Pamokos pasakų tema parengiamajai grupei. Pamokos parengiamojoje mokyklai grupėje santrauka: „Kelionė per pasakas“ su smėlio terapijos elementais. Kūno kultūros minutė „Pasakos“

Pamoka parengiamosios grupės vaikams tema: Kelionė per pasaką „Ivanuškino laimė“


Tikslas: Ugdyti vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų psichinius procesus žaidimo pratimai. Formuoti ikimokyklinio amžiaus vaikų požiūrį į sveikas vaizdas gyvybę naudojant sveikatą tausojančias technologijas.
Užduotys:
Švietimas:
- Ugdyti gebėjimą nustatyti priežasties ir pasekmės ryšius, gebėjimą sekti tam tikros taisyklės atliekant užduotis.
- Stiprinti valingo elgesio įgūdžius ir gebėjimą atlikti duotą užduotį.
Švietimas:
- Ugdykite vaikų bendravimo įgūdžius.
- Lavinti smulkiąją motoriką, gebėjimą orientuotis languotame popieriaus lape.
- Lavinti vaikų dėmesį, atmintį, mąstymą, suvokimą, kombinacinius gebėjimus, analitinę veiklą.
Švietimas:
- Ugdykite tikslingumą, atkaklumą, gebėjimą užbaigti tai, ką pradėjote, ir savitarpio pagalbos jausmą.
- Ugdyti vaikų užuojautą, empatiją ir užuojautą.
Preliminarus darbas:
Mokymasis vizualiai ir pirštų gimnastika. Vystymo pratimų atlikimas loginis mąstymas, suvokimas, atmintis, dėmesys. Vystymo pratimų atlikimas smulkiosios motorikos įgūdžius. Skaityti rusų liaudies pasakas.
Įranga: magnetofonas, magnetinė lenta, rodyklė, „saulės“ jaustukai, kortelės loginiam mąstymui lavinti, smulkiajai motorikai lavinti, padėklai su rinkiniais geometrines figūras, pieštukai, siužetinės nuotraukos ir iliustracijos pasakai.

Pamokos eiga

Įžanginė dalis
Laiko organizavimas.
Sveiki bičiuliai! Džiaugiuosi vėl jus visus matydamas. Mūsų grupės turi tradiciją pradėti dieną kuo nors šviesaus ir džiaugsmingo. Sustokime ratu, pasisveikinkime ir pasidalinkime gerumu.
Laba diena Laba diena
Saulė, šviesa, žemė!
Mums labai malonu jus matyti
Mano draugai ir aš!
Vaikinai, aš paruošiau jums staigmeną. Ar norite aplankyti pasaką? - (Taip).
Atsisėsk ant kilimėlio, užsimerk... (Skamba paslaptinga muzika) 1,2,3 štai mes pasakoje. Mūsų pasaka vadinasi „Ivanuškos laimė“ Kadaise, kai saulė dar buvo jauna, gyveno senas vyras ir jo senutė. Bet jie neturėjo laimės – likimas jiems neatsiuntė nei sūnaus, nei dukters. Aš girdėjau apie tai geras burtininkas ir jų pasigailėjo. Viena sena moteris norėjo minkyti tešlą, ji pažvelgė ir pamatė tešloje gulintį berniuką. Seni žmonės juo džiaugėsi ir pavadino jį Ivanu. Sūnus užaugo didelis ir stiprus ir vieną dieną jiems pasakė: „Paleisk mane, tėve ir motina, ieškoti savo laimės“. Seni žmonės liūdėjo, sielojosi ir palaimino mus už tolimą kelionę.

„Ivanas galvoja, aš paguldysiu galvą ir pasieksiu savo tikslą, rasiu laimę!

Ilgai ėjo ar ne, pagaliau priešais save pamatė du kelius, vienas veda prie upės, kitas į mišką. Ivanas susimąstė, kokiu keliu pasirinkti?

Ar norėtumėte padėti Ivanui ir leistis į kelionę su juo? (Taip)

Leisimės į tolimą kelionę, pasiimdami draugystę ir gerą nuotaiką.

Pažaiskime su tavimi žaidimą: „Norėčiau būti kaip tu“. „Kiekvienas žmogus turi daug nuostabių savybių“, – į vaikus kreipiasi mokytoja. – Pagalvokime, kokių stiprybių turi kiekvienas iš jūsų grupės vaikinų ir kokiais būdais norėtumėte būti į jį panašus. Ar apie tai pagalvojote? O dabar ratu šalia stovintiems draugams sakysime: „Norėčiau būti tokia pat... (protinga, graži, džiaugsminga, stipri, gera ir pan.) kaip tu.

Šauniai padirbėta. Na, su tokiais draugais, manau, Ivanas gali susidoroti su visomis užduotimis.


Ivanas pasuko į mišką ir pasiklydo. Atsidūrė priešais trobelę ant vištų kojų. Baba Yaga iššoka iš jo ir šaukia: „Kas man trukdo?

„Sveika, močiute“, - sako Ivanas. Nenorėjau trikdyti tavo ramybės, tiesiog pasiklydau.

Už tai, kad pavadino mane močiute, Baba Yaga sušvelnino, aš tavęs nenubausiu, bet padėsiu - parodysiu kelią, bet tik tuo atveju, jei su manimi žaisi žaidimą „Prisimink žodį“.

Nagi, vaikinai, padėkime Ivanui ir pažaiskime su juo.

Atidžiai įsiklausykite į žodžių poras ir stenkitės jas atsiminti, šie žodžiai atitinka prasmę.

Lėkštė – sriuba
Paštas – laiškas
Žiemos sniegas
Bandelė – miltai
Pieštukas - popierius
Automobilis yra kelias
Animacinis filmas – TV
Laiškai – knyga
Batas - koja
Žuvis – vanduo
Ir dabar aš sakau pirmą žodį, o jūs – antrą. (Šauniai padirbėta)
Ir šios žodžių poros neturi prasmės, bet pabandykite jas atsiminti.
Knyga – langas
Ranka yra debesis
Šakė yra sandoris
Pušis - šaukštas
Nugarėlė - lempa
Karvė – stalas
Dėžutė – pirštas
Skaičius – stogas
Peilis - žvakė.

Aš pasakau pirmą žodį, o jūs pakaitomis sakai antrą.
Puiku, padėjai Ivanui. Baba Yaga parodė jam kelią toliau.
Ivanas eina per mišką, žiūri į krepšį, stovintį ant kelmo, o aplinkui sukiojasi 3 voverės
- Padėkite mums Ivanuškai, surasti, kurio objekto nebuvo paveikslėlyje (lentelė). Ir tam mes jums parodysime kelią. Jei nepadedi, ieškok pats. Tai sunki užduotis, Ivanas negali susidoroti vienas. Ar mes jums padėsime? Atidžiai pažiūrėkite į paveikslėlį, prisiminkite, kas ant jo nupiešta. Dabar dar kartą pažiūrėkite į paveikslėlį ir prisiminkite, kurio iš šių daiktų nebuvo ant stalo. Voverės parodė Ivanui kelią toliau. Ivanas vaikščiojo ir ėjo ir atsidūrė priešais rūmus. Vos peržengęs slenkstį, jis atsitrenkė į jį didžiulis paukštis su geležiniu snapu. Ivanas sumanė ir sugriebė paukščiui už kaklo. - Paleisk mane, Ivanuška, ir aš tau pasakysiu, kur eiti toliau, tiesiog įvykdyk mano prašymą. Koschey mane atsiuntė įdomios nuotraukos, padėkite man rasti, kurių dalių trūksta. Pratimas „Surask tai, ko trūksta“. Tuščiuose langeliuose reikia pasirinkti trūkstamas figūras pagal formą ir spalvą. (Užduotis atliekama individualiai, prie stalų. Atliktos užduoties teisingumas tikrinamas poromis – tarpusavyje. Užduočių metu groja muzika). Tačiau prieš atlikdami šią užduotį, turime paruošti pirštus.

Pirštų žaidimas „Košė-malaša“
Puiku, jie atliko užduotį ir padėjo Ivanui. Paukštis parodė kelią. Ivanas nuėjo toliau ir atsidūrė didžiuliame urve. Eina pro olą, staiga pamato stovintį stiklinį namelį, o tame name sėdi graži mergelė, siuvinėja kilimą. Ivanas įėjo į namus.
- Kodėl gerasis atėjo? Ar nežinai, kad šiuos namus saugo trigalvė gyvatė? - pasakė raudonoji mergelė.
- Ne, nežinau, bet aš jį surasiu, tik pasakyk, kur jis gyvena?
„Gyvatė gyvena ugnies ežere, – sako raudonoji mergelė, – bet kelią ten galima rasti tik atlikęs dėmesio pratimą. Apsvarstykite, kas nupieštas viduryje, kas dešinėje, kas kairėje.

Atidžiai pažiūrėkite, kuriame iš keturių paveikslėlių herojai pavaizduoti teisingai?

Puiku vaikinai. Taip atsirado kelias į ugnies ežerą. Ivanas vaikšto, skuba, o tada pasirodo pats ugnies ežeras. Jis dega ryškia liepsna ir neleidžia prieiti. Ką daryti? Ivanas mato šalia tekančią šaltą upelį, o tarp jo ir ugnies ežero guli didžiulis akmuo. Ivanas pasitempė ir iškėlė jį iš vietos. Šaltas vanduo įsiliejo į ugnies ežerą ir jį užgesino. Virš ežero pasigirdo griaustinis balsas:

Kas užgesino mano ugnį, kas trukdė man namuose? Ivanas mato prieš save stovinčią trigalvę gyvatę, kuri švilpia, kurtina, dega ugnimi, degina, varo jį iki kelių į drėgną žemę.

Viskas blogai, vaikinai, Ivanas negalės išsiversti be jūsų pagalbos. Atitraukime gyvatę, o Ivanas šiuo metu įgaus jėgų. Pratimas smulkiajai motorikai lavinti, orientacijai ant popieriaus lapo narve. – Nupieškite stačiakampį, kad padarytumėte šunį. (Užduoties metu groja muzika)

Puiku, jūs visi labai stengėtės, padėjote Ivanui, jo jėgos padvigubėjo, ir jis nupjovė visas gyvatės galvas.

Ivanas grįžo į stiklinį namą, o mergina negalėjo jo laukti.

Aš nugalėjau trigalvę žaltį. Ištekėk už manęs, raudonoji mergele. Raudonoji mergelė paraudo iš džiaugsmo ir sutiko. Jie kartu ėjo namo pas Ivaną – susikibę rankomis. Senų žmonių tėvai labai apsidžiaugė. Jie apkabino Ivaną ir negalėjo nustoti į jį žiūrėti.

Na, sūnau, ar radai savo laimę? – klausia tėvas.
„Radau“, – atsako Ivanas.
-Mano laimė yra išvaryti iš pasaulio blogį ir apsaugoti silpnuosius.

Ir šiandien jūs, vaikinai, padėjote Ivanui nugalėti blogį ir rasti savo laimę.

Visi ieško laimės, tačiau kelias į ją gali būti sunkus ir net pavojingas. Ne visi pasieks pabaigą; kai kurie sugrįš be nieko. Svarbiausia yra tikėti savimi ir pasieksite viską, ko norite, o kartu galime įveikti bet kokius sunkumus. Čia mūsų kelionė baigiasi. Mums laikas grįžti. Atidžiai pažiūrėkite vienas į kitą, nusišypsokite ir vieningai pasakykite:
Atlikome puikų darbą
Daug išmokome
Jie tapo šiek tiek malonesni,
Ir jie žaidė kartu.
Šauniai padirbėta! Dabar padėkokime vieni kitiems ir pasakykime: „Ačiū, drauge! (Stovėdami ratu visi spaudžia ranką savo „kaimynams“) Ačiū, mūsų draugiškas, šiltas būrelis. Prašau užmerkti akis (skamba muzika) 1,2,3, štai mes vėl grupėje. Vaikinai, ar jums patiko šios dienos kelionė?

kas tau patiko labiausiai?
– Kaip jautėtės, kai padėjote Ivanui? Kurios užduotys jums pasirodė lengvos? Kurie yra sunkūs?
- Aciu jums vaikinai įdomi kelionė o jaustukus siūlau rinktis pagal nuotaiką. Yra daina apie draugystę.

Kalbos raidos GCD santrauka. Tema: „Kelionė į pasakų šalį“. Parengiamoji grupė

1. Tobulinti vaikų gebėjimą atpažinti literatūros kūrinius;
2. Suaktyvinti vaikų kalbą: pasakų pavadinimai, pasakų personažai;
3. Ugdyti vaikų gebėjimą prisiimti pasakos veikėjo vaidmenį ir vesti jį iki galo;
4. Formuoti emocinį reagavimą, ugdyti simpatiją teigiamiems veikėjams;
Medžiaga: strėlė, varlė, skrynia su riešutais, voveraitė, kiškio ir vilko kaukė, šulinys, kibirai, tinklas, žuvis, magnetofonas.

Pamokos eiga:
Pedagogas: Sveiki vaikai, sveikinu jus į pasakų žemę. Šiandien leidžiamės į nuostabią kelionę, į pasakų šalį. Pats laikas paskubėti, mūsų laukia nuostabūs stebuklai. Ir mes ten skrisime kiliminiu lėktuvu. Atsisėsk ir eik. (Šviesos užgęsta, garso įrašas skamba, užsidega lemputės).
Pedagogas:Žiūrėk, vaikinai, strėlė! Iš kokios ji pasakos? Kaip ji čia atsidūrė? Taip, kažkas nutiko šioje pasakoje! (klausantis fragmento iš pasakos „Princesė varlė“). Ką padarė Ivanas Tsarevičius? Kuo baigiasi ši pasaka? Kokioje dar pasakoje strėlė padeda herojams?
Eikime ten, kur rodo rodyklė. Vaikinai, kas yra ši nuostabi skrynia ir ar joje yra auksinių riešutų? kieno jie? (Pasakojimas apie carą Saltaną). Kas prisimena, kas parašė šį kūrinį? (A.S. Puškinas). Kokie stebuklai yra šioje pasakoje? Prisiminkime šią pasaką. (vaikas skaito ištrauką mintinai).

Pedagogas: Dabar atėjo laikas mums judėti toliau. O vaikinai, kas tai yra? (kiškis sėdi ant kelmo).
Kiškis: Aš nieko nebijau! Nė dėmės!
Vaikinai, iš kokios pasakos toks pagyrus kiškis? Koks jis? Dabar pamojuosiu savo burtų lazdele ir paversiu jus visus kiškiais. (Pasakos „Kiškis pasipūtęs“ ištraukos pastatymas).
Pažiūrėkite, kokia nuostabi proskyna. Atsisėsk ir aš tau užminsiu keletą mįslių. Reikia atspėti pasakos pavadinimą.
1. Lėkštė, ąsotis, gervė, košė (Fox and Crane);
2. Vilkas, ožka, ožiai (Vilkas ir septyni ožiukai);
3. Senelis, močiutė, anūkė, pelytė (Ropė);
4. Mergaitė, krepšelis, močiutė, vilkas (Raudonkepuraitė);
5. Batas, moliūgas, pamotė, rutulys (Pelenė);

Turbūt pavargote, truputį pailsėkime ir pašoksime „Ančiukų šokį“
Auklėtojas:O dabar laikas leistis į kelią. (Einame per pasakų šalį, priekyje šulinys, jame kibirai). Vaikai, kieno tai kibirai? Kaip jie pateko į šulinį? Pas ką merginos eidavo atsiimti kibirų? Kaip juos apdovanojo Morozas Ivanovičius? Kodėl?
Gerai padaryta, klausyk, girdžiu jūros ošimą. Kas tai yra, vaikai? (tinklas, o jame yra žuvis). Iš kokios pasakos ši žuvis? Kokius stebuklus ji padarė? Kodėl pasakos pabaigoje močiutė paliekama su išdaužtu lovio?
Pedagogas: Kiek pasakų žinai, prisiminkime jas. Kokias dar pasakas žinai? O dabar laikas mums grįžti. Lipkite ant lėktuvo kilimo. Pamokos santrauka.

Pamokos „Koks malonumas yra šios pasakos“ paaiškinimas

Pamoka parengiamosios mokyklai grupės vaikams, sudaryta pagal M. A. Vasiljevos redaguotą Ugdymo ir ugdymo programą darželyje.
Kalbos ugdymo užsiėmimai parengiamosios mokyklos grupėje pagal NOD tvarkaraštį vyksta kartą per savaitę.
Pateikta santrauka yra autoriaus tobulėjimas, sukurtas vadovaujantis didaktiniais ir bendraisiais pedagoginiais principais:
Tęstinumo principas (pamoka buvo pastatyta remiantis ankstesnėmis pamokomis ir bendrais mokytojo ir vaikų veiksmais)
Aktyvumo principas (išlaikyta motyvacija ir susidomėjimas)
Prieinamumo principas (atitinkamas pagal amžių)
Psichologinio komforto principas
Užduotys:



Norint pasiekti tikslą, buvo naudojami šie metodai ir būdai:
Vizualinis metodas(multimedijos pristatymas, personažų nuotraukos, žaislai, stalo teatras)
Vizualus ir praktinis metodas (kūrybiniai pratimai – pasakos kūrimas)
Verbalinis metodas (pristatymui pridedama istorija)
Emocinio susidomėjimo priėmimas (vykimas į kelionę)
Žaidimo technika (skaičiavimo knygelė, fizinių pratimų žaidimas)
Pamokos turinys yra integruotas, nes pamokos dalys derinamos su žiniomis iš kelių sričių. Problemų sprendimas vykdomas per tokius edukacinės sritys:
socializacija (žaidimas „Stebuklingas žiedas“);
bendravimas (pasakos kūrimas);
sveikata (fizinė minutė);
pažinimas (mokytojo pasakojimas, pristatymo peržiūra).
Taikymas naujoviškos technologijos– IKT naudojimas leido sudominti ir patraukti vaikų dėmesį. Vaikai išliko motyvuoti visos pamokos metu. Veiklos rūšys pamažu keičiasi. Patys vaikai buvo žaismingų akimirkų dalyviai ir aktyvūs padėjėjai pamokos metu. Tai leido vaikams išlaikyti teigiamą emocinį požiūrį.
Pasiruošimo metu šią pamoką buvo atlikti parengiamieji darbai su vaikais:

Skaito, pasakoja rusų liaudies pasakas.
Žvelgiant į pasakų iliustracijas
Peržiūrėkite animacinius filmus rusų liaudies pasakų tema.
Vykdant didaktiniai žaidimai: „Sužinok pasaką iš paveikslėlių“, „Kieno galvos apdangalas?“, „Iš kokios pasakos herojus“ ir kt.
Mįslių mokymasis.
dalyvavimas interneto konkurse „Mano mėgstamiausios pasakos“ su parengiamosios mokyklos grupės auklėtiniais.

Pamoka susideda iš etapų, kiekvienam iš kurių pateikiamos aiškios instrukcijos. Tai prasidėjo nuo organizacinis momentas, kur vaikų dėmesys buvo aktyvinamas ir išlaikomas visos pamokos metu. Pamokos metu vaikai žiūri daugialypės terpės pristatymą su pasakų personažų skaidrėmis. Tada vyksta diskusija su mokiniais ir mokytojas kviečia vaikus kurti savo pasakas įvairiomis temomis. Vaikai atsako į pagrindinius mokytojo klausimus ir pamažu sugalvoja pasakas. Šios pamokos dalies metu mokymai yra individualizuoti (minimali pagalba, patarimai, priminimai, vedantys klausimai, demonstravimas, papildomas paaiškinimas). Mokytojas sudaro sąlygas kiekvienam vaikui pasiekti rezultatų.
Sudominti vaikus sugalvojau neįprastu būdu perpasakoti draugui pasaką – telefonu. Todėl perpasakojimas praėjo lengvai ir nepastebimai.
Pamokoje atsekamas į asmenį orientuoto modelio įgyvendinimas. Mokytojas demonstruoja gebėjimą atpažinti ir priimti vaikų asmenybę, atsižvelgti į jų požiūrį, jausmus, emocijas, užmegzti partnerystę su vaikais.
Po pamokos mokytojas analizuoja jos efektyvumą, vaikų programinių užduočių įsisavinimą, apmąsto veiklą ir nubrėžia veiklos perspektyvas, t.y. nauja problema.
Pamokos santrauka apie nuoseklios kalbos ugdymą (vyr ikimokyklinio amžiaus).
Tema: „Apsilankymas pasakoje“.

Pamokos tikslas: lavinti vaikų kalbą, kuriant pasakas pagal iliustracijas, pagal pavadinimą, žaislų rinkinį.
Užduotys:

Ugdyti vaikų kūrybinį mąstymą ir vaizduotę kuriant pasakas pagal iliustracijas, siužetą, pasakos pavadinimą, patarlę, žaislų rinkinį.
Išmokite nuosekliai ir nuosekliai pateikti sugalvotos pasakos eigą, pasitelkiant rusų liaudies pasakų pradžią, pakartojimus, posakius, pabaigas.
Stiprinti gebėjimą kalboje vartoti epitetus, apibūdinančius herojus, ir kalboje naudoti dialogus.
Toliau mokyti vaikus perpasakoti pasaką vaidmenimis, tiksliai, nuosekliai ir išraiškingai perteikiant tekstą.
Ugdyti gebėjimą suprasti patarlių reikšmę

Preliminarus darbas:
? Skaito, pasakoja rusų liaudies pasakas.
? Žiūriu į pasakų iliustracijas
? Peržiūrėkite animacinius filmus rusų liaudies pasakų tema.
? Didaktinių žaidimų vedimas: „Sužinok pasaką iš paveikslėlių“, „Kieno galvos apdangalas?“, „Iš kokios pasakos herojus“ ir kt.
? Mįslių mokymasis.

Dalyvavimas interneto konkurse „Mano mėgstamiausia pasaka“

Įranga: perfo kortelė, garso įrašas, iliustracijos skaidrių pavidalu, žaislų rinkinys, stalo teatras, telefonas
Žodyno darbas: keliautojas, posakis, neapsaugotas.

Pamokos eiga.

Pedagogas:

Vaikinai, ar žinote, kas yra keliautojai? Ar norėtum juo tapti? Šiandien kviečiu leistis į kelionę, tačiau norint sužinoti kokią, reikia atspėti užšifruotą žodį ant šios perfokortos. Atspėsime pagal pirmąsias jūsų atspėtų žodžių raides.
? Raudonoji mergelė liūdna, nemėgsta pavasario.
Jai sunku saulėje, vargšelis lieja ašaras - Snieguolė.
? Sumaišyti su grietine, atšaldyti ant lango.
Apvalus šonas, rausvas, valcuotas - Kolobok.
? Gerasis gydytojas Aibolitas išgydys, gydys, visi.
? Ji graži ir miela, o jos vardas kilęs iš žodžio pelenai? - Pelenė.
? Storulis gyvena ant stogo, jis skrenda aukščiau už visus kitus – Karlsonas.
? Pasakose jis visada paprastas, visi jį vadina kvailiu.
Tačiau šis pasakos herojus Ivanuška parodys savo mintis.

Vaikai atlieka užduotį, perskaito žodį, nusprendžia, kur vyks į kelionę.

Groja muzika.

Pedagogas:
Ši muzika nukelia mus į nuostabų pasakų pasaulį. Vykstame į kelionę per pasakas. (N 3,4 skaidrė)
? Kas gyvena pasakose?
? Kaip prasideda pasaka?
? Kokiais žodžiais tai baigiasi?
? Ką panaudoti, kad pasaka būtų graži (dainos, posakiai, patarlės, posakiai)
? Vaikinai, kokius posakius žinote? (N7 skaidrė)
„Pasaka greitai pasakoma, bet poelgis padaromas negreitai“;
„Ne anksčiau pasakyta, nei padaryta“.
Pedagogas:
Ar žinai daug pasakų? Dabar patikrinkime: (skaidr. Nr. 8)

Mįslių kūrimas vaikams.

Pelė rado sau namus, pelė buvo maloni.
Galiausiai tame name buvo daug gyventojų.
? Jis negulėjo ant lango, o riedėjo taku.
? Taku, sparčiai einant, patys kibirai neša vandenį.
? Vaikai atidarė duris ir visi kažkur dingo.
? Bet kelias ilgas, o krepšys nelengvas.
Norėčiau sėdėti ant medžio kelmo ir valgyti pyragą.
? Jis daužė ir daužė nosimi į lėkštę.
Jis nieko neprarijo ir liko su "nosimi".

Pedagogas:
Tu gerai žinai pasakas. O dabar sugalvosite patys skirtingos pasakos.

Ekrane rodoma iliustracija (N9 skaidrė)

"Pasakų trobelė"

Pedagogas:
Rankose turiu stebuklingą žiedą. Mes pasakysime žodžius, o kas turės žiedą, papasakos istoriją.


Vaikas kuria pasaką pagal iliustraciją.

Pedagogas:
Puiku, sugalvojai gerą pasaką

FIZINĖ MINUTĖ – „Tamsiame miške yra trobelė“
Tamsiame miške stovi trobelė – vaikšto vaikai
Stovi atbulai – vaikai sukasi
Šioje trobelėje yra sena moteris - Jie papurto pirštu
Močiutė Yaga gyvena - jie purto kitos rankos pirštą
Nosis užkabinta – rodo pirštu
Didelės akys – parodyk
Kaip anglys dega – kraipo galvas
Oho, kaip pikta! - bėga vietoje
Plaukai stovi ant galo – rankas aukštyn
Pedagogas:
Na, o dabar tęsiame savo kelionę.

Eksponuojama miško iliustracija (skaidr. N10) ir žaislų rinkinys: voveraitė, ežiukas, meška.

Pedagogas:
Reikia sugalvoti pasaką pagal žaislus.
Valcuotas, valcuotas, ryškus žiedas
Riedėjo, riedėjo, nuo mūsų verandos.
Kas paims žiedą, pradės pasaką.

Vaikas kuria pasaką pagal žaislus.
Pedagogas:
Šauniai padirbėta. Tęskime savo kelionę. Siūlau jums sugalvoti pasaką

Pamokos darželyje 6-7 metų vaikams „Apsilankymas pasakoje“ santrauka

Mishchenko Galina Nikolaevna mokytoja, MADOU MO Krasnodar „Vaikų darželis Nr. 113“
Darbo aprašymas: Ši medžiaga skirta pedagogams darželis, dėl švietėjiška veikla apie kalbos raidą ir susipažinimą su pasakos žanru parengiamoji grupė.
Tikslas: Toliau ugdykite domėjimąsi didžiausiais žmonijos turtais – pasakomis.
- Išmokite atpažinti atskiras pasakas pagal būdingi bruožai;
- Rasti palyginimų, perkeltine prasmežodžiai, vaizdiniai palyginimai, rusų liaudies pasakose;
- Atpažinti pasaką pagal žanrą;
- Ugdykite susidomėjimą žodžiu liaudies menas.
Medžiaga: Sąsiuvinis, iliustracijos pasakoms, gyvūnų paveikslėliai, lapai, žvaigždės, morkos, skėčiai.
Pamokos eiga.Įeina močiutė-pasakotoja.
- Sveiki bičiuliai! Ar sužinojai, kas aš esu? Esu močiutė-pasakotoja, atvažiavau pas jus, kalbėsime apie pasakas.
Vaikinai, ar žinote, kas yra pasaka?
Vaikų atsakymas. Na, klausyk.
Pasakotojas. Taigi atsisėdome vienas šalia kito.
Pakalbėkime apie viską, kas gera.
Apie senus dalykus
Apie praeities reikalus,
Kad merginos apie tai pagalvotų,
Gerai padaryta, jie klausėsi.
– Kokias pasakas žinai?
Vaikų atsakymas.
– Kokios čia pasakos?
Vaikų atsakas .
Teisingai: pasakos apie gyvūnus, kasdienės pasakos (apie kasdienius daiktus), pasakos, eilėraščio pasakos, nuobodžios pasakos.
Pasakotojas. Spėkite, kas bus vienas iš mūsų užduoties herojų, klausykite čia:
Neįprasta, stora, apvali,
Jis kepamas iš miltų
Jis buvo atvėsęs prie lango.
Aš neklausiau savo senelių
Nusprendžiau nuo jų bėgti.
Riedėjo keliu,
Bet pakeliui susipažino
Kiškis, vilkas ir lokys
Visi norėjo jį valgyti.
Bet jo pasitikėjimas
Padėjo išspręsti problemą.
Ar sužinojai, kas yra šis herojus?
Vaikų atsakymas (Kolobok). – Iš kokios jis pasakos?
-Ką jis sutiko miške?
Vaikų atsakymas.
Norėdami įveikti visas kliūtis su šios pasakos herojais, turime padėti išspręsti problemas, bet pirmiausia ištieskime pirštus.
Pirštų gimnastika.
„Mėgstamiausios pasakos“

Žaiskime dabar
Pavadinkime pasakas:
„Kolobok“, „Teremok“,
Štai „Lapė ir vilkas“.
Nepamirškime „Trijų lokių“

Ir „Snieguolė“ yra graži,
Mes taip pat žinome " Ugnies paukštis»
Mes žinome "Vilkas ir ožiukai"
Visi džiaugiasi šiomis pasakomis.
Pasakotojas.
Štai ką! Mūsų Kolobokas susitiko su Lape.
Kas čia? (lapė)
Įeina Lapė
Ir lapė sako: „Aš valgysiu Koloboką“.
Pasakotojas.
- Nevalgyk koloboko, atsiprašau.
Gerai, duosiu jums terminą:
Kad galėčiau tai padaryti per penkias minutes
Spręskite viską, kas čia yra.
Priimk mano voką
Ir greitai paruoškite atsakymą.
Pasakotojas. Eime, Lisa, atlik savo užduotis!
Ar dabar padėsime Kolobokui?
Vaikinai, susirinkime visi ir padėkime savo bandelę.
Kokias užduotis ji mums paruošė?
1.Kur prasideda pasaka? (Visos pasakos prasideda posakiu. „Tai ne pasaka, bet vis tiek yra posakis, ir visa pasaka laukia“.
Paklausyk dar kartą,
Stebuklas prasideda posakiu:
Tai buvo jūroje,
prie vandenyno, Kidano saloje,
Yra medis – auksiniai kupolai;
Katė vaikšto - Bayun: kyla aukštyn - daina
dainuoja, leidžiasi žemyn ir pasakoja istorijas...
2. Prisiminkite, kurios pasakos turi tradicinę pradžią.
Kas čia? (Tai yra pasakos pradžia).
Pažaiskime su tavimi, aš skambinu, o tu tęsi.
Žaidimas „Kas bus toliau“.
"Gyveno vieną kartą...".
„Tam tikroje karalystėje...“
Pasikartojimų pasitaiko ir pasakose.
Kokius tu žinai? (Vaikų atsakymas).
„Riedi, Kolobok, rieda, ir link jo...“ (Kas?)
„Jis traukia, traukia, negali ištraukti, paskambino...“
„Verta bokšto...“
"Senelis verkia, moteris verkia..."
Pasakotojas. O, kokie puikūs vaikinai, bet tai dar ne viskas.
Pasakos turi ir tradicinę pabaigą. Kokius tu žinai?
Vaikų atsakymai.
" Aš ten buvau…".
"Tai pasakos pabaiga..."
"Ir jie pradėjo gyventi ir gyventi..."
Jūs, vaikinai, padarėte viską, ką galėjote, bet čia vis dar yra Lisos užduočių.
Kita užduotis – Lisos.
TRIZ žaidimas „Kaip tai atrodo? 1.
Kaip atrodo rudens lapai?

Vaikų atsakymas.
Pasakotojas.
Klausyk, jei palygintume geltonus lapus su pele...
„Taku bėga lapai
Kaip geltonos pelės iš katės.
2. Kaip pagaminti tris šimtus skėčių? (Vaikų atsakymas).
O jei pūsime ant kiaulpienės, kas jai nutiks?
Vaikų atsakymas. („Kiaulpienės pūkai lyginami su skėčiais“.)
Kokiuose dar augaluose jie randami? („Kiaulpienė“, „motina ir pamotė“,
„Varnalėša“ ir kt.)
3. Su kuo galima palyginti žvaigždes?
Vaikų atsakymas.
- su snaigėmis, kurios pamiršo kristi;
- su gėlėmis, kurios miega danguje sukišusios kojas;
- su auksiniais gvazdikėliais, kurie prikalti į dangų.
4. Su kuo galite palyginti morkas? (su raudona nosimi; su dangteliu).
Puikiai atlikta ir ši užduotis!
Kita užduotis voke vadinasi „Įsivaizduojantys palyginimai“, čia yra užduotis kiekvienam.
1. Berniukas + lokys = (nerangus, nepatogus).
2. Perkūno debesis + veidas = (piktas).
3. Vanduo + stiklas = (švarus, skaidrus).
4. Žolė + kilimas = (elegantiškas, gražus, minkštas).
5. Mergina + gulbė = (gražus, išdidus).
6. Ledas + akmuo = (labai kietas).
Pasakotojas. Protingos merginos, kokią sunkią užduotį Liza paruošė ir ją įvykdė. O, ši Lapė tiesiog negali nusiraminti, dar liko paskutinė užduotis.
Žmonės kartais lygina save su gyvūnais, žvėrimis, paukščiais. Aš pradedu neįprastą užduotį, o tu tęsi. Turite juos pavaizduoti naudodami pantomimą.
Žaidimas "Kas tu esi?"
- Gudrus, kaip... (lapė);
- Dygliuotas, kaip... (ežiukas);
- Sveikas kaip...(jautis);
- Alkanas kaip vilkas);
- Bailus, kaip... (kiškis);
- Mulish);
- Svarbu, kaip...(povas);
- Išpūstas kaip... (kalakutas).
Pasakotojas. Koks tu puikus žmogus!
Juk mūsų mažajam kolobokui pasaka galėjo baigtis liūdnai. Na, lapė yra gražuolė: „Sakydamas taip, lyg dainuoji dainą, gali susimąstyti, bet mes susidorojome su tavo užduotimis ir išgelbėjome Koloboką“. „Ir Kolobokas riedėjo toliau link kitų pasakų herojų“. „Pasakoje yra melas, bet joje yra užuomina, pamoka geriems bičiuliams“.
Apatinė eilutė
Ar prisimeni, kokias užduotis atlikote?
Jūs jau gerai mokate rasti palyginimų pasakose.
Palyginkime savo Lapę su kažkuo ir leisk jam bėgti į savo mišką.
Kokia ji?
Vaikų atsakymai. (Lapė raudona, kaip ugnis, gudri)
Tai viskas.
„Pasaka netrukus bus papasakota, bet poelgis nebus atliktas greitai“.

SM" Pradinė mokykla- darželis"

Safonovo

PAMOKOS SANTRAUKA

(TIESIOGIAI ŠVIETIMO VEIKLA)

DĖL KALBOS PLĖTROS PARENGIAMOJE GRUPĖJE

„STEBUKLINGAS PASAKŲ PASAULIS“

Parengė ir veda mokytoja:

TIKSLAS:

Stiprinti gebėjimą perpasakoti pasakas;

Lavinti kalbėjimo įgūdžius formuojant giminingus žodžius;

Kalboje intensyviau vartoti artimus ir priešingus žodžius;

Išmokyti daiktavardžių sutapimą su būdvardžiais pagal lytį ir skaičių.

MEDŽIAGOS IR ĮRANGA:

Iliustracijos pasakoms,

Pasakų personažų iliustracijos;

Medžių išdėstymas;

KLASĖS EIGA:

PSICHOLOGINĖ NUOTAIKA.

Vaikinai, šiandien mes eisime su jumis nuostabi kelionė ten, kur pasakos pasklido po žemę, kur Emelya eina aplankyti caro ant krosnies, kur Ivanas Tsarevičius siekia Koščejevo mirties, o soduose auga jauninantys obuoliai.

(mokytoja uždega žvakę ir kviečia vaikus pažiūrėti į ugnį).

Vaikai, kokia ugnis? Ar manote, kad galite paliesti ugnį?

Dabar laikyk rankas? Kokias mes turime rankas? (šiltas, malonus). Kartu jaučiamės gerai.

Dabar susėskite į ratą ir eikime į kelionę.

Rusijos žmonės surinko daug nuostabios pasakos. Prisimeni, kas išrado pasakas? (žmonės)

Prisiminti liaudies pasakos, jums pažįstamas.

Liaudies pasakų daug, bet kas prisimins, kokios yra „nuobodžios“ pasakos, kodėl jos taip buvo vadinamos?

(pasakos, kurias galima pasakoti be galo, t.y. kelis kartus, prisiminkime pažįstamą).

nuobodi pasaka:

Kartą gyveno karalius

Karalius turėjo teismą

Kieme buvo kuolas

Ant stulpo yra bastas,

Pradėti iš naujo.

Vaikinai, ko moko pasakos? (būkite malonūs, teisingi, padėkite vienas kitam, mylėkite, draugaukite ir pan.)

Šauniai padirbėta! Prisiminėme daug pasakų, o dabar prisiminkime pasakas pirštais.

PIRŠTŲ GIMNASTIKAS

Ši pasaka yra „Teremok“.

Ši pasaka yra „Kolobok“.

Ši pasaka yra „Ropė“

Apie anūkę, močiutę, senelį.

"Vilkas ir septynios jaunos ožkos" -

Visi džiaugiasi šiomis pasakomis!

O dabar aš tau skaitysiu neįprastą pasaką, pasaką – sumaištį. Tu klausyk manęs ir pasakyk man, kodėl yra PAINIMAS.

Kartą gyveno senelis ir moteris. Jie turėjo Ryaba vištą. Senelis sako Babai: „Iškepk man bandelę, Baba, ir aš eisiu prie upės pagauti žuvies“. Baba nuėjo į tvartą, iškrapštė dvi saujas miltų ir iškepė ropę. Taku rieda ropė, o link jos trobelė ant vištų kojų. Trobelėje sakoma: „Raudonkepuraitė, aš tave suvalgysiu! Ir ji jai atsako: „Nevalgyk manęs! Geriau mesti į vandenį. Išpildysiu tris tavo norus. Tiesiog pasakykite: „Lydekos įsakymu, mano valia...“. Noras išsipildė: Tsvetik-Semitsvetik užaugo, o viduryje sėdi Thumbelina, ant jos kojos yra viena krištolinė šlepetė, o jos rankoje yra auksinis raktas į ant stogo gyvenančio Karlsono palėpę.

Tai pasakos pabaiga, ir gerai tiems, kurie klausėsi!

Vaikinai, ar esate susipažinę su šia pasaka? Kodėl ji sutrikusi? Kalbėjomės apie tai, kaip stebuklai ir magija vyksta pasakose, o dabar mes su jumis taip pat kursime stebuklus.

Priešais jus yra užburtas medis. Ant jo nėra nei lapo, nei gėlės... Jūs ir aš bandysime nuvilti šį medį. Prisiminsite herojus, kuriuos sutikome mūsų painioje pasakoje, tik įvardykite, iš kurios pasakos tas ar kitas herojus. Jie atspėjo herojų – pakabino lapą ant šakos. (Vaikai stovi aplink stalą. Jie įvardija pasaką ir pakabina popieriaus lapus.)

Šauniai padirbėta! Pažiūrėk, koks jis gražus pasakų medis mes padarėme tai!

FIZINĖ MINUTĖ

Pasaka eina per mišką (jie eina ratu),

Veda istoriją už rankos (vaikšto ratu, susikibę rankomis),

Iš upės išeina pasaka (pritūpimai).

Iš tramvajaus, nuo vartų (vienas po kito. Rankas aukštyn).

Ir man, ir tau (jie bėga)

Pasakos laksto minioje.

Dievinamos pasakos yra saldesnės už bet kokią uogą (uogų skynimą).

Pasakose dega saulė, jose viešpatauja teisingumas (žiūri aukštyn).

Pasaka protinga ir miela ( dešinė ranka pirmyn, tada kairėn).

Jai visur atviras kelias (rankos į šonus).

Dabar mes ėjome pasakų taku, įsivaizduokite, kokius pasakų personažus galime sutikti kelyje (geras ir..., geras ir..., juokingas ir..., mažas ir..., linksmas ir...).

(Mokytojas įvardija vieną savybę, vaikai – antonimą).

Pažiūrėkime, su kuo galime susitikti?

(Mokytojas loterijos forma siūlo pasakų personažų iliustracijas ir suteikia jiems charakteristikas).

(Vaikai nuotraukos su pasakų personažai paguldytas ant dviejų kojų -

teigiamas ir neigiamas).

(Grupėse renka galvosūkius ir atspėja pasaką, įvardija herojų ir apibūdina jį).

Šauniai padirbėta! Tu gerai žinai pasakas!

1. Tegul dingsta gudrūs, arogantiški žmonės!

Sveiki ir sveikinimai nuo (Nežinau).

2. Pažadu tau gabalėlį pyrago!

Ir vištienos kojos... (Baba Yaga)!

3. Filmas apie mane yra puikus paveikslas!

Linkiu tau daug laimės... (Pinokis)

4. Tegul baltas pūkas nukrenta ant žemės!

Daugiau dovanų tau... (Mikė Pūkuotukas)!

5. Valgykite daugiau vaisių ir daržovių!

6. Pirmenybę teikite transportui pėsčiomis

Eik į mišką! Sveikinimai...(Leshy).

7. Linkiu jums, draugai, ilgos kelionės!

Aš išgelbėsiu jus nuo gripo! (Cippolino)

Pasakų pasaulyje yra daug liūdnų ir juokingų,

Ir mes negalime gyventi pasaulyje be jų,

Tegul pasakų herojai suteikia mums šilumą,

Ačiū, vaikai, su jumis padarėme gerą darbą. O jie užkalbino medį, išpasakojo pasaką ir rodė savo žinias, dovanojo vienas kitam šilumą ir gerą nuotaiką.

Kalbos ugdymo pamokos parengiamojoje grupėje apžvalga,

dirigavo mokytoja Julija Anatolyevna Belyakova.

Pamoka buvo įdomi, turininga ir šviesi.

Pasikliaujant gyvenimo patirtis vaikai, remdamiesi jų žiniomis, mokytojas ne tik sustiprina turimus ir įgytus įgūdžius, bet ir ugdo bei ugdo vaikus. Suteikia veiklai vientisumo pasakos tema. Pažymėtina mokytojos parengta iliustracinė medžiaga. Tai ne tik patraukė vaikų dėmesį, bet ir prisidėjo prie mokytojos užsibrėžtų tikslų įgyvendinimo.

Įsidėmėtina pamokos pradžia – psichologinio momento išlaikymas ir tikslo išsikėlimas vienu metu. Mokytojas teigiamai vertina pamoką ir visą dieną.

Draugiška, emocinga ir kartu rami Julijos Anatolyevnos kalba virsta pasakų pasakotojo kalba, kuri padeda išlaikyti vaikų pažintinį susidomėjimą.

Greitas mokinių įtraukimas į naujos rūšies darbas, aiškūs jų atsakymai į klausimus, žinios, kurias demonstruoja vaikai, rodo, kad žinių ir įgūdžių formavimo darbą sistemoje atlieka Julija Anatolyevna. Mokytojo siūlomos užduotys yra pažįstamos ir nekelia baimės, kad nepasiseks. Vaikai stengiasi atsakyti užtikrintai ir mokosi apginti savo požiūrį.

Stengiausi ne tik pasitikrinti vaikų žinias ir suteikti jiems naujų žinių, bet ir sutelkiau dėmesį į edukacinius aspektus (gėris ir blogis, gėris ir blogis, tiesa ir melas). Daug dėmesio Mokytoja atkreipė dėmesį į vaikų pažintinių interesų ugdymą, loginio mąstymo, gebėjimo analizuoti ir lyginti ugdymą.

Psichologinis komfortas prisidėjo prie vaikų sveikatos išsaugojimo.

Pamoka buvo struktūruota ir vedama metodiškai teisingai, geru tempu, mokytojas parodė kūrybišką požiūrį apibrėždamas pamokos idėją, organizuodamas ir parinkdamas didaktinę medžiagą.

pavaduotojas Vandens išteklių valdymo direktorius I. M. Kornačevas