Súťaže KVN medzi rodičmi v materskej škole. KVN medzi rodičmi a deťmi. Hry o súdržnosti tímov

Medyantseva Olga Alekseevna

Vychovávateľ

MAUDO "Materská škola č. 10" Yalutorovsk

Cieľ: prispieť k vytvoreniu singlu vzdelávací priestor o využívaní rozprávok v spoločenských, mravných, tvorivých a vývin reči deti.

Úlohy:

Prizvať rodičov k účasti na výchovno-vzdelávacom procese;

Rozšíriť predstavy rodičov o význame úlohy rozprávok pre duševný, sociálny a komunikačný rozvoj detí;

Pestovať priateľské vzťahy medzi rodičmi, vzájomnú pomoc, učiť rodičov vzájomnej interakcii.

Formulár: intelektuálna hra

Prípravné práce: konverzácie, sledovanie videí programu KVN; vypracovanie scenára, výroba tímových emblémov, príprava stánku s konzultáciou na tému: „Úloha rozprávok v živote detí“, výstava diel z plastelíny „Môj obľúbený rozprávkový hrdina“.

Materiál na vedenie KVN: tímové znaky, medaily, žetóny, dve vlajky, prezentácia, obrázky do súťaží, dve obálky, vystrihnuté obrázky. Skupinu zdobia balóny, detské kresby na motívy rozprávok, na poličkách a posedeniach sú knihy rozprávkových hrdinov. Na obrazovke je nápis KVN. Na stene je plagát so sloganom:

"Rozprávky žijú medzi nami, len treba vidieť, kde a kedy začínajú."

1 diel úvod: "Úloha rozprávok v živote detí."

Časť 2 praktická: Kvízová hra KVN: „Rozprávky žijú medzi nami.“

Priebeh hry:

1 diel .Vedúci: Dobrý večer! Dnes máme veľmi milé jarné prázdniny, ktorý venujeme vám, milé mamičky a babičky!

Každý vie, že v našej škôlke sú tie najmúdrejšie, najmilšie, najmúdrejšie deti a najerudovanejší rodičia.

Milí rodičia, pozývam vás zúčastniť sa hry tzv "KVN.čo je KVN? - Klub veselých a vynaliezavých. Táto hra nám pomôže určiť, kto z vás je najveselší, zvedavejší a najčítanejší. A témou našej hry je: "Rozprávky žijú medzi nami."

Všetky rozprávky sú ústne diela ľudové umenie. V dávnych dobách boli zložené talentovaných ľudí od ľudí. Nepoznáme však ich mená, pretože fascinujúce príbehy neboli napísané, ale ústne sa odovzdávali z jednej osoby na druhú. Pri rozprávaní rozprávky každý rozprávač niečo svoje pridal, niečo vynechal, niečo zmenil. Aby bola rozprávka ešte zábavnejšia. Dnes navštívime ruské ľudové rozprávky.

Túto tému som si vybral nie náhodou, práve vďaka rozprávkam môžete vo svojom dieťati vzbudiť záujem a lásku k čítaniu. Pomôže to nielen prečítať dieťaťu knihu, ale aj rozvinúť jeho reč, pamäť, myslenie a zabezpečiť, aby dieťa prácu pochopilo a zapamätalo si ju. Dnešnou hrou vám chceme ukázať, ako sa hrať s vaším dieťaťom doma.

„Človek, ktorý verí v rozprávku, v nej jedného dňa skončí, pretože má srdce...“ Sergej Korolev

Nastal čas dostať sa do rozprávky.

časť 2 . Vedúci: Tak, priatelia, začnime s programom.

Máme veľkú zásobu nápadov!

A pre koho sú? Pre teba!

Zdravím tých najzábavnejších, najveselších a najvynaliezavejších ľudí!

Najprv však predstavím porotu.

Slovo porota vymysleli Francúzi už dávno a znamená skupinu odborníkov, ktorí rozhodujú o udeľovaní cien a ocenení na súťažiach.

Dnes v porote:

Potlesk od poroty!

Pravidlá hry: odpovede sa prijímajú po kolektívnej diskusii zdvihnutou vlajkou tímu, odpovede by sa nemali vykrikovať z pléna.

A KVN začína piesňou „Dnes je nezvyčajný deň“.

Družstvám prajeme veľa úspechov v súťaži. Nech vyhrá ten najlepší.

Sú teda tímy pripravené na stretnutie?

pozdravujem.

Vedúci: Prvou súťažou bude tímová prezentačná súťaž. V ňom musia tímy predložiť:

Tímové meno;

Vyberte si kapitána;

Príďte s pozdravom;

Na toto všetko máte 2 minúty.

(zapíšte si mená tímov na hárok)

Vedúci: Aby ste boli úplne pripravení hrať, musíte sa zahriať. Preto sa naša súťaž volá „Rozcvička“.

Všeobecná rozcvička "Kto vie, odpovedá."

Vedúci:- Teraz sa budem pýtať, odpovedať na ne nie je ľahké. Pozor! Začať!

1. Kto rozbil vežu? (medveď)
2. Koľko ľudí ťahalo repku? (Tri, zvyšok sú zvieratá)
3. Aké zviera prehltlo slnko? (Krokodíl)
4. Čo prikázala princezná priniesť v zime z lesa? (snežienky)
5. Aké vtáky, priateľky pomohli žabe lietať? (Kačky)
6. Kid ho poznal už dlho. (Carlson)
7. Ktoré zviera bežalo do veže ako druhé? (žaba)
8. Koľko detí zjedol vlk? (6, jeden skrytý)
9. Zviera s hrubou kožou, ktoré Aibolit vytiahol z močiara? (hroch)
10. Je tento obrus známy tým, že nasýti každého do sýtosti? (Vlastne zostavený obrus)
11. Žije v pochmúrnom paláci a kradne cudzie nevesty? (Koschei)
12. Má veľa hláv, jazyky v nich sú ako žihadlá? (Drak)

výsledok: Oba tímy si poradili s rozcvičkou a boli organizovaní. Výborne! Teraz ste sa rozcvičili, môžeme začať hlavné súťaže.

Začnime 1. súťaž! "Hádaj!"

Cvičenie: Vymenujte rozprávky, ktoré majú v názve čísla 3, 7.

(3 prasiatka, 3 medvede), (Vlk a 7 kozliatok, Snehulienka a 7 trpaslíkov)

výsledok: Výborne pre tím, poznajú veľa rozprávok a odviedli vynikajúcu prácu.

Prejdime na súťaž 2 „Z ktorej rozprávky?“

Vedúci: Máte radi rozprávky? Samozrejme, je v nich toľko rôznych zázrakov!

Predtým ľudia cestovali veľmi pomaly a vymýšľali takéto zázraky. A teraz? Čo nám nahrádza lietajúci koberec? Presne tak, lietadlá a helikoptéry. A čo vychádzkové topánky? Áno, máme autá a vlaky, ako aj inú dopravu. Pamätáte si na jablko, ktoré sa kotúľalo na tanieri a ukazovalo rôzne zázraky? Teraz ho nahrádza televízor. Ľudia vytvorili viac zázrakov ako rozprávkových hrdinov. Prečo však stále tak milujeme rozprávky? Prečo sa stále píšu? Faktom je, že všetci dospelí boli kedysi deťmi a deťom sa vždy rozprávajú rozprávky. S človekom sa zrodila rozprávka a kým človek žije, rozprávka žije.

Cvičenie: Zapamätajte si a pomenujte názvy rozprávok. Pomôžu vám v tom rozprávkové postavičky. (pozri prílohu 1)

(Zobraziť snímky s obrázkami, tímy postupne odpovedajú)

Cár, Ivanuška, hrbatý kôň (The Little Humpbacked Horse);

Vlk, mlieko, koza (Vlk a 7 kozliatok);

Cár, šíp, žaba (Žabia princezná);

Topánka, princ, víla (Popoluška);

Cár, Sivka-burka, princezná (Sivka-burka);

Babička, pirohy, vlk (Červená čiapočka).

výsledok: Tímy boli pozorné, aktívne, výborne!

Odviedli ste skvelú prácu

Tvrdo sme pracovali a neboli leniví.

Milé tímy, myslíte si, že všetky deti milujú rozprávky?

Na čom budú deti ochotnejšie participovať: na spoločnom pozeraní rozprávky alebo pri dramatizácii rozprávky? V tejto situácii (dramatizácia rozprávky) sa dieťa učí hrať rolu, učí sa byť zodpovedné za túto rolu, učí sa udržiavať konverzáciu a vyjadrovať svoje emócie.

Tak a teraz vám ukážeme rozprávku na Nová cesta"Ruka". (pozri prílohu 2)

3. súťaž „Súťaž kapitánov“

Rozprávka nás učí nebáť sa ťažkostí. Hlavná postava vždy prevezme akúkoľvek úlohu, bez ohľadu na to, aká nemožná sa môže zdať. A v tom, že zvíťazí, hrá významnú úlohu sebavedomie, odvaha a pomoc priateľov.

Cvičenie: Teraz otestujme vynaliezavosť vašich kapitánov. Prosím kapitánov tímov, aby prišli ku mne. Tímy sú požiadané, aby nevyslovovali svoje odpovede z miesta.

výsledok: Obaja kapitáni teda adekvátne obhájili česť svojich tímov a postupujeme do ďalšej súťaže.

Hra „Oblečte mami“.

Vedúci: Vaše deti nám v tejto hre pomôžu. Pozývame záujemcov. Chlapci, musíte svoju mamu obliecť ako postavu z rozprávky. A porota spolu s hosťami musí uhádnuť, o koho ide. Všetky potrebné veci sú rozložené na stole.

4. súťaž „Hádanky a vtipy“

Všetky deti milujú rozprávky, najmä rozprávky. Zázraky a fascinujúci dej zamestnávajú detskú predstavivosť, odvádzajú ho od pobehovania a hlučných hier a nútia ho zadržiavať dych v očakávaní mágie. Plní však rozprávka iba zábavnú úlohu? Vedci už dávno dokázali, že rozprávky majú aj výchovnú funkciu. Niet divu ľudová múdrosť dedená rozprávkou z generácie na generáciu...

výsledok: Oba tímy to zvládli úspešne.

6 súťaž "Odkiaľ pochádzajú tieto veci?"(pozri prílohu 3)

Najdôležitejšia vec, ktorú nás rozprávka učí, je zostať srdcom dieťaťom, a teda tak trochu Čarodejníkom.

Cvičenie: Každý tím má na stole obálky s mozaikou. Úlohou tímov je pozbierať tri rôzne obrázky z mozaiky a zapamätať si názvy rozprávok, v ktorých sú tieto predmety spomenuté.

1. Kľúč („Pinocchio“)
2. Kufor s krížom („Doktor Aibolit“)
3. Kvet ("Šarlátový kvet")
4. Čižmy (kocúr v čižmách)
5. Rybka ("zlatá rybka")
6. Falcon ("Finist jasný sokol")

výsledok: Oba tímy ukázali rýchlosť a obratnosť.

Kto súhlasí s tancom?

Pozývam všetkých, aby sa postavili do kruhu.

Vykonáva sa tanec „Krok späť, krok vpred“.

7. súťaž „Hádanky“

Hádanky sú veľkou pokladnicou ľudského myslenia. Nazbierali múdrosť a smäd po poznaní. Nie je náhoda, že v rozprávkach hrdinovia tak často kladú hádanky. Múdrosť bola vždy vysoko cenená. Vidno to najmä u Rusov ľudové rozprávky. Skúste sa hrať s deťmi doma. Teraz otestujeme vašu vynaliezavosť a inteligenciu.

Cvičenie: Každý tím dostane postupne hádanky. Vašou úlohou je čo najrýchlejšie nájsť a ukázať správnu odpoveď.

(rozdať obrázky tímom) (pozri prílohu 4)

Rozprávka

Mudrci

Miloval svojho pána, verne mu slúžil, nosil čižmy a porazil zlého kanibala (Kocúr v čižmách)

Vôňa sladkých jabĺk prilákala toho vtáka do záhrady, perie žiari ohňom a v noci je svetlo, ako keby bol deň. (Firebird)

Čakali matku s mliekom, ale vlka pustili do domu. Kto boli tieto malé deti? (deti)

Vyzerá jednoducho, ale môže byť zlatá. Niet divu, že ho Tortilla držala na dne rybníka (Zlatý kľúč)

Stojí pred lesom a fajčí s krivou fajkou, tam Yaga - lesná babka - sladko zíva na peci. (Chalupa na kuracích stehnách)

Bola to umelkyňa, krásna ako hviezda, navždy utiekla pred zlým Karabasom (Malvína)

Ivanov šíp je ako vták v lete, Ivanova žena žije v močiari. SZO? (Princezná Žaba)

V detstve sa mu všetci smiali a snažili sa ho odstrčiť. Nikto predsa nevedel, že sa narodil ako biela labuť (Škaredá kačica)

Pinocchio ich pochoval na nádhernom poli, pretože bol hlúpy a nechodil do školy (zlaté mince)

Kačica vie, vták vie, kde číha smrť Koshchei. Čo je to za položku? Daj mi rýchlu odpoveď priateľu (ihla)

výsledok: Tímy s istotou a rýchlo odpovedali, za to im hovoríme dobre!

A teraz všetci tancujú, slnko sa usmieva,

Pretože všetky deti majú radi dovolenku svojej matky!

"fínsky tanec"

Zhrnutie hry.

Vedúci: No a teraz si to zhrňme, dajme slovo porote.

Vedúci: Dnes ste boli veselí, vynaliezaví, všetci sa aktívne zapájali do súťaží. Obidva tímy sa nám páčili, ale tím „...“ mal viac žetónov, ale priateľstvo je nadovšetko, takže priateľstvo vyhralo v našom KVN! Podajte si ruky a podeľte sa o svoje úsmevy so všetkými.

Na pamiatku nášho KVN vám dávame medaily (rozdávajú sa medaily)

(pozri prílohu 5).

Ďakujem vám všetkým za pozornosť

Pre veselý zvonivý smiech

Pre vzrušenie zo súťaže.

Vážení rodičia! Náš skončil nezvyčajná dovolenka pre mamicky. Nech naše spoločné snaženie prinesie ovocie, nech naše deti aj naďalej milujú rozprávky, častejšie im čítajú rozprávky a nech je ich každý deň spojený so vzrušujúcou cestou do sveta kníh.

Mama - to znamená nežnosť,

Toto je náklonnosť, láskavosť,

Mama je pokojná

To je radosť, krása!

Mama je rozprávka pred spaním,

Toto je ranné svitanie

Mama je rada v ťažkých časoch,

Toto je múdrosť a rada!

Mama je zelená leta,

Toto je sneh, jesenné lístie,

Mama je lúč svetla

Mama znamená ŽIVOT!

Prajeme vám, aby ste vždy zostali tak krásne a elegantné a dali vám kabelky na doplnenie vášho outfitu. Deti si ich vyrobili vlastnými rukami. (prezentácia)

Za vašu účasť na našej dovolenke, za to, že ste stále s nami, tancujú vaše deti.

"Tanec ďaleko od mamy"

Dodatok 2

Rozprávka "TURNIP"

Vedúci:- Vážení diváci,

Chceli by ste vidieť rozprávku?

Prekvapivo známy

Ale s kreatívnymi doplnkami!

V jednej, veľmi vidieckej oblasti,

Zďaleka nie slávny

Čo sa často nachádza v Rusku

Dedko raz zasadil repku!

(Položíme repu na stoličku,

Čo si dedko vopred pripravil?

(Gestami „Robka“ zaujme svoje miesto)

Do rána nám vyrástla repka

A zvršky sa trasú vo vetre.

A teraz je všetko v poriadku:

Ráno dedko vyšiel na záhradné záhony.

Zastonal a natiahol sa

Áno, obrátil som sa na repku

Aký zázrak, zázraky!

Dedko si pretiera oči

Pretože som bol prekvapený:

Takto sa zrodila zelenina!

Dedko chytil repku,

Ťahal som ako som len mohol.

Ťahá a ťahá, ale nemôže to vytiahnuť!

Repka neopustila záhradu,

Viete, je pevne zakorenená v zemi!

Čo robiť? Zavolaj babke

Na uľahčenie zberu repy.

Babička v novej šatke

Som pripravený pomôcť môjmu starému otcovi.

Babička prišla bližšie,

Chyťte dedka babičku!

Dedko zase chyť repku!

A poď, ťahaj a trhaj!

Babička zavolala svojej vnučke

Aby im vnučka pomohla.

Len pre vnučku, úprimne povedané,

To všetko nie je zaujímavé!

Vnučka je fashionistka, čo znamená

Moja vnučka si husto lakuje nechty.

Musí priznať, celkom

Na zeleninu mi akosi nezostáva čas.

Ale aby sme nenahnevali našich predkov,

Napriek tomu som sa rozhodol pomôcť.

Vnučka pre babičku,

Babička pre starého otca,

Dedko pre repu.

Ťahajú a ťahajú, ale nemôžu to vytiahnuť!

Babička a dedko sú veľmi ľúto -

Úroda sa stráca.

Záležitosť vyriešila vnučka,

Zavolala Buga o pomoc.

Chyba pribehla rýchlo,

Nehrýzol som ani kosť,

Navyše, napriek tomu všetkému,

Veselo vrtí chvostom.

Chrobák pre vnučku,

Vnučka pre babičku,

Babička pre starého otca,

Dedko pre repu.

Ťahajú a ťahajú, ale nemôžu to vytiahnuť!

Pokrútil trochu chvostom,

Rozhodol som sa zavolať chrobáka Cat.

O hodinu neskôr sa objavila

Zamračila sa a umyla sa. Vzhľad povedal to:

Niekto mal chutný obed.

Oleja bolo veľmi málo

A teraz je to úplne preč.

Mačka sladko zívla

Natiahla labky k Chrobákovi.

Mačka pre chrobáka,

Chrobák pre vnučku,

Vnučka pre babičku,

Babička pre starého otca,

Dedko pre repu.

Ťahajú a ťahajú, ale nemôžu to vytiahnuť!

Všetci sú zrejme príliš unavení.

Musíme zavolať Myšku na pomoc!

Myška vyšla do záhrady,

Odstrčil ľudí preč

Pevne som schmatla vršky

A vytiahla koreňovú zeleninu!

A podľa všetkého

nie jednoduchá myš toto.

Naša rozprávka sa končí

A kto počúval - dobre!

Štátna vzdelávacia inštitúcia "Gymnázium č. 3 v Borisove"

KVN medzi rodičmi a deťmi

« Nerozluční priatelia- dospelí a deti"

Učiteľ: Matskevich N.V.

Priebeh udalosti

1. rečník: "Ahoj, milí rodičia chlapci, hostia! Je dobré, že sme sa všetci stretli. Máte nepochybne veľa naliehavých záležitostí a starostí. Všetky starosti a záležitosti však nechajte za dverami našej sály a pokúste sa spolu s deťmi ešte dnes relaxovať.“

2 zvody: Dnes máme rodinná oslava. Vykonávame KVN. Stretnú sa dva tímy: tím rodičov a tím detí. Čaká ich ťažký boj. Vyhrá ten, kto sa lepšie vysporiada so všetkými úlohami.

1. rečník: Vieme, že milujete hry

Piesne, hádanky a tance.

Nerád sa nudíš

A sme radi, že sme s vami

Dnes si zahráme KVN.

2 zvody: Tak, priatelia, začnime s programom. Máme veľkú zásobu nápadov! A pre koho sú? Pre teba! Pozývame tímy, aby sa prihlásili.

Tímy vyjdú a zaujmú svoje miesta.

Zoznámte sa s detským tímom.

Zoznámte sa s materským tímom.

1. rečník: Fanúšikovia! Nepočujem fanúšikov!

Všetci kričme "HURÁ!" .

Pripravený zakoreniť vaše tímy,

Všetci kričme "ÁNO!"

2 zvody: Súťaže bude hodnotiť porota.

Je tam viacero ľudí z publika (deti a rodičia).

1. rečník: Pozor pozor! Úloha už znie.

1 úloha. Pozdrav "Vyhlásenie lásky."

(Zdravím tím súperov. Vyhlásenie lásky).

Deti rodičom: Ste takí milí! Rodičia sú jednoducho úžasní!

Preto všetci chceme byť ako vy!

Rodičia deťom: Ste krásni ako hviezdy a vaše oči žiaria ohňom,

A vaše sladké úsmevy prežiaria slnko počas dňa!

2 zvody: Prajeme všetkým len šťastie a prezradíme vám tajomstvo

V celej škole jednoducho nie sú takéto deti ani rodičia!

A teraz sa vám prihovoria finalisti školská súťaž"Moment slávy"

(Hudobné číslo.)

2 úloha

1. rečník: Aby ste boli úplne pripravení hrať, musíte sa zahriať. Preto sa naša súťaž volá „lokomotíva“ rozcvička. Zúčastňujú sa všetci členovia tímu.

( vykonávanie príkazov)

Postavte sa vysoko;

Postavte sa podľa veľkosti vašej obuvi (od malej po veľkú);

Postavte sa pozdĺž dĺžky vlasov (dlhé - krátke);

Postavte farbu vlasov (svetlá - tmavá);

2 zvody: – Zisťovali sme, kto je vyšší, kto tmavší, kto dlhší. Prejdime k niečomu vážnejšiemu.

3 úloha. Súťaž "Jednorožec".

(Zúčastňujú sa oteckovia a chlapci.) Účastníci majú na čele prilepené gombíky pomocou pásky tak, aby ihla trčala von. Potom si vezmú loptičky a na signál oznamujúci začiatok súťaže ich musia hráči vyhodiť do vzduchu a pokúsiť sa ich prepichnúť rohom.

1. rečník: 4 úloha. Súťaž o Popolušku.

Zúčastňujú sa matky a dievčatá: Vyberte ryžu z pohánky.(Hudobné číslo.)

2 zvody: Úloha 5. Súťaž "Priateľstvo".

Kontroluje sa, ktorý tím je najpriateľskejší. Všetci spolu vytvoria reťaz sponiek (Hudobné číslo.)

1. rečník: Úloha 6. "Egyptská múmia".

Každý tím pomocou rolky toaletného papiera premení jedného zo svojich hráčov Egyptská múmia. Tím, ktorý to urobí rýchlejšie, vyhráva. Akcie sa vykonávajú počas prehrávania hudby.

2 zvody: Opäť k nám príde finalista súťaže „Minute of Glory“, žiak 3. „A“ triedy Artem Bogdanov.

(Hudobné číslo.)

1. rečník: Úloha 7. Súťaž „Pochop ma“.

Overme si, ako si deti a rodičia rozumejú. Súťaž v kreslení. Nakreslíme koňa. Deti - hlava a predné nohy, t.j. prvá polovica tela. Rodičia - druhá polovica tela a chvost. Snažte sa, aby polovice do seba zapadali.(Hudobné číslo.)

2 zvody: Úloha 8. Súťaž "Nežné slová".

K opačnému tímu sa prihovárajú láskavé slová(Hudobné číslo.)

1. rečník: Úloha 9. "Súťaž umelcov".

Pozrime sa, akí ste umelci. Pantomíma, t.j. pohybmi, bez použitia hlasu, ukážte svojmu tímu príslovie, ktoré je napísané na papieri, aby tím vedel, o čo ide hovoríme o.

Pre rodičov: Sedem opatrovateliek má dieťa bez oka.

Deti: Ak budete prenasledovať dvoch zajacov, nechytíte ani jedného

2 zvody: Súťaž „Najpriateľskejší tím“

Je čas na poslednú úlohu. Teraz skontrolujeme, ako blízko ste vo svojom tíme. Dvaja účastníci, ktorí sa držia za ruky, sa musia pokúsiť zabaliť knihu do novín.

1. rečník: Hra sa skončila, tímy splnili svoje úlohy. Víťazom dnešného KVN je teda tím... Každý účastník súťaže dostáva medailu.

2 zvody: Toto uzatvára náš KVN. Ďakujeme vám všetkým za účasť v našom súťažný program Uvídime sa znovu! Všetko najlepšie.

Narine Kocharyan

Pieseň„Začíname KVN z najpozornejších a najvynaliezavejších“

Náš KVN zhromaždil priateľov:

Rodičia a ich deti,

Priateľskí hostia.

psychológ: Dnes organizujeme skutočný, veľmi vážny a veľmi zodpovedný KVN - KVN pre predškolákov a ich rodičov. Dva tímy budú proti sebe súťažiť a prejdú niekoľkými fázami testovania. Potom zhrnieme výsledky a na záver bude slávnostné odovzdanie cien účastníkom.

Rada by som vám predstavila členov poroty. Vedúca Tikhonova Raisa Andreevna, metodička Grevtseva Alla Aleksandrovna, Demina Olga Vladimirovna.

Prejdime k prezentácii príkazov. Vitajte tím "Lyuboznayki". Kapitán tímu Nikita Belousov a jeho tím pozdravia:

Naše motto:úprimne vám hovoríme, že život je pre nás zaujímavý (kapitán).

Sme šikovné deti

Nezbedné deti

Radi hráme KVN

A samozrejme vyhrať (deti)

Psychologička. Vitajte tím "Znayki". Kapitánka tímu Marina Belokrylová a jej tím pozdravia:

Naše motto: poznanie je moc.

Sme rodičmi tých, ktorí vedia všetko,

Všetci, čo vedia, nie sú arogantní

Vieme, že hry sú iné

Vyhrávame v KVN! (rodičia)

1. Cvičenie "Rytmus na kolenách"

psychológ: Deti sedia na stoličkách, ruky položia na kolená susedov. Postupne tlieskame kolenami: raz prvá ruka, dvakrát druhá ruka a tak ďalej raz, dvakrát... (dostaneme rytmus na kolenách)

Rodičia robia to isté.

Ďalšia úloha „Cvičenie na pozornosť“

Psychologička Pokyny pre deti: Pomenujem prvé slovo - mlčíš, druhé pomenujem - pomenuješ predchádzajúce a pod. ___ sa pokúsi hrať ako prvý

Na stole sú karty, vyberte si ktorúkoľvek z nich a dajte mi ju.

Krokodíl

drez

Uterák

Ceruzka

Aktovka

Kolotoč

Vtáčia búdka

TV

Psychologička. Pokyny pre rodičov: Poviem prídavné meno, odpovieš antonymom, keď poviem prvé slovo mlčíš, keď poviem druhé slovo, odpovieš antonymom na prvé slovo.

Napríklad horúci - mlčíš - odpovedáš antonymu na prvé slovo - studený atď.

Svetlý tmavý

Chamtivý-štedrý

Horúci studený

Horkosladký

Špinavý čistý

Ťažké - ľahké

Tenký hrubý

Pomaly rýchlo

Tvrdá mäkká

Vysoký nízky

Milý nahnevaný

Dobrý zlý

Ostrý - matný

Psychologička. Takže maximálne skóre za každú súťaž 8 bodov.

Hudobná prestávka: „Orientálny tanec“.Účinkujú dievčatá.

3 Psychológ.

Prejdime k ďalšej súťaži. Podstatou súťaže je, že jeden počíta od 1 do 10, druhý od 10 do 1, počítajú striedavo a nahlas.

Prvý pár___

Zapnuté túto súťaž Poprosím 6 rodičov, aby vystúpili a zaujali svoje miesta pri stoloch.

Nahlas povieme 1 a na papier napíšeme 10.

Výsledky kontroluje naša rešpektovaná porota, mínus bod za opravy a chyby. Maximálny počet bodov v súťaži je 10 bodov.

4. Navrhujem, aby sme stavali rozprávková škola. Najprv položme základy pomocou kameňov, palíc a fazule.

Položte na list papiera: 1 kameň, 2 palice, 3 fazuľa, 2 kamene, tri palice, 4 fazuľa, potom pokračujte;

Pre rodičov: 2 paličky, 5 fazúľ, 1 kôstka, 4 paličky, 4 fazuľky, 2 kôstky, potom pokračujte sami.

Psychologička. Maximálny počet bodov za každú súťaž je teda 10 bodov.

Porota ešte sumarizuje výsledky dvoch súťaží.

Hudobná pauza:"Chlapci tancujú."

Psychologička. Porota dostane slovo, aby zhrnula výsledky súťaže.

A aký druh KVN žiadna súťaž o kapitánov. Poprosím kapitánov, aby prišli ku mne.

A teraz úlohy, ktorým treba venovať pozornosť!

Odpovedá kapitán tímu „Lyuboznayki“.

1. Mama volá dcére domov. Kto je na ulici? kto je doma?

2. Vlk zožral ovcu. Kto je slabší?

3. Poľovník zabil kačku. Kto strieľal?

4. Učiteľ počúval Vityu. Kto prehovoril?

5. Váňa trafil Peťa. Kto je bojovník?

Odpovede kapitán tímu Znayki

1. Koľko krokov urobí vrabec za 1 minútu? (Vrabec skáče).

2. Ktorý obrazec nemá začiatok ani koniec? (v blízkosti kruhu).

3. Na stole boli 4 jablká. Jeden z nich rozrezali na polovicu a položili na stôl. Koľko jabĺk je na stole? (4 jablká).

4. Horelo 7 sviec, zhasli 2 sviečky. Koľko sviečok zostalo? (2).

5. Čo sa stane s vranou, keď bude mať 7 rokov? (ôsmy pôjde).

Psychologička. A posledná súťaž „Usporiadajte ikony podľa vzoru“.

Osem ľudí z každého tímu sa zoradilo za sebou. Na príkaz spustite a použite značku na kreslenie ikon v súlade so vzorom na každom obrázku bez preskočenia. Prvý kreslí do prvého obrázku, druhý do druhého a tak ďalej, kým sa figúrky neminú.

Porota zhrnie výsledky za posledné dve súťaže a vyhlási víťaza.

Odmeňovanie.

Na záver by som chcel povedať: „Milujte svoje deti také, aké sú, ich budúcnosť, ich úspech v živote závisí od tepla vášho rodičovského domu.








Netradičné Rodičovské stretnutie vo forme KVN na tému „Znalci prírody“.

Seniorská skupina

Skupinové stretnutie rodičov - KVN.

Predmet: "Odborníci na prírodu"

Cieľ: vytvárať podmienky pre spoluprácu medzi rodičmi a deťmi, ich citové a duševné zbližovanie; zvýšiť záujem rodičov o environmentálnu výchovu svojich detí a ekológiu vôbec.

Vybavenie: Obálky s prísloviami o prírode nastrihané na slová, puzzle, dva papieriky Whatman, fixky.

Priebeh stretnutia.

Úvod . Čoraz častejšie počujeme a vyslovujeme slovo „ekológia“. Veda je zložitá, dôležitá a potrebná. Veda je relevantná.

Environmentálna výchova je nepretržitý proces vyučovania, výchovy a rozvoja dieťaťa, zameraný na formovanie jeho ekologickej kultúry, ktorá sa prejavuje emocionálne pozitívnym vzťahom k prírode, životnému prostrediu a zodpovedným prístupom k svojmu zdraviu a kondícii. životné prostredie, pri dodržiavaní určitých morálnych noriem, v systéme hodnotových orientácií.

Ako ukazuje prax, moderných predškolákov majú veľké množstvo vedomostí o prírode. Toto poznanie sa však často vytvára spontánne, pod vplyvom televízne programy, reklama, karikatúry. Len v procese cieľavedomej práce materskej školy a rodičov sa môže u detí formovať ekologická kultúra, ekologické myslenie, environmentálne vedomie.

Naše dnešné stretnutie je len pokusom nahliadnuť do úžasne rozmanitého, nevyriešeného sveta prírody. Pokus vidieť a pochopiť, že to úžasné je vždy nablízku, len musíte vidieť a počuť.

Už od malička musíme deťom vštepovať jasné pochopenie: človek je súčasťou prírody. Nebude tam žiadna zeleň, žiadne zvieratá – a on nebude žiť na Zemi. A naopak: čím je svet okolo bohatší, tým lepší muž bude žiť v tomto svete.

Znalosť prírody dieťaťa ovplyvňuje nielen oblasť mysle, ale aj oblasť morálnych pocitov. Preto odovzdávanie vedomostí deťom o zvieratách a flóry, dospelí im súčasne hovoria o pravidlách správania sa v prírode.

Človek, ktorý nevidí krásu prírody, je horší ako slepý: má slepotu duše. A od niekoho, koho duša je slepá, nečakajte láskavosť alebo čestnosť, oddanosť alebo odvahu. Je potrebné hovoriť o tom, aká akútna je otázka výchovy detí? opatrný postoj do okolitého sveta?

Chcel by som, aby mottom našej dnešnej KVN boli slová Vadima Shefnera z básne „Muž“:

Ty, človeče, milujúci prírodu,

Poľutujte ju aspoň niekedy!

Na výletoch za zábavou

Nešliapajte jeho polia!

Nepáľte ju bezohľadne

A nevyčerpajte ho až do dna.

A pamätajte na jednoduchú pravdu:

Je nás veľa, ale ona je sama!

Takže teraz navrhujem, aby ste sa rozdelili do dvoch tímov. Prvý tím bude povolaný"KVET - POLOKVET", druhý"TRANSFORMÁTORY".

Pedagóg: Naše súťaže vyhodnotí porota v zložení .. (

Vychovávateľ:

Nech je naša porota prísna
Ale sen o víťazstve je silnejší.
Bojujme čestne
Budeme sa veľmi snažiť
Urobte z nášho KVN zábavnejšie.

Učiteľ: 1. súťaž. Prezentácia príkazov. Nechajte tímy, aby sa predstavili (názov tímu, kapitán tímu, pozdrav).

"Kvet - sedemkvetý"

Skutoční priatelia prírody!

Sme priateľskí, ako jedna rodina!

Prišli hrať do KVN,

Ak chcete vedieť viac o prírode!

"Pathfinders":

Každý z nás bude chrániť prírodu,

Naša duša bolí pre každý strom.

Dnes sme pripravení hrať

Poďme sa všetci spolu rozprávať o prírode.

Vychovávateľ: 2. súťaž. Rozcvička „Zábavný kvíz“.

Otázky pre prvý tím:

O akom kvete hovoríme?

Tulák blúdiaci po cestách. (Plantain).

Má slimák zuby? (Áno, slimák má na jazyku 135 radov zubov. Každý rad ich obsahuje 105, spolu 14 175).

IN staroveká Rus toto zviera sa volalo veksha. Je elegantný a pekný. Jeho mláďatá sa rodia nahé, ale potom majú červené, nadýchané oblečenie. Zviera je veľmi dôverčivé. (Veverička).

Mláďa sa nenarodilo, ale už bolo zverené do pestúnskej starostlivosti. Kto je on? (Kukučka).

Kto postaví v lese chatrč bez osí, bez rohov? (Mravce).

Čo sa dá použiť v lese na varenie čaju? (Jahoda, malina, listy ríbezlí, šípky).

Otázky pre druhý tím:

O akom kvete hovoríme?

Som na poli a v záhrade,
Na očiach okoloidúcich.
Moja hlava je biela
Vyklíčila okvetnými lístkami. (Harmanček pravý).

Kvet a korenie do mäsových a zeleninových jedál. (Klinček).

Ktorý vták vždy nosí tašku? (Pelikán, pelikán je v gréčtine mešec).

Plody ktorých kríkov sú bohaté na vitamín C? (čierne ríbezle, šípky).

Čo je podľa vás Červená kniha?

(Červená farba je signálom poplachu, hroziaceho nebezpečenstva, varovania. Táto kniha obsahuje živočíchy a rastliny, ktorých na Zemi ostalo veľmi málo, hrozí im vyhynutie. Treba ich zachrániť: lov na ne treba zakázať, chrániť v prírodných rezerváciách).

Ktoré vtáky nemajú krídla pokryté perím, ale šupinami? (U tučniakov).

Kto má uši na nohách? (Kobylka).

Vychovávateľ: 3. súťaž. "Zbierajte príslovie."

Tímy musia z daných slov poskladať príslovia.

1 tím

Záveje na poliach - zber obilia v zásobníkoch.

2. tím

Veľa snehu - veľa chleba, veľa vody - veľa trávy.

Vychovávateľ: 4. súťaž. Súťaž kapitánov.

Každý kapitán dostane 6 otázok. Počet bodov bude zodpovedať počtu správnych odpovedí.

Otázky pre prvý tím

1 Aký je najdlhšie žijúci strom na Urale? (céder)

2Prečo listy na vrcholkoch stromov padajú ako posledné? (Pretože sú mladí)

3.Aké čierne bobule poznáte? (čerešňa vtáčia, čučoriedka, černica, arónia, čierna ríbezľa,

4.Na ktorom ihličnanom strome rastú bobule? (borievka)

5. Nikto nenadáva, ale ona sa trasie. kto a prečo? (Osika, pretože list má dlhú stonku)

6.Rastlina, ktorá je spojená s zvonením? (zvonček)

Otázky pre druhý tím

1. Názov ktorej rastliny pozostáva z častice, predložky a strážnej skrinky? (Nezabudni na mňa)

2. Vymenuj rastliny, ktoré majú ľudské mená. (Ruža, Ivan-da-Marya, sedmokráska, Ivan-čaj, nevädza atď.)

3. Vymenuj priezviská, ktoré pochádzajú z mien zvierat.

(Zverevs, Volkovs, Koshkins, Krotovs, Zaitsevs, Karpovs, Kozlovs)

4. Vymenuj voľne rastúce jedlé rastliny. (Žihľava, šťavel, lopúch, mäta, oregano, šípky, ľubovník bodkovaný atď.)

5. Názov ktorých zvieratiek pozostáva z 2 písmen? (Ježko, už, jaka)

6. Vymenuj vtáky, ktoré zimujú na našom území? (Sýkorky, vrabce, hýli, straky, vrany, jarabice atď.)

Vychovávateľ: 5. súťaž. Hudobná súťaž.

Tímy sa striedajú v spievaní piesní o prírode. Vyhráva tím, ktorý zaspieva najviac piesní.

Prvý tím spieva piesne o rastlinách, druhý - o zvieratách a vtákoch.

Vychovávateľ: 6. súťaž. Environmentálne úlohy.

Vova a jej matka išli do lesa na hríby.

Pozri, pozri, mama vták letí tak nízko, že ju môžem chytiť! Nechajte ju bývať v našom dome.

Nie, to nemôžeš, povedala mama. Prečo tak odpovedala?

Záver. Nedovolila svojmu synovi vziať vtáka, pretože vedela, že je to mláďa, ktoré sa učí lietať. Vyrastie v lese, ale v zajatí zomrie.

2. Jedného dňa prišiel Seryozha a jeho rodičia k rieke. V blízkosti brehu plávalo veľa malých rýb.

Dajte mi pohár, chytím nejaké ryby - spýtal sa Seryozha svojich rodičov.

"Nemôžete ich chytiť," povedal otec a vysvetlil prečo. Čo povedal ocko?

Záver. Malé ryby sú vyprážané veľká ryba. Potrebujú priestor pre rast a rozvoj, ale v banke rýchlo zomrú. A ak všetci chytia poter, v rieke bude málo rýb.

3. Kolja a Vitya sa hrali na dvore a videli, ako veľký modrý motýľ pristál na konári.

"Chyťme ju," spýtala sa Vitya.

Motýle nemôžete chytiť, povedal Kolja.

"Aj tak sú k ničomu," odpovedala Vitya. Ktorý chlapec mal pravdu?

Záver. Nie je možné chytiť a zničiť motýle, pretože motýľ je nielen krásny, ale aj užitočný hmyz. Vo vzduchu chytá muchy, komáre a pakomáre, ktorými sa živí. Zabíjaním hmyzu, o ktorom si myslíme, že je „zbytočný“, narúšame ekologickú rovnováhu.

4. V nedeľu sa Káťa s mamou vybrali na prechádzku do lesa. Na trávnikoch kvitli kvety a vtáčiky spievali. Katya videla veľké krásne zvony a chcela si natrhať kyticu, ale matka jej to nedovolila. prečo?

Záver. Zvončeky sú krásou lesa. Do lesa prichádza veľa ľudí a každý ich obdivuje. Navyše, malý hmyz sa v noci a v zlom počasí skrýva v pohároch zvončeka, ak si vyberiete kvety, hmyz zostane bez domov;

Vychovávateľ:

Týmto sa naše súťaže končia

Šikovný, šikovný

Energický a odvážny

Hrali sme v KVN

Ukázal svoje znalosti

Vychovávateľ: A teraz porota zhrnie a vyhlási výsledky našich súťaží

Vychovávateľ: Náš KVN sa skončil. Preukázali ste vynikajúce znalosti. Preto sa všetci môžete právom nazývať odborníkmi na prírodu. A samozrejme všetky svoje vedomosti a zručnosti odovzdáte svojim deťom.

Vychovávateľ:

Zachráňme planétu

Nič také nie je v celom vesmíre,

Celkom sám vo vesmíre,

Čo bude robiť bez nás?

Výroky o prírode.

„Človek sa stal človekom, keď počul šuchot lístia a spev kobylky, zurčanie jarného potoka a zvonenie strieborných zvončekov na bezodnej letnej oblohe, šuchot snehových vločiek a zavýjanie snehovej fujavice vonku. okno, jemné špliechanie vlny a slávnostné ticho noci - počul a so zatajeným dychom počúva stovky a tisíce rokov nádhernej hudby života."

V. A. Suchomlinskij

Nech je to magický moment

Nech nás inšpirácia unesie ďaleko!

Moderátor: Dobrý deň, milí hostia a učitelia našej materskej školy. Som rád, že vás môžem privítať v športovom KVN „Učitelia a rodičia sú úžasní športovci! Dnes sa na KVN zúčastnia učitelia a rodičia našej materskej školy. Privítajme ich! Tímy na začiatok! (tímy vstupujú s rôzne strany hala).

Pred začiatkom KVN by som chcel predstaviť porotu a sčítaciu komisiu.

Moderátor: Každý vie, že rodičia sú prví učitelia. Sú povinní klásť základy pre telesný, morálny a intelektuálny rozvoj osobnosti dieťaťa detstva. A na to musia byť sami fyzicky, morálne, intelektuálne rozvinutí a ísť v tom príkladom pre svoje deti. Rodičia im pôjdu príkladom (uvádza krstné mená a priezviská rodičov).

Ty, učiteľ, a to znamená: si bohatší než všetci ostatní v láskavosti a náklonnosti!

Vašou úlohou je dať deťom všetko, žijete pre deti a nič iné!

Láskavosť, náklonnosť, inteligencia, fyzická zdatnosť Učitelia budú predvádzať. V tíme sú učitelia, psychológ, hudobný režisér.

Pred začiatkom KVN navrhujem, aby sa členovia tímu vymenili dobrá nálada a objať sa navzájom (účastníci sa k sebe priblížia a objímu).

Takže, tímy: Žiadne páperie, žiadne pierko!!!

Za správne odpovede tímy získajú zodpovedajúce body.

Prvá súťaž: „Pozdravy“.

Tímy sa musia predstaviť a spojiť to so športom.

Tím učiteľov "DDU" (láskavý, úprimný, zručný)

Motto

Byť zdravý a silný

So športom by mal byť každý kamarát.

Musíte len vedieť

Na svete neexistuje lepší recept:

Buďte neoddeliteľní od športu!

Ak žijete sto rokov, to je celé tajomstvo!

Spievajte pri tóne „ALICE“

Všetci sme prišli do KVN hrať spolu.

Aby som sa na teba pozrel a ukázal sa.

A zobrali sme so sebou hudobníka, aby spieval piesne.

Krásna, očarujúca, sakramentsky múdra

Aj keď my učitelia vieme vtipkovať.

Povedzte nám úprimne - nie sme milí?

Sme také dievčatá, žijeme v Tatarsku,

Tu športujeme, tancujeme a spievame,

A deti nás milujú, rodičia nás všetkých rešpektujú.

Krásne sa obliekame, krásne hovoríme!

A aj keď dnes nevyhráme.

Ale nech o nás vie naša milá škôlka.

Tím rodičov "Všetci"

Motto

Zdravím všetkých účastníkov!! A toto slovo:

Milujte šport od detstva, budete zdraví!

Šport a zdravie! Športový asistent,

Športová hra, telesná výchova, hurá!!

Spievajte pri melódii „Som čokoládový zajačik“

Stojíme na tomto pódiu a hráme v KVN

Usmievajte sa celú cestu!! Sto, sto, sto!

Možno nie sme krásni, ale netrasieme sa ako zajace,

A bojujeme za to! Toto, toto, toto!

Aby vyhralo priateľstvo, aby to bolo zábavnejšie

A bol tam smiech! Smiech, smiech, smiech!

Gratulujeme tímom, prajeme všetkým víťazstvo,

A mama najviac! Všetci, všetci, všetci!

Moderátor: Ďalšia súťaž "Intelektuálna rozcvička"

Tímy sa musia striedať v pomenovaní športov, tím, ktorý nemôže pokračovať, dostáva menej bodov.

Porota udeľuje body za predchádzajúce dve súťaže.

Intelektuálne sme sa zahriali a teraz je čas zahriať sa fyzicky, pretože N.N. Amosov povedal: „Pohyb je primárnym stimulom detskej mysle,“ ale už nie sme deti a naše pohyby musia byť koordinované. Pozývam účastníkov na tanečný parket. Porota hodnotí: plastickosť, zmysel pre rytmus, správnosť pohybov.

Oba tímy tancujú na pieseň K. Orbakaite „Bow Sponges“

Moderátor: Pozeráme sa na výsledky poroty a pripravujeme sa na štafetové preteky.

Prvé relé je tzv "Veselé opice"

(skok dopredu na napoly pokrčených nohách; ruky ohnuté v lakťoch a vykonávanie pohybov hore-dole). Celý tím sa pri plnení tejto úlohy striedavo zbiera banán z palmy na opačnej strane haly a vracia sa späť.

Druhý štafetový beh – „Veselé deti“

(každý člen tímu beží a skáče cez kocky, potom hodí tašku do koša a vráti sa späť).

Tretí štafetový beh „Kto je odvážnejší“

(každý člen tímu sa postupne plazí po štyroch, potom podlieza oblúk a vracia sa späť).

Štvrtý štafetový beh „Vlak“.

(chôdza v polodrepe, s rukami v pohybe dopredu a dozadu, pokrčené v lakťoch).

Celý tím naraz, tvoriac vlak, cestuje na stanicu “ Balón“, každý účastník si vezme jednu loptičku a vráti sa späť.

Moderátor: Myslím si, že po splnení takmer všetkých úloh by mal našim účastníkom zaznieť ohňostroj.

Účastníci vyhodia balón "ohňostroj" pre rýchlosť.

V balónoch nájdu poznámku s prísloviami, v ktorých treba pokračovať.

Súťaž „Pokračuj v prísloví“

Moderátor: Všetci vieme, ako sa deti radi hrajú, ale dospelí najčastejšie nemajú čas a teraz majú takúto príležitosť.

Súťaž sa volá „Hraj sa s dieťaťom“

(Musíte hrať akúkoľvek hru s tímom súpera, napríklad s deťmi).

Kým porota zhŕňa výsledky, tímy relaxujú.

Moderátor: Prepáčte, ale zabudli sme usporiadať ďalší štafetový beh.

Štafetový beh „Rozbaľ krabicu“.

(každý účastník postupne pribehne ku krabici ležiacej na opačnej strane a rozvinie jednu vrstvu. Posledná vrstva sa nerozvinie).

Po vyhlásení výsledkov moderátor navrhuje rozvinúť poslednú vrstvu a otvoriť boxy, ktoré obsahujú ceny pre účastníkov KVN.

Ďakujem vám všetkým za pozornosť, za vaše nadšenie, zábavu, smiech

Pre oheň konkurencie, ktorý vytvára úspech.

Moja reč bude krátka:

"Lúčime sa,

Uvidíme sa šťastní, nové stretnutia."