Gražių vėliavėlių piešimas ant virvelės. Dailės GCD santrauka Gražios vėliavėlės ant piešimo pamokos (jaunesnioji grupė) tema. Tinkamiausios medžiagos užsiėmimams

Tema: « Ryškios vėliavos»

Tema:"Šviesios vėliavos"

Tikslai: mokykite vaikus piešti kvadratinius ir stačiakampius objektus. Patikslinkite savo mintį geometrines figūras. Sukelti susidomėjimą vėliavų įvaizdžiu skirtingos formos pagal savo dizainą (stačiakampis, kvadratinis, penkiakampis, pusapvalis) Išmokite atlikti muzikinius ir ritminius judesius su daiktais pagal rusų liaudies melodiją. Ugdykite tikslumą, formos ir spalvos pojūtį.

Švietimo sričių integracija: kalbos raida, meninis - estetinis vystymasis, (piešimas, muzika), socialinis – komunikacijos plėtra, Kognityvinė raida, fizinis vystymasis.

Medžiaga: Popieriaus lapai baltas, guašo dažai, teptukai, indeliai (puodeliai) vandens, popierinės ir medžiaginės servetėlės.

Pamokos eiga

Laiko organizavimas.

Auklėtojas.

Visur skamba dainos, visur juokas,

Šventė artėja.

Labiausiai džiaugiamės

Saulė šypsosi mums.

(Rankose laiko įvairiaspalves vėliavėles, stende yra paveikslėlis ta tema). Mūsų miestas per šventę pasikeitė. Gatvėse įjungia spalvingas girliandas, lemputes, iškabina vėliavas. Vėliavos būna įvairių spalvų. Pasakyk man, kokios spalvos vėliavos mano rankose? (Vaikų atsakymai).

Pagrindinė dalis.

Žaidimas „Surask savo spalvą“

Mokytojo nurodymu vaikai bėga išsibarstę į nurodytas vietas, pažymėtas vėliavėlėmis. skirtinga spalva, pagal jūsų vėliavos spalvą.

Muzikiniai ir ritminiai judesiai. (Žaidimas su spalvotomis vėliavėlėmis.)

Mokytojas kviečia vaikus atlikti ritmiškus judesius su spalvotomis vėliavėlėmis pagal rusų liaudies melodiją (mokytojo nuožiūra).

Piešimas.

Auklėtojas. Prieš pradėdami piešti, pažiūrėkime, kokios formos yra vėliavos. (Vaikų atsakymai). Nupieškite vėliavėles ore. (Rankose laiko popierinę vėliavėlę, vaikai pirštu atseka ją ore.) Vėliavoje taip pat yra pagaliukas, ant kurio pritvirtintas popierius. Nupieškime daug ryškių vėliavėlių, kad ir mūsų grupė būtų graži kaip šventinėje gatvėje.

Mokytojas ant molberto parodo vaikams vėliavos piešimo būdus, iš pradžių piešia pagaliuką, o paskui ir pačią vėliavą.

Vaikai piešia vėliavėles. Mokytojas padeda patarimais.

Pamokos santrauka

Ką nupiešėme?

Kokios formos ir spalvos vėliavos gali būti?

Kokiais objektais pagal muziką atlikome judesius?

Parodos „Ryškios vėliavos“ dizainas

Literatūra

    Averina, I.E. Kūno kultūros minutės darželyje: praktinis vadovas / I.E. – M.: Iris-press, 2009 m.

    O.P.Vlasenko, T.V. Kovrigina, M.V. Kosjanenko, O.V. Pavlova. Sudėtingos klasės pagal M.A. redaguotą programą. Vasiljeva, V.V. Gerbova, T.S. Komarova. Antra jaunesnioji grupė. Volgogradas. Leidykla „Mokytojas“ 2015 m.

    I.A.Lykova. Vaizdinė veikla darželyje. Jaunimo grupė. Karapuz – didaktika. Kūrybinis centras Sfera. M.-20007.

Gražios vėliavėlės ant virvelės.

Programos turinys.

Išmokyti vaikus piešti stačiakampius objektus vertikaliomis ir horizontaliomis linijomis; pristatyti stačiakampę formą; toliau praktikuoti piešimo technikas ir piešinius spalvotais pieštukais.

Medžiaga.

Vėliavos ant virvelės, spalvoti pieštukai, popieriaus juostelės 10x20 cm su nubrėžta linija - virvelė.

Pamokos vedimo metodika.

Kartu su vaikais ištirkite vėliavėlių formą, taip pat judinkite ranką išilgai kontūro.

Parodykite atvaizdo metodą: pradėkite piešti vėliavėles nuo tos vietos, kur ranka laiko popieriaus lapą. Pirmiausia nubrėžkite vertikalią liniją žemyn nuo sriegio (vėliavos pusėje), sujunkite ją su sriegiu horizontalia linija. Tada sustokite ir nubrėžkite vėliavos apačią. Tai neturėtų būti ilga. Vėl sustokite ir, sukdami liniją aukštyn, nubrėžkite vėliavos kraštą iš apačios į viršų. Šiek tiek atleisdami nuo nupieštos vėliavėlės, lygiai taip pat nupieškite antrąją vėliavėlę, atkreipdami dėmesį į rankos judesį.

Pakvieskite visus vaikus gestais ore parodyti, kaip jie pieš vėliavėles. Atkreipkite dėmesį, kad vėliavos yra skirtingų spalvų ir turi būti nupieštos skirtingi pieštukai.

Darbo metu priminkite, kad vėliavėlės turi būti lygios. Rodyti šešėliavimą (iš viršaus į apačią, neperžengiant kraštų).

Atliktų darbų analizė. Džiaukitės ryškiomis vėliavėlėmis su savo vaikais.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Gražios vėliavėlės ant virvelės.

Programos turinys.

Išmokyti vaikus piešti stačiakampius objektus vertikaliomis ir horizontaliomis linijomis; pristatyti stačiakampę formą; toliau praktikuoti piešimo technikas ir piešinius spalvotais pieštukais.

Medžiaga.

Vėliavos ant virvelės, spalvoti pieštukai, popieriaus juostelės 10x20 cm su nubrėžta linija - virvelė.

Pamokos vedimo metodika.

Kartu su vaikais ištirkite vėliavėlių formą, taip pat judinkite ranką išilgai kontūro.

Parodykite atvaizdo metodą: pradėkite piešti vėliavėles nuo tos vietos, kur ranka laiko popieriaus lapą. Pirmiausia nubrėžkite vertikalią liniją žemyn nuo sriegio (vėliavos pusėje), sujunkite ją su sriegiu horizontalia linija. Tada sustokite ir nubrėžkite vėliavos apačią. Tai neturėtų būti ilga. Vėl sustokite ir, sukdami liniją aukštyn, nubrėžkite vėliavos kraštą iš apačios į viršų. Šiek tiek atleisdami nuo nupieštos vėliavėlės, lygiai taip pat nupieškite antrąją vėliavėlę, atkreipdami dėmesį į rankos judesį.

Pakvieskite visus vaikus gestais ore parodyti, kaip jie pieš vėliavėles. Atkreipkite dėmesį, kad vėliavos yra skirtingų spalvų ir turi būti pieštos skirtingais pieštukais.

Darbo metu priminkite, kad vėliavėlės turi būti lygios. Rodyti šešėliavimą (iš viršaus į apačią, neperžengiant kraštų).

Atliktų darbų analizė. Džiaukitės ryškiomis vėliavėlėmis su savo vaikais.


GCD santrauka 2 jaun ikimokyklinio ugdymo įstaigos grupė. Piešinys: „Tai Mishutkos gimtadienis“.

Brėžinys:„Tai Mishutkos gimtadienis“.
Užduotys: supažindinkite vaikus su stačiakampio formos. Išmokykite vaikus piešti stačiakampius objektus naudodami atskiras vertikalias ir horizontalias linijas. Toliau praktikuokite piešimo technikas ir spalvinimą piešiniuose spalvotomis kreidelėmis. Ugdykite geranoriškumą.
Medžiaga: Spalvotos kreidelės, popierius su nupiešta virvele - linija, įvairiaspalvės vėliavėlės ant virvelės. Įžanginė dalis:
Vaikinai, šiandien yra mūsų Mishutkos gimtadienis. Šiandien pas jį ateis svečiai: lėlės, zuikiai, lizdinės lėlės. Ir pakvietė mus apsilankyti. Bet ką galime padaryti, kad įtiktume Mishutkai? Ką tu ir aš galime jam duoti?
(vaikų atsakymai).
Koks tu puikus draugas, kiek įdomių dovanų išrinkai mūsų gimtadienio berniukui. Ir mes tikrai šiandien juos padovanosime Mishutkai.
Vaikinai, pamaloninkime Mishutką ir papuoškime jo šventę spalvingomis vėliavėlėmis. Norėti?
Tada atsisėskite prie stalų.

Pagrindinė dalis:
Žiūrėk, aš tau parodysiu, kaip nupiešti vėliavas. Ant mano lapo ir ant tavo lapų yra nupieštos stygos. Taigi paimu popieriaus lapą ir pradedu piešti nuo tos vietos, kur mano ranka laiko popieriaus lapą.
Pirmiausia turėsite nubrėžti vertikalią liniją žemyn nuo sriegio, tai bus vėliavos pusė. Tada prijunkite jį prie sriegio horizontalia linija. Štai kaip aš tai darau.
Dabar nubrėžsime apatinę vėliavos pusę, ji neturėtų būti ilga. Pažiūrėk, kaip aš jį piešiu.
Dabar turime nupiešti vėliavos kraštą iš apačios į viršų. Kaip šitas.
Pažiūrėkite, vaikinai, kokią vėliavą aš gavau.
Na, o dabar pabandykite nupiešti patys.
Pasirinkite tos spalvos kreidelę, kuria norite nupiešti vėliavą. Dabar paimkite kreidą dešinė ranka(jei yra kairiarankių vaikų, pasiūlykite nunešti kreidą kairiarankis). Pirmiausia pabandykime nupiešti vėliavą ore.
Gerai, vaikinai, bet norint papuošti Mishutkos kambarį, mums reikia daug vėliavų. Nubrėžkime kitą žymimąjį laukelį, bet kita spalva. Išsirinkime kitos spalvos kreidelę.
Norėdami nupiešti kitą vėliavą, turime atsitraukti nuo nupieštos vėliavos ir tokiu pat būdu nupiešti antrąją vėliavą.
Gerai padaryta, tiesiog protingi žmonės, jie viską padarė ir nupiešė tvarkingas ir gražias vėliavas.
Na, o norėdami, kad mūsų vėliavos būtų dar ryškesnės, nuspalvinkime jas.
O kad spalvintume gražiai ir tiksliai, reikia brėžti linijas iš viršaus į apačią, nepakeliant pieštuko nuo popieriaus ir nemojuojant ranka.
Vaikinai, stenkitės dažyti atsargiai, stenkitės neperžengti ribos.
Puiku, jūs tiesiog nuostabūs!
Na, mūsų dovana paruošta. Paimkite savo vėliavėles ir nusiųskite jas savo vardadieniui.
Paskutinė dalis:
Vaikai sveikina Mishutką su gimtadieniu, šoka su juo apvalų šokį: „Kaip per... vardadienį“, dovanoja vėliavėles ir vaišinasi.
(Ant lėlių stalo paruoštas skanėstas.)

Auklėtojas. Taigi mes atvykome į Mishutką. (Žaislinis lokys sėdi ant kėdės.) Duokime jam savo kilimėlius. (Vaikai, padedami mokytojo, savo piešinius pritvirtina prie stovo.) Kaip Mishutkai patiko mūsų dovanos! Jis dėkoja už juos ir kviečia dažniau jį aplankyti.

5 pamoka Įvairiaspalvis lapų kilimas. Pratimai, didaktinis žaidimas lauke

Švietimo sričių integracija:„Meninė kūryba“ (piešimas), „Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Sveikata“.

Vaikų užsiėmimų rūšys:žaidimų, bendravimo, pažinimo-tyrimų, produktyvus.

Mokytojo veiklos tikslai: plėsti vaikų supratimą apie natūralų lapų kritimo reiškinį, išmokti atpažinti geltoną, žalią, raudoną spalvas, piešti lapus panardinimo būdu, tolygiai išdėstant piešinį per visą popieriaus lapo paviršių; ugdyti gebėjimą dirbti su teptuku; praktikuoti pritūpimus; ugdyti ir stiprinti pečių juostos raumenis, judesių harmoniją; ugdyti gebėjimą dirbti komandoje, žaidimo metu laikytis pagrindinių taisyklių, orientuotis erdvėje.

Planuojami ikimokyklinuko integracinių savybių ugdymo rezultatai: rodo susidomėjimą atlikti fizinius pratimus, dalyvauja bendrame didaktiniame žaidime „Įvairiaspalviai lapai“, aktyviai kuria individualią kompoziciją piešinyje „Įvairiaspalvis lapų kilimas“, dalyvauja stebėjime pro langą, rudens ženklų aptarime. , ir vaikų darbelių paroda.

Medžiagos ir įranga: įvairių medžių nukritusių lapų puokštė, žali, raudoni, geltoni dažai, teptukai, pusė lapo vatmano popieriaus, flanelgrafas, paveikslėliai flanelgrafui (lapams), molbertas, įvairiaspalvės vėliavėlės, kūgiai, servetėlės.

Organizuotų vaikų užsiėmimų turinys

1. Žaidimų motyvacijos kūrimas.

Vaikai su mokytoja stovi prie lango ir stebi krentančius lapus.

Auklėtojas. Kokie gražūs medžiai auksiniu ir tamsiai raudonu drabužiu! Pažiūrėkite, kaip spalvingi lapai, tyliai besisukdami, krenta ant žemės. Jų tiek daug ant žemės, tarsi viskas būtų padengta gražiu, ryškiu kilimu.

2. Didaktinis žaidimas „Spalvoti lapai“.

Auklėtojas. Eidami pamatėme gražius spalvingus lapus. Kokios spalvos jie? (Vaikų atsakymai.) Turime žalius, raudonus ir geltonus lapus (rodo paveikslėlius flanelgrafui – įvairiaspalvius lapus).

Mokytojas ant stalo išdėlioja lapų nuotraukas ir pasiūlo iš pradžių atrinkti ir prie flanelgrafo pritvirtinti žalius, tada raudonus ir geltonus lapus.

– Rudeniniai lapai tokie gražūs, kad jų labai gaila, nes jie greitai nudžiūsta ir trupa. Kaip galime išsaugoti lapus? Galime juos nupiešti. Norėdami tai padaryti, turite pasirinkti dažus. Štai aš turiu dėžutę dažų. Kas gali padėti išsirinkti žalius, raudonus ir geltonus dažus? (Vaikai pasirenka.)

Kūno kultūros minutė

Mes esame rudens lapai.

Jie sėdėjo ant šakų,

Pūtė vėjas ir jie skrido.

Jie skrido, skraidė ir nusileido ant žemės.

Vėl atėjo vėjas ir pakėlė visus lapus,

Jis juos apvertė, susuko ir nuleido ant žemės.

Vaikai atlieka veiksmus (pritūpimai, sukimasis) pagal tekstą.

BDOU Omskas "Vaiko raidos centras - darželis Nr. 44"

Antra grupė jaunesnio amžiaus Nr. 2 „Žvaigždė“

Tiesioginio santrauka švietėjiška veikla(GCD) piešimui

Tema: „Gražios vėliavėlės ant stygų“

Užduotys: Švietimas:Išmokykite vaikus piešti stačiakampius objektus naudodami atskiras vertikalias ir horizontalias linijas. Pristatykite stačiakampio formą. Toliau praktikuokite piešimo ir spalvinimo būdus su spalvotais pieštukais.

Švietimas: Puoselėti nepriklausomybę.

Švietimas: Ugdykite aktyvumą ir kūrybiškumą.

Medžiagos: Vėliavos ant virvelės (įvairių spalvų). Spalvoti pieštukai, 10/20 cm dydžio popieriaus juostelė su mokytojos nubrėžta linija (kiekvienam vaikui).

Ryšiai su kitais užsiėmimais ir veikla:Žaidimuose supažindinkite vaikus su stačiakampiais objektais. IN Laisvalaikis Kartu su vaikais ant virvelės pasigaminkite vėliavėles, kurios papuoštų plotą (2-3 girliandos).

GCD judėjimas:

Pradžia:

Vaikinai, šiandien, kai ketinau dirbti mūsų vaikų darželyje, Dunno sutiko mane ir pasiskundė, kad nežino, kaip papuošti savo kambarį, kad gimtadienio proga atvyktų svečiai. Pagalvokime, kaip galime jam padėti? (Klausau vaikų atsakymų) Ir, žinoma, pakabinkite vėliavėles ant virvelės – kaip jūs ir aš puošėme verandą! Nupieškime Dunno vėliavėles dabar – jis bus patenkintas!

Mokytojas parodo vaikams, kaip nupiešti vėliavėles: pirmiausia nubrėžkite vertikalią liniją žemyn nuo virvelės (vėliavos šono), sujunkite ją su virvele horizontalia linija, tada sustokite ir nubrėžkite apatinę vėliavos pusę. Tai neturėtų būti ilga. Vėl sustokite ir, sukdami liniją aukštyn, nubrėžkite vėliavos kraštą iš apačios į viršų. Šiek tiek atsitraukę nuo nupieštos vėliavėlės, lygiai taip pat nupieškite antrąją vėliavėlę, atkreipdami dėmesį į rankos judesį. Pakvieskite visus vaikus gestais ore parodyti, kaip jie pieš vėliavėles. Atkreipkite vaikų dėmesį į tai, kad vėliavėlės yra skirtingų spalvų ir turi būti pieštos skirtingais pieštukais. Priminkite vaikams, kaip potėpiais užpildyti visą vaizdą, nepaliekant tuščių tarpų ir neperžengiant kontūro.

Pedagogas: Vaikinai, norėdami paruošti pirštus darbui, atlikime pirštų pratimus!

Šiandien dažėme
Mūsų pirštai pavargę.
Pakratykime pirštus
Pradėkime piešti iš naujo.
- Pakelkite rankas priešais save, pakratykite rankas ir trypkite kojomis.

Pagrindinė dalis:

Savarankišką vaikų darbą užtikrina mokytojas individuali pagalba. Dirbdami priminkite vaikams, kad vėliavėlės turi būti lygios.

Išvada:

Kartu su vaikais peržiūrėkite visus piešinius ir atkreipkite dėmesį į gražiai nupieštas ir nupieštas vėliavėles. Džiaukitės ryškiomis vėliavėlėmis su savo vaikais.

Pakvieskite vaikus žaisti žaidimą „Bėk prie vėliavos“

Literatūra:

  1. Komarova T.S. Vaizdinė veikla darželyje: Jaunesnioji grupė. – M.: MOSAIKA-SINTEZĖ, 2015. – 112 psl.: spalva įsk.
  2. Sveiki pirštas! Kaip gyveni?: teminė kartoteka pirštų žaidimai/ komp. L.N. Kalmykova. – Volgogradas: Mokytojas, 20015. – 247 p.

Tema: metodiniai tobulinimai, pristatymai ir pastabos

Išmokite perteikti obuolio struktūrą per plastilinografijos techninius įgūdžius. Ugdykite vaizduotę, kūrybinę vaizduotę....

Edukacinių veiklų suvestinė programai „Gražios servetėlės“ (2 ml. grupė).

Taikymas tema „Gražios servetėlės“.

T. S. Komarova. Vaizduojamųjų menų užsiėmimai darželio antroje jaunesniojoje grupėje. Edukacinio užsiėmimo „Įvairiaspalvės vėliavėlės ant virvelės“ santrauka

Pristatė pamokų pastabas apie vaizdiniai menai II jaunesniųjų grupėje....