Конспект заняття для дошкільнят «Моє улюблене місто». Середня група. Конспект заняття з малювання у середній групі "моя улица" Малювання по темі місто в середній групі

Ціль: формування патріотичних почуттів

Завдання:

— формувати початкові уявлення про рідне місто, його день народження, головні вулиці, окремі історичні, культурні, архітектурні пам'ятки;

— сприяти виявленню інтересу до інформації про рідні місця;

- Стимулювати використання отриманої інформації в ігровій діяльності.

Обладнання:ілюстрації із зображенням рідного міста, альбом фотографій, присвячений своєму місту, картки-символи, що схематично зображають пам'ятки міста.

Вихователь.Діти, до мене в гості з іншого міста приїжджала племінниця Оля. Вона ніколи не була у наших місцях, тому дуже хотіла все подивитися, взяла із собою фотоапарат, щоб зробити знімки та показати друзям. Але раптом вона захворіла і тому терміново поїхала додому, так і не побачивши нашого гарного міста, наших мальовничих місць. Вчора я одержала від неї листа. Адресовано воно дітям середньої групи. Оля пише, що ви добре знаєте своє місто і просить зробити фотографії найкрасивіших і найпам'ятніших місць, пам'яток і надіслати їй з розповідями про них. Розкажемо Олі про наше місто? Ми з вами часто гуляли його вулицями, спостерігали за працею та відпочинком городян. Подумайте, не поспішайте з відповіддю, і скажіть, що ми фотографуватимемо.

Діти перераховують пам'ятки міста, а вихователь виставляє картки-символи, які вони намалювали раніше.

Уважно подивіться на картки та скажіть, ми нічого не забули?

Вихователь вразбивку показує картки, а діти називають, що зображено: Будинок культури, пам'ятник героям війни, будинок адміністрації міста, кінотеатр, музей, автостанція, будинок пошти, церква тощо. Ми з вами домовилися, що фотографуватимемо, але Оля просить ще й розповісти про ці місця. Хто хоче розповісти про наше місто? Я запишу ваші оповідання.

Гра «Вгадай, де я перебуваю»

Діти обирають якусь визначну пам'ятку і по черзі розповідають про неї, не називаючи її. Решта має здогадатися, про яке місце рідного міста йдеться.

Вихователь.Молодці, хлопці. Я думаю, що і Олі буде цікаво прочитати ваші оповідання. А тепер дуже важке завдання: треба рухами зобразити («розповісти») про цікаві місця нашого міста, його околиці.

Діти зображують Будинок культури (танцюють), працю дорослих тощо.

Молодці! Хлопці, пам'ятаєте, як називається наше місто? Яка цікава назва. Як ви вважаєте, чому він так називається?

Діти відповідають.

Хлопці, а чому ми називаємо своє місто рідним?

Діти. Ми тут народилися, тут мешкають наші рідні.

Вихователь.Кожна людина має свій день народження. Як ви вважаєте, у нашого міста він теж є?

Діти відповідають.

Коли у нашого міста буває день народження? Як святкують день народження міста?

Діти відповідають.

У день народження міста збираються всі його мешканці, вони святкують та веселяться, бо всі ті, хто живе в ньому, дуже люблять його. Цього дня святково прикрашають вулиці, співають пісні, приходять із квітами до пам'ятних місць, слухають виступи людей, які багато зробили для свого міста. Хлопці, а які місця у нашому місті вважаються пам'ятними?

Діти відповідають.

Ось ми з вами і відповіли на лист Олі: вибрали місця, які сфотографуємо, розповіли про них і про те, чому так називається наше місто. Я думаю, що Оля та її друзі обов'язково захочуть побачити наші рідні місця. А зараз ми підемо на прогулянку та подивимося, що можна сфотографувати у нас на ділянці, наведемо порядок біля будівель, щоб фотографії були гарними.

Конспект заняття з малювання «Будинок у якому я живу» в середній групі

Цілі:

Розвивати у дітей здібності емоційно-естетичного сприйняття навколишнього світу, виховання потреби дізнаватися про культурні цінності рідного міста, берегти та охороняти їх.

Продовжувати знайомити дітей із малою батьківщиною.

Вміння виразно передати образи об'єктів навколишнього світу, зображати типові та деякі індивідуальні, характерні ознаки предметів та явищ

Набувати навичок та вмінь власної творчої образотворчої діяльності.

Завдання:

Продовжувати формувати вміння малювати окремі предмети.

Закріплювати уявлення про форму предметів, величину.

Уточнити уявлення про рідне місто.

Закріплювати кольори та їх відтінки.

Розвивати творчість, уміння працювати самостійно.

Щеплювати любов до рідного міста.

Виховувати акуратність у роботі.

Хід заняття:

Вихователь:

Діти, ви знаєте, що наш світ складається з багатьох фарб? Все довкола яскраве. Наш настрій також буває різним, він розфарбований у різні фарби. Ось у мене є гарна коробочка - вона чарівна. Ми зараз у неї подуем, і в ній виявиться наш гарний різнокольоровий настрій.

Подумайте, якого кольору сьогодні у вас настрій. У мене, наприклад, жовтий настрій.

Діти відповідають.

Вихователь:

Ось як багато фарб, доброти, гарного настрою з'явилося у чарівній коробочці.

Хлопці, як ви вважаєте, а в нашому дитячому садку живуть фарби?

Діти:

Вихователь:

Правильно, багато фарб живе у садочку. А в нашому місті живуть фарби?

Діти відповідають.

Вихователь:

Наше місто різнокольорове.

Вихователь:

Діти, відгадайте загадки.

Друг на одному рівно в ряд,

Ці кубики стоять,

У кожному є вікно та вхід,

У кожному хтось живе (Будинок)

Вихователі та няні,

Усіх турботою оточують,

У цьому будиночку чарівному,

Діткам дуже цікаво. (Дитячий садок)

Цей будинок багатоповерховий

Чистий, світлий, дуже важливий,

Зустрінеш важливих тут лікарів.

Лікують дорослих та дітей.

Лежатимете в ліжку,

Якщо серйозно захворіли. Лікарня)

Вихователь:

Скажіть, як називається місто, в якому ми з вами живемо?

Діти:

Місто Сальськ.

Вихователь:

А в якій області знаходиться наше місто?

Відповіді дітей.

Вихователь:

Правильно. Хлопці, а місто Сальськ велике чи маленьке?

Відповіді дітей.

Вихователь:

Скажіть, що знаходиться у нашому місті?

Відповіді дітей.

Вихователь:

Ви все правильно сказали, хлопці, наше місто велике, красиве, з великими будинками, з магазинами, з лікарнями, зі школами, з дитячими садками, з театрами. Нам дуже приємно жити у місті Сальську.

Ось воно яке наше місто! (Показ міста на слайдах)

Вранці рано ми встаємо, місто бачимо за вікном.

Він прокинувся, він живе, нас на вулицю гукає.

Вдома бувають різні: високі та низькі,

Зелені та червоні, далекі та близькі.

Панельні, цегляні, начебто звичайні.

Корисні, прекрасні – будинки бувають різні.

Вихователь:

Хлопці, пропоную вам намалювати будинки нашого міста. Розсідайте за столи. Давайте, хлопці, розглянемо вдома – якої вони форми (квадратні, прямокутні). Правильно вони можуть бути високі, вузькі, а бувають низькі, широкі. (вихователь показує на аркуші паперу малювання прямокутного будинку). Спробуйте намалювати свій будинок.

Фізкультхвилинка"Будинок" .

Раз два три чотири п'ять. (Діти виконують стрибки на місці)

Будуватимемо і гратимемо.

Будинок великий, високий будуємо. (Встають на шкарпетки і тягнуться руками догори)

Вікна ставимо, дах криємо. (Показати руками вікно, дах – зімкнути руки над головою)

Ось який гарний будинок! (вказівним жестом витягають руки вперед)

Житиме в ньому старий гном. (Присідають)

Взяли, дітки, біла грудка (Зробити руками невелике коло в повітрі в нахилі вперед) ;

Ми поллємо його водою, (присісти, «піднімаючи цебро і виливаючи воду»)

Будиночок буде крижаним (Нахили тулуба вправо - вліво, руки на поясі)

Ком за ким ми кладемо, (нахили вліво-вправо, беручи кому за кому і складаючи їх віч-на-віч;)

От і виліпили будинок. (потягнутися на шкарпетках, руки нагору (великий будинок)

Діти.

Вихователь:

Діти, давайте згадаємо, як ми набираємо фарбу на пензлик (обмочуємо пензлик у фарбу, а залишок забираємо об край баночки). Коли нам потрібно взяти фарбу іншого кольору, ми ретельно промиваємо пензлик у воді, і обмочуємо її серветкою. Можете приступати. Сядьте правильно: спинку випряміть, ноги разом, пензлик візьміть трьома пальчиками. Спочатку давайте спробуємо намалювативеликий будинок у повітрі.

Самостійна творча діяльність дітей. Допомога вихователя утрудненим дітям.

Підсумок та аналіз дитячих робіт.

Вихователь:

Діти, подивіться, які гарні будинки у вас вийшли.

Діти вам самим сподобалися ваші малюнки? І мені дуже сподобалися. Ви всі сьогодні великі молодці. Що вам сьогодні найбільше сподобалося робити?

Відповіді дітей.

Вихователь:

А ваші малюнки ми покажемо мамам, татам, бабусям та дідусям, нехай побачать як ви красиво зобразили будинок у якому ви живете.

Заняття: Колективне малювання «Моє улюблене місто». Конспект

Автор: Сорокіна Наталія Валеріївна, педагог додаткової освіти
Місце роботи: МБОУ ДОД «Палац дитячої творчості», м. Навашине, Нижегородська область

Це заняття з ІЗО діяльності призначене для дітей 5-6 років.
Методичний матеріал допоможе педагогам захопити дітей, розширити їх знання, налаштувати їх на продуктивну діяльність через подорож малою Батьківщиною.

Ціль:Вчити спільно малювати пам'ятки та природу нашого міста.

Завдання:
Освітня:Закріплювати та розширювати знання дітей про малу Батьківщину: знати назву країни, столиці Батьківщини, область та місто де проживають; Пам'ятки міста Навашино, ніж знамените місто.
Розвиваюча:Сприяти розвитку мови, вмінню відповідати на питання пов'язаними пропозиціями, робити висновки. Розвивати вміння використовувати в роботі різноманітні за розміром кисті та пристрої (тампон, ватяні палички), користуватися різною технікою малювання для надання виразності малюнку. Розвивати фантазію, відчуття кольору.
Виховна:Розвивати акуратність, охайність під час роботи. Вміння доводити розпочату справу до кінця. Виховувати вміння працювати у парі, домовлятися між собою, допомагати, спільно вирішувати поставлене завдання. Виховувати любов до малої Батьківщини, почуття поваги до людей, які мешкають і працюють у нашому місті, бажання зробити місто чистішим і красивішим.

Обладнання:
- магнітна дошка;
- столи та стільці за кількістю дітей.

Технічні засоби:
- мультимедійне обладнання;
- музичний центр із записом звуків природи, пісні С. Трофима «Містечко під назвою Навашино»;

Інструменти та матеріали:
- половина ватманського листа;
- м'які пензлі №8, 2, 3; тампони; ватні палички;
- олівець простий;
- гуаш;
- серветка;
- палітра;
- баночка під воду.

Наочність:
- схеми малюнків;
Фотографії визначних пам'яток міста Навашино.

План:
1. Організаційний момент.
2. Теоретична частина, мотиваційний момент.
3. Практична частина заняття.
4. Підбиття підсумків, аналіз роботи товаришів.
5. Оцінка заняття педагогом.

Хід заняття:

1. Організаційний момент.
Педагог запрошує дітей вирушити у подорож рідними місцями нашого міста.
- На чому можна мандрувати? (варіанти відповідей дітей та вибір)

2. Теоретична частина, мотиваційний момент.
Розмова:Перш ніж ми вирушимо в подорож, мені хотілося б дізнатися, а чи знаєте ви в якій країні ви живете? Як називається наша країна? (Росія) Назвіть столицю нашої Батьківщини (Москва).
(Педагог показує карту земної кулі на екрані)
- Які ще ви знаєте міста нашої великої країни?
Як називається місто, де ми з вами живемо? (Навашине). У якій галузі ви живете? (Нижегородський).
Розповідь:Росія дуже велика, в ній багато міст, сіл, сіл. І територія нашої великої країни ділиться на області, тобто розташовані поблизу великого міста невеликі міста та селища належать до тієї чи іншої області. Наприклад: Велике місто Нижній Новгород, а навколо територія з малими містами та селищами належать до Нижегородської області.
Педагог пропонує вирушити в подорож містом Навашино на вибраному виді транспорту. (Імітація руху)
- Усі зручно розташувалися? Тоді в дорогу!
А чим знамените наше місто? (Відповіді дітей)
Наше місто відоме тим, що на великому суднобудівному заводі «Окська судноверф» люди стоять кораблі та річкові судна.

Маршрут навашинських судів
І славний, і далекий,
По багатьох річках та морях
На сотні миль проліг.

(На екрані педагог показує слайди із фотографіями пам'яток міста, діти називають їх).

3. Практична частина заняття.
- А зараз ми прибули до нашої майстерні творчості, де я хочу вам запропонувати намалювати наше місто Навашине з його різноманітними будинками, парками та майданчиками відпочинку. Давайте зробимо наше місто яскравим, барвистим, щоб жителі, які у ньому мешкають, були завжди радісними та щасливими. Що можна зробити для цього?
Правильно, ми будемо використовувати різні фарби, відтінки кольорів. Ви можете скористатися палітрою, вибрати для роботи різноманітні по товщині кисті та пристрої, якими ми вже з вами вміємо користуватися.
Питання на закріплення:Яким пензлем ви скористаєтеся, щоб намалювати фон та яким чином? (Малювання по сирому, найширшою пензлем). Як розфарбовуватимете будівлі, щоб вони вийшли рівними та акуратними? (Обвести по контуру).
- Ну, а працюватимете ви в парі, постарайтеся між собою під час роботи домовлятися, радитися, адже ви повинні намалювати все разом наше місто.
Діти приступають до роботи, звучить музика у виконанні С. Трофима «Містечко під назвою Навашино», «Батьківщина». Педагог контролює роботу дітей, ненав'язливо дає поради. Діти завершують роботу над розфарбовуванням будівель.


Фізкультхвилинка
- А щоб наше місто було ще красивішим, що треба зробити? Звичайно ж, прикрасити його деревами та квітами!
Щоб намалювати листя на деревах, яким інструментом ви скористаєтеся? (Тампоном). Їм зручно малювати пишне листя. Навіщо нам знадобиться ватяна паличка? Правильно, їй зручно малювати маленькі квіточки.
Діти розпочинають роботу. Звучить музика природи, спів птахів.


- До такого зеленого міста навіть птахи прилетіли.

4. Підбиття підсумків, аналіз роботи товаришів.
– Ось ми й завершили роботу. Давайте з'єднаємо ваші малюнки, щоб вийшло наше містечко під назвою Навашино.
Діти розглядають роботу, розповідають, що їм сподобалося, дізнаються про знайомі місця міста.



5. Оцінка заняття педагогом.
Сьогодні ви працювали дружно, кожен намагався допомогти своєму товаришеві, і це мене порадувало. Ну, а місто наше вийшло чудовим! У ньому з'явилися незвичайні за формою будівлі, яскраві барвисті будинки з різноманітним поєднанням квітів, можливо, колись вони з'являться в нашому місті і прикрашатимуть його.
А що ми з вами маємо робити, щоб зберігати наше місто гаразд? (Відповіді дітей). Звичайно, утримувати його в чистоті, не смітити, озеленяти, саджаючи дерева, чагарники та квіти. Молодці!
Малювання з дітьми 5-6 років. Конспекти занять Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моє місто»

Тема тижня «Моє місто»

Заняття 43. На моїй вулиці

(Малювання вугільним олівцем)

Програмний зміст.Ознайомити дітей із історією їхнього рідного міста. Показати дітям особливості малювання вугільними олівцями. Вчити зображати вугільним олівцем контури багатоповерхових та одноповерхових будинків. Закріплювати знання про основні частини будівлі (стіна, дах, вікно, двері, балкон). Вчити створювати міський краєвид.

Демонстраційний матеріал.Картини із зображенням дерев'яної та білокам'яної Москви, фотографії сучасного Кремля та московських вулиць (для мешканців Москви).

Роздатковий матеріал.Папір для акварелі, вугільні олівці, ватяні тампони.

Хід заняття

Розкажіть дітям про заснування міста Москви (або міста, де живуть діти):

«Підстава Москви пов'язані з російським князем Юрієм Долгоруким. Раніше це було звичайне село Кучкове, тому що жив у ньому боярин Степан Кучка. Там на високому пагорбі князь Юрій Долгорукий зустрічався з іншим князем, щоб укласти союз. Місце на березі річки Москви так сподобалося Юрію Долгорукому, що він вирішив приєднати ці землі до своїх і звести невелику дерев'яну фортецю. За наказом князя село Кучкове стало називатися Москвою (на ім'я річки).

Пройшло багато років, і на місці дерев'яної фортеці був зведений білокам'яний Кремль (покажіть картини із зображенням білокам'яного кремля). А ще через якийсь час було побудовано Кремль із червоної цегли (покажіть фотографію).

З того часу Москва дуже змінилася: стоять висотні будинки, вулицями їздять машини, автобуси, трамваї (покажіть фотографії сучасних московських вулиць). Адже колись тут була маленька дерев'яна фортеця та два десятки будинків стояли на березі річки».

Запитайте дітей, чи вони бачили Московський Кремль.

– Сьогодні ми з вами намалюємо сучасну вулицю: з високими та низькими будинками. А малюватимемо вугіллям.

Познайомте дітей з особливостями вугільних олівців: вони дуже тендітні, тому малювати ними слід без сильного натиску, легко. Щоб малюнок не змащувався, під кулачок правої руки бажано класти серветку.

Запропонуйте почати з дороги – прямої горизонтальної лінії у нижній частині аркуша. На ній розташувати будинки у вигляді широких та вузьких, високих та низьких прямокутників. Зафарбовувати вдома не треба, можна трохи затемнити вікна.

Наприкінці заняття обприскуйте роботи дітей лаком для волосся.

Розгляньте з дітьми зображені ними вулиці, наголосіть на найбільш вдалих моментах.

Запитайте, чи сподобалося дітям малювати вугільними олівцями.

Заняття 44. Будівництво у нашому місті

(Вільний вибір матеріалу)

Програмний зміст.Вчити самостійно вигадувати сюжет, малювати незакінчений будинок, підйомний кран, будівельників. Розвивати відчуття композиції. Закріплювати вміння використовувати різні матеріали до створення виразного рисунка.

Роздатковий матеріал.Альбомні листи, прості олівці, гуашові та акварельні фарби, воскова та пастельна крейда, кольорові олівці, пензлі, палітри, баночки з водою, ганчірочки.

Хід заняття

Прочитайте дітям вірш А. Деружинського «Кран»:

Запитайте дітей:

- Цей вірш називається "Кран", а як по-іншому його можна було назвати? (Будівництво, новий будинок і т. д.)

Запропонуйте подумати та зобразити будівництво нового будинку спочатку простим олівцем, а потім оформити роботу у кольорі. Бажано, щоб діти намалювали не лише недобудований будинок, а й кран, будівельників.

Цей текст є ознайомчим фрагментом.З книги Ліплення та аплікація з дітьми 6-7 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Квіти» Заняття 8. Ромашка у вазі (Кольоровий та білий папір. Аплікація з вирізаних частин предмета) Програмний зміст. Продовжувати вчити вирізати симетричні силуети зі складеного навпіл паперу. Закріплювати вміння вирізати кола із квадратів та розрізати

Малюнок з дітьми 6-7 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будівництво будинку (Ліпка з пластиліну) Програмний зміст. Формувати в дітей віком вміння ліпити будинок зі скатаних стовпчиків, накладаючи їх одне одного і міцно з'єднуючи між собою. Закріплювати вміння користуватися стекою. Розвивати

Малюнок з дітьми 4-5 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Моє місто» Заняття 22. Кремль (Яєчна шкаралупа. Імітація фрески) Програмний зміст. Ознайомити дітей із історією створення Кремля. Продовжувати вчити самостійно вигадувати зміст роботи. Вчити намічати силуети простим олівцем. Продовжувати вчити

З книги Ліпка з дітьми 3-4 роки. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Мій дім». Заняття 41–42. Будиночки трьох поросят (частина 1–2) (Малювання пастельною крейдою, сангіною, вугіллям, восковою крейдою) Програмний зміст. Продовжувати вчити робити ілюстрації до казок. Розвивати здатність розташовувати предмети на аркуші паперу. Вчити

Малюнок з дітьми 5-6 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Посуд» Заняття 9. Чашка (Малювання ватними паличками. Гуаш) Програмний зміст. Вчити дітей крупно малювати предмет посуду з натури простим олівцем, маючи в своєму розпорядженні його на всьому аркуші. Вчити самостійно підбирати відповідні кольори, обводити точками

Із книги Аплікація з дітьми 3-4 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Меблі» Заняття 11. Ковдра для Ванюшки (Малювання фломастерами) Програмний зміст. Вчити дітей прикрашати предмет прямокутної форми кольоровими смужками, чергуючи їх за кольором. Вчити розуміти та аналізувати зміст потішки. Виховувати доброзичливе

Малюнок з дітьми 3-4 років. Конспекти занять автора Колдіна Дар'я Миколаївна

Тема тижня «Одяг» Заняття 12. Моя зимова шапка (Малювання пензлем. Гуаш) Програмний зміст. Вчити дітей малювати шапку простим олівцем; зафарбовувати гуашшю різних кольорів. Розвивати мислення, увагу. Великий лист з намальованими трьома шапками (червоний,

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 21. Будинки для матрьошок (Малювання кольоровими олівцями) Програмний зміст. Вчити дітей малювати маленькі та великі предмети, що складаються з квадрата та трикутника. Продовжувати вчити складати сюжетну композицію. Виховувати чуйне

З книги автора

Тема тижня «Моє місто» Заняття 22. Майстри з Міста (Малювання пензлем. Гуаш) Програмний зміст. Познайомити дітей із традиційним промислом Городця, з елементами та кольоропоєднаннями, характерними для городецького розпису по дереву; з виробами городянських майстрів.

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика та півня (Лепка з пластиліну) Програмний зміст. Закріплювати вміння дітей доводити виріб до потрібного образу за допомогою пластиліну. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації. Демонстраційний матеріал. Герої

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 41. Крижана хатинка (Малювання пастельною крейдою) Програмний зміст. Продовжувати знайомити дітей із холодними тонами. Вчити передавати характерні риси предметів, використовуючи холодну колірну гаму. Знайомити з можливостями

З книги автора

Тема тижня «Моє місто» Заняття 43. На моїй вулиці (Малювання вугільним олівцем) Програмний зміст. Ознайомити дітей із історією їхнього рідного міста. Показати дітям особливості малювання вугільними олівцями. Вчити зображати вугільним олівцем контури

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Будиночок для зайчика та півня (Кольоровий папір. Аплікація із заготовлених частин предмета) Програмний зміст. Виховувати чуйність та доброту. Вчити дітей складати ціле з кількох частин; наносити клей на деталь та наклеювати

З книги автора

Тема тижня «Мій дім» Заняття 22. Паркан біля будинку (Малювання пензлем. Гуаш) Мета. Продовжувати вчити дітей малювати різні предмети, які з поєднань ліній. Вчити переказувати казки, спираючись на ілюстрації у книзі. Розвивати мовлення, мислення.

З книги автора

Тема тижня «Великодня» Заняття 32. Розписні яйця (Малювання по трафарету кольоровими олівцями) Мета. Вчити дітей малювати за допомогою трафарету. Ознайомити зі святом Великодня. Демонстраційний матеріал. Розписні великодні яйця.Роздавальний матеріал. Трафарет у формі яєчка з

З книги автора

Тема тижня «Комахи» Заняття 35. Жучки гуляють (Малювання пензлем. Гуаш) Мета. Продовжувати навчати малюків малювати знайомі форми, створюючи сюжетні композиції. Розвивати мислення. Демонстраційний матеріал. Картинки з комахами (мураха, метелик, жук, бджола, бабка, комар,

Ціль:Виховання патріотичних почуттів – любові до Батьківщини, повага до прапора, герба, гімну Росії. Закріпити знання про російський прапор. Ознайомити з державним гербом та гімном Росії. Виховувати повагу до символів країни. Збагачувати словниковий запас дітей. Удосконалювати техніку малювання кольоровими олівцями та восковою крейдою. Вправляти у штрихуванні лише у заданому напрямку: зліва направо. Чи не виходити за контури фігури.

Завантажити:


Попередній перегляд:

Конспект освітньої діяльності у середній групі

Тема: «Батьківщина моя – Росія».

Ціль: Виховання патріотичних почуттів – любові до Батьківщини, повага до прапора, герба, гімну Росії. Закріпити знання про російський прапор. Ознайомити з державним гербом та гімном Росії. Виховувати повагу до символів країни. Збагачувати словниковий запас дітей. Удосконалювати техніку малювання кольоровими олівцями та восковою крейдою. Вправляти у штрихуваннітільки у заданому напрямку: зліва направо. Чи не виходити за контури фігури.

Матеріал: Карта Росії; державний прапор, зображення герба; аудіозапис державного гімну. На кожну дитину – лист білого паперу, кольорові карандаші та воскова крейда.

Хід заняття:

Вихователь: Ми з вами знаємо, що на землі існує багато країн, великих та маленьких. Як називається наша країна?

Діти: Росія

Вихователь: А як називається народ, який живе у Росії?

Діти: Росіяни.

Вихователь: Молодці. А хто знає, яка країна у світі найбільша?

Діти: Найбільша країна у світі – наша Батьківщина, Росія.

Вихователь: Подивіться на карту, яку величезну територію займає. Послухайте вірш «Батьківщина» Т.Бокової


Батьківщина - слово велике, велике!
Нехай не буває на світі чудес,
Якщо сказати це слово з душею,
Глибше морів воно, вище за небо!

У ньому вміщується рівно півсвіту:
Мама та тато, сусіди, друзі.
Місто рідне, рідна квартира,
Бабуся, школа, кошеня... і я.

Зайчик сонячний у долоні,
Кущ бузку за віконцем
І на щічці родимка –
Це теж Батьківщина.

Вихователь: Кожна країна має відмітні знаки- державні символи: прапор, герб і гімн. Є вони й у Росії.

Давайте розглянемо прапор Росії. З яких частин складається прапор?

Діти: Три кольори: білий, синій, червоний.

Вихователь: Що вам нагадує біла смуга?

Діти: Білий – мир і чистота совісті. Біла береза.

Вихователь: Правильно, лише у Росії є берези. Такі гарні.

Вихователь: Що вам нагадує синя смуга?

Діти: небо.

Вихователь: Що вам нагадує червона смуга?

Діти Огонь.

Вихователь: Сьогодні ми познайомимося із гербом нашої країни.

Подивіться, на щиті червоного кольору зображений двоголовий золотий орел. Це є символ держави. А крила орла – вони схожі на сонячне проміння. На грудях орла – червоний щит із зображенням вершника – це святий Георгій Побідоносець. Як ви вважаєте, де можна побачити державний герб?

Діти: на документах.

Вихователь: І не лише на важливих документах, а й на прикордонних стовпах.

Вихователь: А що таке гімн?

Діти: Це урочиста пісня країни.

Вихователь: Правильно це пісня країни. І коли звучить гімн країни, його слухають стоячи. (Діти слухають гімн Росії)

Вихователь: А ви знаєте, хто раніше був головною людиною в Росії? Був цар. А хто ж зараз найголовніша людина в Росії?

Діти: Президент.

Вихователь: Як звати нашого президента?

Діти: В.В. Путін

Вихователь: Молодці, а зараз фізкультхвилинка:

Ні на світі Батьківщини красивіші – крокують на місці

Бойової країни богатирів – зображують «богатирів»

Ось вона, на ім'я Росія,

Від морів простяглася до морів - крокують на місці і широко розводять рук. Дружно ми крокуємо (марш на місці)

Праворуч від нас зелений луг (поворот ліворуч)

Ліворуч знаходиться ліс (поворот праворуч)

У такому лісі повно чудес (дивуємось)

Білка з гілки на гілці стрибає стрибок (стрибати)

Пугач махає крилами. Ух. (махають руками)

Аж захоплює дух.

Сонце над березами світить нам. (Повороти голови)

Ми раді ягодам та грибам. (нахили)

Вихователь: Сьогодні, я пропоную вам намалювати малюнок на тему:«Батьківщина моя – Росія». Росія дуже велика. Пропоную намалювати наш російський прапор, березу, сонце та хмари.

У якій послідовності розташовані кольори?

Діти: білий синій Червоний.

Вихователь: Молодці правильно. А всередині прапора намалювати березу.

А зараз приступаємо до роботи у нашій майстерні. Не забувайте правильно штрихувати прапор зліва направо. Штрихуємо щільно та акуратно, не виходячи за контур. Використовуємо не тільки кольорові олівці, але й воскова крейда.

Після виконання роботи зробити виставку малюнків.