkite ratu“, – sako muzikos vadovas. Vaikai ratu pagal muziką atlieka polkos žingsnelį. Pasibaigus muzikai, jie sustoja ir, muzikos vadovo prašymu, „Ateik sėsk“, atsisėda.

Šešta užduotis. Daina „Būgnas“ (žr. 292 p.). „Mes dainuosime. Štai būgnas, sako muzikos vadovas, ir rodo būgną, groja Ant jo ir paduoda priešais vaikus sėdinčiam kurčiųjų mokytojui, paskui parodo

Ženklas „Muzika yra smagu“. Kurčiųjų mokytoja vaikams pasakoja: „Juokinga dainelė, vaikai vaikšto, dainuoja, groja būgnu. Bus šventė. Atostogos smagios. Visi šaukia "Hurray!" Dainuosime dainą „Būgnas“. Vienam vaikui jis duoda būgną ir paprašo juo pagroti. Vaikai dainuoja stovėdami, būgnininkas stovi priešais vaikus, jis dainuoja nugara į muzikos vadovą ir muša būgną chorui.

Septintoji užduotis. Daina „Geltonas lapas“ (žr. p. 294). Muzikos vadovas rodo ženklą „Muzika liūdna“. Dainos žodžius vaikams taria kurčiųjų mokytojas. Vaikams ši dainelė pažįstama du kartus: vieną kartą sėdėdami, kitą – stovėdami.


Aštunta užduotis. Spalio šventės mankšta su vėliavėlėmis (žr. p. 217). Suaugusieji išdalina vaikams dvi vėliavėles ir pasiima sau vėliavėles. „Berniukai, stovėkite kolonoje“, – sako kurčiųjų mokytoja, o pati stovi priešais koloną. "Merginos, stovėkite kolonoje", - kreipiasi mokytojas ir taip pat atsistoja prieš koloną. Muzikos direktorius kreipiasi į visus: „Klausykite muzikos“. Vaikai pratimą atlieka vieną kartą, stebėdami suaugusiųjų veiksmus.

Devinta užduotis.Žaidimas „Vaikai ir vilkas“ (žr. p. 198). Vaikai yra susipažinę su šiuo žaidimu. Koncertuoja muzikos vadovas muzikinis akompanimentasžaidimą ir siūlo nustatyti kiekvienos dalies pobūdį. „Vilkas bėga – garsiai skamba“, – sako vaikas „Vaikai uogauja – muzika tyli“. Vilką pavaizduoja vaikas ir jam uždedama kepurė. Suaugusieji žaidžia su vaikais. Muzikos vadovas giria visus vaikus, kad jie gerai klausosi muzikos ir linksmai groja. Vaikai atsisveikina ir išeina iš salės.


MUZIKINIAI PAVYZDŽIAI

PRAKTIMAI, ŽAIDIMAI IR ŠOKIAI

JAUNIŲ GRUPĖ

Švietimo sričių integracija: socialinis ir komunikacinis tobulėjimas; Kognityvinė raida; kalbos raida; meninis ir estetinis vystymasis; fizinis vystymasis.

Socialinis ir komunikacinis tobulėjimas

Ugdykite laisvą bendravimą su suaugusiaisiais ir vaikais muzikos srityje. Per muziką ugdyti emocinį reagavimą, jautrumą, muzikinį ir estetinį skonį, domėjimąsi groti vaikiškais muzikos instrumentais, norą groti instrumentais, jais rūpintis. Lavinti artikuliacinį aparatą, gebėjimą bendrauti tarpusavyje, bendravimo įgūdžius.

Kognityvinė raida

Naudodamiesi įvairiomis veiklos rūšimis, įtvirtinkite žinias apie muzikos instrumentus, orkestrą ir dirigentą. Ugdykite gebėjimą atskirti instrumentų tembrus. Stiprinti žinias apie muzikos žanrus. Išplėskite vaikų akiratį. Plėtoti pažintinę veiklą naudojant IKT.

Kalbos raida

Plėtoti kalbą kaip komunikacijos ir kultūros priemonę. Suaktyvinti leksikašia tema. Ugdykite įgūdžius aiškiai tarti dainų žodžius. Aktyvųjį žodyną praturtinkite žodžiais: „putpelė“, „per atviras erdves“. Praktikuokite dikciją, taisyklingai ištarkite žodžius: „nuplaus“, „girelė“, „lenta“, „laimingas“, „lietus“. Darbas su artikuliacija. Automatizuoti raidės „A“ tarimą nuo žemo iki aukšto; skiemenys „gu“ (žemu balsu), „shur“, „ding“ ( aukštu balsu), „ding“ (aukštu balsu).

Fizinis vystymasis

Prisidėti prie vaikų fizinės ir psichinės sveikatos stiprinimo naudojant sveikatą tausojančias technologijas (žaidimas sveikatingumo masažu; pirštų gimnastika). Ugdyti gebėjimą judėti pagal muziką, lavinti ritmo pojūtį, smulkiosios motorikos įgūdžius rankos, judesių koordinacija. Tobulinkite pagrindinius judesių tipus: ėjimas aukštais keliais ir ant kojų pirštų, šokinėjimas žingsniais, lengvas bėgimas ratu.

Meninis ir estetinis vystymasis

Supažindinkite vaiką su meno pasauliu per kūrybiškumą. Ugdyti norą užsiimti įvairia muzikine ir menine veikla. Praturtinti muzikiniai įspūdžiai ir motorinė patirtis. Ugdykite emocinį reagavimą, klausą, vaizduotę, įgūdžius netradicinė technologija piešimas. Skatinti vaikų kūrybiškumo ugdymą.

Preliminarus darbas:

  • susipažinimas su muzikos instrumentais, jų klasifikacija;
  • pažintis su G. Sviridovo „Valsu“;
  • išmokti dainą;
  • pažintis su muzikiniu didaktiniu žaidimu „Daina – Šokis – maršas“;
  • Individualus darbas su vaikais.

Metodai ir metodai:

  • praktiška: žaidimas su gydomuoju masažu; pirštų gimnastika, meninio produkto kūrimas;
  • vizualiai: žiūrėti, rodyti;
  • žodinis: pasakojimas ir muzikos vadovo klausimai, situacinis pokalbis.

Muzikinis repertuaras:

Klausymas: G. Sviridovo „Valsas“;

Valeologinė giesmė: O. Arsenevskajos „Sveika, auksinė saule“;

Dainavimas:„Smagu kartu vaikščioti“ V. Šainskis;

Judėjimo pratimai:„Kelyje“ pagal muziką. E Tilicheeva, T. Lomova;

Muzikiškai – didaktinis žaidimas: „Daina – šokis – maršas“: W. Mocarto „Lopšinė“, G. Sviridovo „Maršas“, S. Rachmaninovo „Polka“;

Groti vaikiškais muzikos instrumentais: poemos „Miške“ įgarsinimas.

Medžiaga ir įranga:

Nešiojamas kompiuteris, projektorius, interaktyvi lenta, kūrinių fonogramos;

video pristatymas „Muzikinės mįslės“; vadovas „Linksmieji delnai“; vaikiški muzikos instrumentai: metalofonai, tamburinai, marakasai, dūdelės, trikampiai, būgnai.

Vaikų užsiėmimai Bendros veiklos organizavimo formos ir būdai
Muzikinis 1. G. Sviridovo muzikinės pjesės „Valsas“ klausymas.

Tikslas: Ugdykite gebėjimą emociškai reaguoti į muziką, žodžiu išreikšti savo požiūrį į ją, gebėjimą palaikyti pokalbį, atsakyti į klausimus, parinkti tikslius žodžius, apibūdinančius muzikos prigimtį. Išskirkite ir įvardykite muzikos kūrinio žanrą, atskirkite kūrinį atliekančių muzikos instrumentų skambesį ir įvardykite.

2. V. Shainsky dainos „Smagu vaikščioti kartu“ atlikimas.

Tikslas: Ugdyti vokalinius ir chorinius įgūdžius, atlikimo išraiškingumą; praktikuokite dikciją ir praplėskite savo žodyną. Dainuokite kartu ir individualiai.

3. Grojimas vaikiškais muzikos instrumentais: eilėraščio „Miške“ įgarsinimas.

Tikslas: Ugdykite įgūdžius groti vaikiškais muzikos instrumentais.

Variklis 1. Motorinė mankšta „Kelyje“.

Tikslas: Lavinti motorinę veiklą, tobulinti pagrindinius judesių tipus: vaikščioti aukštais keliais ir ant kojų pirštų, atlikti žingsninį šuolį, lengvas bėgimas ratu.

2. Žaidimo masažas „Sušildykime vieni kitus“.

Tikslas: Lavinti lytėjimo suvokimą, kalbos derinimą su judesiu.

Žaidimai

1. Pirštų gimnastika"Muzikantai".

Tikslas: Lavinti kalbos koordinaciją su judesiu, emocinį kalbos išraiškingumą, motorinę veiklą; fizinės savybės – stambioji ir smulkioji motorika.

2. Muzikinis ir didaktinis žaidimas „Daina-šokis-maršas“.

Tikslas: Ugdykite supratimą apie pagrindinius muzikos žanrus, gebėjimą atskirti dainą, šokį ir maršą.

Komunikabilus

1. Valeologinis giedojimas pagal „aido“ principą.

Tikslas: Lavinti vaizduotę, bendruosius kalbos įgūdžius, aiškius ir teisingas tarimasžodžius

2. Eilėraščio „Miške“ deklamavimas.

Tikslas: Ugdykite artikuliacinį aparatą, gebėjimą bendrauti tarpusavyje. Praktikuokite raidės „A“ tarimą nuo žemų iki aukštų garsų;

Suvokimas grožinė literatūra ir folkloras 1. Mįslė apie muzikos instrumentus.

Tikslas: Papildykite savo literatūrinį bagažą mįslėmis.

gerai 1. Bet kokio muzikos instrumento piešimas netradicine technika pagal valią.

Tikslas: Prisidėti prie vaikų kūrybiškumo ugdymo, ugdyti netradicinės piešimo technikos įgūdžius.

Logikos švietėjiška veikla

Muzikos vadovo veikla Mokinių veikla Tikėtini Rezultatai
1. Susitinka su vaikais muzikos kambaryje.

Pasisveikinimas pagal „aido“ principą su valeologine giesme:

Sveika, auksine saule!

Sveiki, mėlynas dangus!

Siunčiame linkėjimus visiems aplinkiniams.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas!

Siunčiame sveikinimus visiems svečiams,

Esate labai, labai laukiami!

Jie eina į muzikos kambarį,

stovėkite puslankiu, pasisveikinkite, eilutę po muzikos vadovo kartodami valeologinės giesmės žodžius.

Padidėjusi motyvacija palaikyti GCD.

Lavinta vaizduotė, bendrieji kalbos įgūdžiai, aiškus ir taisyklingas žodžių tarimas.

2.

Įvadas į žaidimo situacija. Motorinės mankštos „Kelyje“

Šiandien kviečiu apsilankyti stebuklinga žemė muzikos instrumentai. Kelias ten labai ilgas ir sunkus. Skambant muzikai, įveiksime įvairias kliūtis. Na, ar tu pasiruošęs?

Mes einame vienas po kito, keliame kojas,

Ir mes su džiaugsmu einame į stebuklingą šalį.

Staiga kelias siauras, stovime ant kojų pirštų,

Eisime atsargiai, neliesdami gėlių.

Staiga atsistojo stiprus vėjas, jis sukinėja medžius.

Jis mus suklaidina: „Sustabdykite vėją, nekelkite triukšmo“.

Pakeliui, palei taką šokinėjame ant dešinės kojos.

Ir mes šokinėjame tuo pačiu keliu kaire koja.

Bėgome taku lengvai ir džiaugsmingai.

Tai stebuklinga šalis, mes jus atpažįstame!

Atsistokite ratu ir atlikite judesius pagal tekstą:

vaikščioti aukštai pakeltais keliais;

vaikščioti ant kojų pirštų galų;

kūno pasukimas į dešinę ir kairę;

šokinėti ant dešinės kojos;

šokinėti ant kairės kojos;

bėgimas ratu;

bėgti ir mojuoti rankomis virš galvų.

Jie užima savo vietas.

Lavinta motorinė veikla, gebėjimas judėti pagal muziką, ritmo pojūtis, judesių koordinacija. Tobulinami pagrindiniai judesių tipai: ėjimas aukštais keliais ir ant kojų pirštų, šokinėjimas žingsniais, lengvas bėgimas ratu.
3.

Pokalbis apie muzikos instrumentus su pristatymu

- Vaikinai, šiandien kalbėsime apie muzikos instrumentus.

Kiekvienas žemėje turi namus.

Jame gera, smagu ir jauku.

Šuo turi veislyną, lapė turi skylę,

O paukščiams namas yra lizdas, o pelėdžiui – įduba.

Atspėk mįslę, mano mažasis drauge,

Kaip manote, kur gyvena muzikinis garsas?

Kur, vaikinai, skamba muzikinis garsas?

- Teisingai, muzikiniai garsai gyvena muzikos instrumentais, o muzikos instrumentai pradeda skambėti, kai muzikantai jais groja. Dabar prisiminkime, kokias muzikos instrumentų grupes žinome.

Vaikų atsakymus lydi skaidrių demonstravimas.

Klausykite, atsakykite į klausimus, peržiūrėkite pristatymų skaidres. Muzikos instrumentų žinios buvo įtvirtintos. Pažintinė veikla buvo plėtojama naudojant IKT.
4.

Muzikinės mįslės su pristatymu

Vaikinai, turiu magiškų mįslių apie muzikos instrumentus. Ar norite juos atspėti?

Užduodu mįslę, jei atspėsite, ekrane atsiras paveikslėlis ir išgirsite kaip skamba šis instrumentas.

Kuria mįsles:

  1. O, tu negali tuo pasikliauti

Juodai balti raktai!

Ir tu išmoksi žaisti -

Tu šlovinsi save.

Priimk tai rimtai -

Greitai tapsite virtuozu.

  1. Pavadinkite teisingai

Instrumentas yra šiek tiek didesnis nei smuikas.

Jis yra jos artimiausias draugas

Bet garsas yra šiek tiek žemesnis.

Yra stygos ir lankas,

Muzikoje ne naujiena!

  1. Jis kaip vyresnysis smuiko brolis,

Džiaugiuosi galėdamas jai padėti orkestre.

Jis taip pat yra ištikimas alto draugas,

Turi boso garsą.

Jis yra pasilenkęs milžinas

Didelis, svarbus džentelmenas.

  1. Rusijoje visi žino,

Bent ko nors paklausk apie ją!

Jis turi tik tris eilutes

Bet ji yra tėvynės meilė.

Vania eis už tvoros

Ir tai vaidins „trintį“ ir „smegenis“.

  1. Labai senovinis ir paprastas

Įrankis, tuščias viduje.

Lazdelės plaka elastingai,

Ansamblio ritmas nustatytas.

Jis visada laimingas

Vadovauti paradui.

  1. Pilama trijų eilių,

O žmonės tupi!

Ir trijų eilių nėra blogai -

Yra mygtukai ir silfonai.

Ir linksmos senolės

Jie dainuoja dainas!

  1. Aš tau pasakysiu, mano drauge:

Senais laikais

Pūtė tylus vėjelis

Į nendrių vamzdelį.

Vyras staiga išgirdo

Subtilus melodingas skambesys

Ir gimė tą akimirką

Muzikinis instrumentas.

  1. Atspėk vienu bandymu

Nagi, nešvaistykite laiko!

Aš atrodau kaip sraigė

Aš panašus į varinius vamzdžius.

Aš esu pučiamasis instrumentas

Ir kartais pulko.

Klausykite, atsakykite į klausimus, spėkite muzikinės mįslės, klausytis muzikos instrumentų skambesio. Muzikiniai potyriai praturtinami. Muzikos instrumentų žinios buvo įtvirtintos. Sukurta galimybė atskirti instrumentų tembrus. Praplėstas vaikų akiratis. Literatūrinis bagažas pasipildo mįslėmis. Pažintinė veikla buvo plėtojama naudojant IKT.
5.

Klausantis G. Sviridovo pjesės „Valsas“

- Vaikinai, pasakykite man, kaip vadinasi vienu žodžiu: „Muzikantų grupė, grojanti vieną kūrinį skirtingais muzikos instrumentais? Teisingai! Orkestras. PSO pagrindinis vyras orkestras? Žinoma, dirigente!

Rodo skaidres.

Paklausykime, kaip tai skamba simfoninis orkestras, pasiklausykime pažįstamos pjesės.

Pasakyk. Kokia muzika grojo?

Teisingai. Tai kompozitoriaus G. Sviridovo „Valsas“ „Valsas“.

Pasakyk. Ką reiškia žodis „valsas“?

Tiesa, „valsas“ reiškia „sukantis“. Koks šio valso charakteris? Apibūdinkime jį, parinksime žodžius.

Kas girdėjo kokius instrumentus?

Atsakykite į klausimus apie orkestrą ir dirigentą. Jie klauso, atpažįsta ir įvardija muzikinis kūrinys G. Sviridovo „Valsas“, kūrinio pobūdžiui nusakyti parenkami žodžiai, įvardijami jį atliekantys muzikos instrumentai. Tvirtinamos žinios apie orkestrą ir dirigentą, apie muzikos žanrus. Gebėjimas emociškai reaguoti į muziką, žodžiu išreikšti savo požiūrį į ją, gebėjimas tęsti pokalbį, atsakyti į klausimus, parinkti tikslius žodžius muzikos pobūdžiui nustatyti, gebėjimas atskirti kūrinį atliekančių muzikos instrumentų skambesį. ir pavadinti juos buvo sukurta.
6.

Pirštų gimnastika „Muzikantai“

- O dabar tu ir aš šiek tiek atsipalaiduosime ir žaisime pirštais.

Balalaika, balalaika

Šiandien pažaiskime už mus.

Išskleiskite mygtuko akordeono šonus.

Būgnas yra mūsų būgnas.

Tu esi pianinas, grok mums dainas,

Kad būtų įdomiau.

Tamburinas skamba ir įtemptas,

Tu skambini, beldi ir dainuoji.

Groti smuiku pagal melodiją,

Nudžiuginkite visus vaikinai!

Parodykite judesius pagal tekstą. Lavinamas kalbos derinimas su judesiu, emocinis kalbos išraiškingumas, motorinė veikla, smulkioji motorika.
7.

Dainuoja V. Šainskio daina „Smagu kartu vaikščioti“.

Sakykite, kokį muzikos instrumentą turi žmogus? Teisingai – tai mūsų balsas. Ir aš siūlau jums išgauti garsus iš savo instrumento, tai yra, ką mes dabar darysime?

Teisingai! Mes dainuosime. Prisiminkime kompozitoriaus V. Šainskio „Smagu vaikščioti kartu“. Aš dainuoju, o tu kartoji paskui mane.

Atlieka dainą. Dirba su dikcija ir artikuliacija.

Vaikinai, kai dainavau vienas, kas aš buvau?

Tiesa, ar buvote solistas?

Teisingai, choras. Kuris iš jūsų nori tapti solistu?

Daina kartojama su solistais – vaikais.

Jie atsako į klausimą.

Jie praktikuoja dikciją, taisyklingai taria žodžius: „nuplaus“, „girelė“, „lenta“, „laimingas“, „lietus“. Dainą išraiškingai atlieka su solistais ir choru.

Susiformavo vokaliniai ir choriniai įgūdžiai, gebėjimas išraiškingas atlikimas kolektyviai ir individualiai; patobulinta dikcija, aktyvusis žodynas praturtintas žodžiais: „putpelė“, „per atviras erdves“.
8.

Muzikinis ir didaktinis žaidimas „Daina-šokis-maršas“

- Dabar siūlau prisiminti tris muzikos ramsčius.

Tai tinkama daina, šokis ir maršas. Ant stalo yra „Juokingos palmės“. Padėkite juos ant rankų ir klausykitės užduoties. Kai aš grosiu maršą, tu žygiuosi, jei jis prasidės šokių muzika, tada tavo delnai šoks. O jei dainuosiu dainą, tai delnai turėtų eiti miegoti, nes kokią dainą dainuosiu? Teisingai, lopšinė.

Paleidžia žaidimą.

Įvardykite muzikos žanrus (trys muzikos ramsčiai),

užsidėti „Juokingus delnus“ ir atitinkamais delnų judesiais palydėti klausantis muzikos.

Ugdomas emocinis reagavimas, klausa, idėjos apie pagrindinius muzikos žanrus, gebėjimas atskirti dainą, šokį ir maršą.

Grojimas muzikos instrumentais: eilėraščio „Miške“ partitūra.

Dabar grosime muzikos instrumentais.

Platina muzikos instrumentus: marakasus, metalofonus, tamburinus, būgnus, dūdas, trikampius.

Anksti ryte auštant:

„Šur - šur - šur,

Šur – šur – šur“.

Arba gandras, arba vėjas:

„Šur - šur - šur,

Šur – šur – šur“.

Išskrido tarp beržų:

"A-ah, a-ah!"

Atnešė naujų naujienų:

"A-ah, a-ah!"

O miške sklando gandai, gandai:

"Ding, ding, ding, ding!"

Jie išskrido kaip musės:

"Ding, ding, ding, ding!"

Per mišką nuaidėjo riaumojimas:

„Gu-gu-gu,

Gu-gu-gu!

Tada miškas mieguistas atsiduso,

Tada miškas mieguistas atsiduso,

Ir nukrito rasa:

"Ding-ding-ding,

Jie deklamuoja visą eilėraštį, atskirai raides ir skiemenis, o tada įgarsina muzikos instrumentais:

Šiaudykite delnais „ti-ti-ta“ ritmu.

10.

Piešimas netradicine technika

Padėkite muzikos instrumentus ir atsisėskite prie stalų. O dabar kviečiu nupiešti bet kurį pasirinktą muzikos instrumentą.

Piešimas atliekamas naudojant netradicinę techniką.

Pažiūrėkime į jūsų piešinius.

Nupieškite bet kurį pasirinktą muzikos instrumentą.

Parodykite jų piešinius.

Išugdė norą užsiimti menine veikla. Sukurta vaikų kūrybiškumas, netradicinės piešimo technikos įgūdžiai.
11.

Žaidimo masažas „Sušildykime vieni kitus“

O dabar, pamokos pabaigoje, atlikime žaismingą masažą. Išlipkite ant kilimėlio ir atsistokite vienas po kito.

Nugarą eina šaltukas -

Žiemos vėjas pučia -

Aš tau padarysiu masažą -

Kokiam žanrui jis priklauso?

Kokius kitus muzikos žanrus žinote?

Jie atsako į klausimus, dalijasi įspūdžiais. Ugdomas gebėjimas palaikyti dialogą ir atsakyti į klausimus.

Sukurtas teigiamo emocinio pasitenkinimo GCD fonas.

Muzikinė veikla vaikai parengiamoji grupė. Tema: „Pažintis su muzikos instrumentais“.

Tikslas: vaikų muzikinių gebėjimų formavimas.

Užduotys:

  • pagerinti toną, ritmą, klausą;
  • vystytis savanoriškas dėmesys, suvokimas, atmintis;
  • supažindinti su muzikos kūrinys atliekami įvairiais instrumentais;
  • toliau supažindinti vaikus su muzikos instrumentais, jų klasifikacija, skambesiu;
  • išmokti groti mušamaisiais muzikos instrumentais;
  • ugdyti meninį skonį.

Dalyko kūrimo aplinka:

  • EOR: pristatymas „Muzikos instrumentai“, interaktyvus žaidimas„Paskirstykite į grupes“.
  • Muzikos instrumentai: tamburinas, trikampiai, šaukštai.
  • Spalvinimo puslapiai tema „Muzikos instrumentai“.
  • Lustai, skirti suskirstyti vaikus į grupes.

Ugdymo sritys: meninė ir estetinė raida, pažintinė raida.

Edukacinės veiklos eiga:

1. Organizacinis momentas.

Vaikai su mokytoja, lydimi fortepijono, įžygiuoja į salę ir sėdi ant kėdžių.

Muzikinis vadovas (dainuoja). Sveiki bičiuliai!

Vaikai (dainuoti). Laba, laba popietė!

Muzikinis vadovas. Nuo pat gimimo žmogus yra apsuptas muzikos. Klausykitės ir pamatysite, kad muzika yra visur pasaulyje. Tai paukščių čiulbėjime, jūros ošime, žiogo čiulbėjime, vėjo pučiant... Tik reikia mokėti klausytis. Norėdami išgauti garsus ir kurti muziką, žmonės sugalvojo ir sukūrė daugybę muzikos instrumentų, jų visų neįmanoma suskaičiuoti. Sužinosime tik nedidelę dalį šių nuostabių išradimų.

2. Praktinis etapas.

Peržiūrėkite pristatymą „Muzikos instrumentai“:

Perkusiniai instrumentai

Muzikinis vadovas. Triukšmingiausia, seniausia ir gausiausia muzikos instrumentų grupė – mušamieji. Žinoma, garsiausias iš jų yra būgnas. Jis vis dar atrodo taip pat, kaip ir prieš daugelį šimtmečių.

Probleminė situacija. Ar kada nors susimąstėte, kodėl būgnas yra apvalus, o ne kvadratinis? (vaikiškos prielaidos).

Muzikinis vadovas (klauso vaikų atsakymus ir apibendrina). Pasirodo, taip yra todėl, kad oda tolygiai ištempta, o tai įmanoma tik ant apskritimo. Groti būgnu medinės lazdelės. Jų pagalba galima iššaukti įvairiausius garsus – nuo ​​silpno ošimo iki griaustinio, tačiau pats sunkiausias dalykas yra mušimas būgnais! Būgnas yra būtinas bet kuriame orkestre. IT pabrėžia muzikos ritmą, orkestro skambesiui suteikia didesnį stiprumą, o spalvų įvairovę (trikampis, cimbolai, tamburinas ir kt.)

Pučiamieji instrumentai (trimitas, fleita, saksofonas ir kt..)

Muzikinis vadovas . Jie kilę iš senojo rusiško žodžio „dvasia“, reiškiančio orą, o gal ir iš žodžio siela. Juk tam, kad garsas taptų tikrai muzikalus, reikia žaisti su siela, įdėti į ją visą sielą. Iškilmingi džiūgaujantys šių instrumentų balsai, tviskantys saulės spindesiu, atviri paradai, procesijos, olimpinės žaidynės. Jie priima svečius ir pagerbia nugalėtojus.

Styginiai muzikos instrumentai (gitara, smuikas, balalaika ir kt.)

Muzikinis vadovas. HARP – koks skambus vardas! Ji atsirado žmonijos civilizacijos aušroje ir tapo visų protėve styginiai instrumentai. Ji orkestre užima ypatingą vietą. Jos balsas dažniausiai skamba, kai nutinka kažkas neįprasto. Arfa gali pavaizduoti ir švelnų vėjelį, ir grėsmingus audros gūsius.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, dabar šiek tiek pailsėkime.

Skamba linksma, aktyvi muzika, vaikai improvizuoja pagal muziką.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, susipažinome su muzikos instrumentais, išsiaiškinome, į kokias grupes jie skirstomi, kaip skamba. Dabar pažaiskime su jais.

Darbas su interaktyvia lenta. Žaidžiamas klasifikacinis žaidimas. Vaikai siūlomus muzikos instrumentus skirsto į tris grupes: mušamuosius, pučiamuosius ir styginius.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, siūlau pagroti su muzikos instrumentais. Norėti?

Žaidžiamas žaidimas „Atspėk, kas skamba“.

Žaidimo taisyklės : Naudodami traškučius suskirstykite vaikus į dvi grupes. Pirmoji vaikų grupė pasiima bet kokius norimus muzikos instrumentus. Antroji vaikų grupė stovi priešais ir atsuka nugaras pirmajai grupei. Pirmos grupės vaikai paeiliui groja muzikos instrumentu, antros grupės vaikas turi atspėti ir pavadinti muzikos instrumentą. Tada vaikai keičiasi vaidmenimis.

Muzikinis vadovas. Šauniai padirbėta! Tu padarei gera darbą. Dabar siūlau paklausyti muzikinė kompozicija.

Muzikos vadovas atlieka muzikinę kompoziciją „Ding-Ding“, vokiečių liaudies dainą.Vaikai vardija muzikos instrumentus.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, jūs norite išbandyti save kaip tikri muzikantai. Siūlau pasiklausyti vokiečių liaudies dainos „Tinker Bell“.

Mes dainuojame „ding-ding“.

Mes dainuojame „Boom-boom“.

Į muziką

Eime su tavimi!

Mes dainuojame „ding-ding“.

Mes dainuojame „Boom-boom“.

Ir kviečiame visus savo draugus!

Linksmai vaikštome.

Ir mes kartojame dainą.

Mes dainuojame „ding-ding“.

Mes dainuojame „Boom-boom“.

Vaikinai klausosi muzikos vadovo atliekamos dainos.

Muzikinis vadovas. Vaikinai, kokiais įrankiais galite žaisti „ding-ding“, „boom-boom“. Teisingai su būgnais.

Muzikinis vadovas(klauso ir apibendrina vaikų atsakymus). Teisingai, „ding-ding“ galima atlikti naudojant trikampį, „boom-boom“ - naudojant būgną. Vaikinai, pabandykime dainuoti šią dainą visi kartu. Vaikai išardo instrumentus ir kartu su vadovu atlieka dainą orkestre. Puiku, dabar turime orkestrą!

3. Reflektyvioji – vertinamoji stadija

Muzikinis vadovas. Vaikinai, ar jums patiko groti muzikos instrumentais? Kas tau šiandien buvo įdomiausia? Kas tau buvo sunku?

Muzikinis vadovas. Vaikinai! Kad nepamirštumėte apie ką šiandien kalbėjome, paruošiau jums nedidelę dovanėlę, tai spalvinimo puslapiai su muzikos instrumentų atvaizdais. SU išvirkščia pusė Apie kiekvieną instrumentą parašiau mįslę, kurią galite išmokti namuose su tėvais ir nuspalvinti savo muzikos instrumentą. O kito susitikimo metu su jumis surengsime mįslių vakarą.

Muzikinis vadovas. Čia ir baigiasi mūsų pažintis su nuostabiais muzikos instrumentais. O gal dar tik prasidėjo? Juk tai tik maža dalis didžiulės šalies, kurioje karaliauja Jos Didenybė Muzika. Šioje šalyje galite keliauti ilgai ir įdomiai. Čia galite sutikti daug daugiau įdomių, paslaptingų, net paslaptingų gyventojų. „Muzika yra kaip vandenynas, o muzikos instrumentai – kaip salos, išsibarsčiusios vandenyne“, – sakė garsus ispanų gitaristas Andresas Sigovia. Žiūrėkite, draugai, savo saloje! Geros kelionės!

Muzikinis vadovas(dainuoja). Iki pasimatymo, vaikinai!

Vaikai(dainuoti). Viso gero!

Savivaldybės biudžetinė ikimokyklinė įstaiga švietimo įstaiga jungtinis darželis Nr.29, Yeisk, Yeisk r

Tęstinės edukacinės veiklos santrauka m švietimo sritis meninis ir estetinis ugdymas „Muzikinė veikla“ parengiamajai grupei, naudojant žaidimų technologijas muzikos užsiėmimuose ikimokyklinėje ugdymo įstaigoje“ tema:

„Stebuklingi garsai gyvena šalia mūsų“.

Muzikinis vadovas:

Netrebko Elena Konstantinovna

Data: 2017-03-17

Tikslas: Sužadinti susidomėjimą menu, supažindinti vaikus su pagrindinėmis muzikos, teatro, vaizduojamieji menai išmokyti juos suvokti meniniai vaizdai muzika, teatras, tapyba, skatinti empatiją, bendradarbiavimą ir meninių gebėjimų ugdymą; atkreipti dėmesį į literatūrą apie skirtingi tipai menas, knygos apie kompozitorius, menininkus, atlikėjus. Augina vyresnius vaikus ikimokyklinio amžiaus emocinis požiūris į mus supantį pasaulį per muziką.

Įranga: nuotraukos - A. Feto portretas, medkirtys, įskilęs stiklas, perkūnija, mediniai pagaliukai, popierius, buitinė technika, varpeliai, muzikinis gruntas, dėžutė.

Vaikai įeina į salę pagal muziką ir sustoja ratu.
Muzikinis vadovas: Pasisveikinkime ir dainuokime viduriniame registre: „Labas!
Muzikinis vadovas: „Be rankų ar kojų, bet kalba“. Ar jis atsako miške? O! (Aidas)
Žaidimas „Išdykęs aidas“.
Tikslas: lavinti aukšto lygio klausą kartu su harmonijos jausmu.
Vaikai ratu, muzikos vadovas: dainuoja vaiko vardą ir meta jam kamuolį, jis kartoja, grąžindamas kamuolį atgal.
Žaidimas su varpeliu „Danguje giedojo lerys“.
Kvėpavimo pratimai ir balso lavinimas
„Atverdamas girgždančias duris“.
Balso stygomis vaizduojame girgždančias duris, kurios iš pradžių tarsi nepasiduoda, o paskui sugeba jas atidaryti.
(nuleisti įtampą)
„Važiuoti liftu“
Keldami ranką aukštyn ir žemyn, važiuojantį liftu palydime garsu, keisdami balso tembrą (viršutinis aukštas - aukštas, apatinis aukštas - žemas)
Vaikai suskirstomi į paukščių ir meškų grupes ir nešioja atributiką. (Meška, paukščiai)

Pedagogas: Pabūkime minutę ir įsiklausykime į mus supantį pasaulį. Ar manote, kad šis pasaulis tyli? Arba ne?
(Vaikai minutę klausosi.)
Taigi, ką tu girdėjai? (Žmonių žingsniai ir kalbos, mašinų triukšmas už lango, durų girgždesys.) Visą laiką kažką girdime, ausys nuolat dirba, o aplinkinis pasaulis skamba.
Pedagogas:
Mieli vaikinai! Šiandien keliausime į Magiškas pasaulis garsai.
Pamoką pradėkime nuo smagios mankštos:

Auklėtojas: Ką mes dabar darėme? Vaikas: jie trypė, plojo, triukšmavo.

Auklėtojas: Kaip galima pavadinti tokius garsus (trumpinimas, plojimas, beldimas?)
Vaikai: jie vadinami triukšmais.

Muzikinis vadovas b: Pažaiskime: įtrauksiu triukšmus, o jūs juos atspėsite įjungę įvairių garsų fonogramas.

Pašaukti vaikai nustato muziką ir parodo paveikslėlį. Yra garsų:

Du vaikai padeda pasirinkti daiktus ir jie įgarsinami.
Vienas vaikas atitinkamai pasirenka ir parodo paveikslėlį. Antrasis žaidžia mediniais pagaliukais, baksnoja į stiklinę plastikiniu pagaliuku, drasko popierių, meta monetas.
(Rodyti paveikslėlius – monetas, medžio drožį, stiklo duženus.)

Muzikinis vadovas: Dabar užmerkime akis ir pasiklausykime kito triukšmo. (Muzikos vadovas įjungia fonogramą – perkūnijos garsas. Skaito A. Feto eilėraštį „Aš myliu perkūniją gegužės pradžioje“, rodydamas iliustracijas, vaizduojančias pavasario gamta. Ant magnetinės lentos yra A. Feto portretas)

Pavasario perkūnija
Aš myliu audrą gegužės pradžioje,

Kai pavasaris, pirmas griaustinis,
Tarsi linksmintųsi ir žaistų,
Dumbo mėlyname danguje.
Jaunas griaustinis griaustinis,
Lietus pliaupia, skraido dulkės,
Kabojo lietaus perlai,
O saulė paauksuoja siūlus.
Nuo kalno teka srauni upelis,
Paukščių triukšmas miške netyla,
Ir miško ošimas ir kalnų triukšmas -
Viskas linksmai aidi perkūnui.
Sakysite: vėjuota Hebe,
Maitindamas Dzeuso erelį,
Griausminga taurė iš dangaus,
Juokdamasi ji išpylė jį ant žemės.
A. Feta
Ar perkūnijos ar lietaus triukšmą galima priskirti prie triukšmo? Ne! Visa tai yra gamtos balsai.

Nugaros masažas „Perkūnas“: vaikai kartojant sukasi vienas po kito į dešinę, po to į kairę.
Griaustinis, griaustinis kaip patrankos kumščiais per visą nugarą
Šiandien varlių šventė.
Mums to reikia, mums to reikia. – bakstelėjus pirštų galiukais.
Jis eina namo. - glostymas delnais iš viršaus į apačią.
Muzikos vadovas: prisiminkime, kokie garsai yra?


Vaikai: muzikiniai ir nemuzikiniai garsai.
Muzikinis vadovas: Surengkime viktoriną. Aš vardinu garsus, o jūs juos skirsite į muzikinius ar nemuzikinius! Sutiko?

Šauniai padirbėta! Dabar žinome, kokie garsai mus supa, visas „paslaptis“, kurias dabar atradome, paslėpsime savo stebuklingoje dėžutėje.
Aš prašau jūsų klausytis, klausytis įvairių garsų namuose, o savo įspūdžius nubraižykite ant popieriaus lapo ir kitoje pamokoje pasakykite, kokie tai garsai! Ir taip pat - nupieškite tai, ką prisimenate iš šios pamokos. Iki pasimatymo!
Vaikai išeina iš salės į Bogoslovskio „kovą“.