Заняття з малювання "Осіння береза" (старша група). Майстер-клас з нетрадиційного малювання «берези восени Динамічна пауза «Березка»

ДБОУ школа-інтернат №2

Конспект уроку з ІЗО: "Осіння берізка".

Підготував: учитель початкових класів

Майданкіна Інна Вікторівна

г.о. Жигулівськ

2017-2018 навч.

/вересень/

Тема уроку: "Осіння берізка".
Цілі:розширювати уявлення дітей про характерні ознаки осені; вчити знаходити їх у природі; закріпити уявлення про зміни, що відбуваються восени у житті рослин; продовжувати вчити розрізняти деякі види дерев; виховувати пізнавальний інтерес, дбайливе і естетичне ставлення до природи, чуйність до сприйняття краси осіннього пейзажу; збагачувати враження дітей і формувати музичний смак, прослуховуючи музичні твори; виховувати уяву, увагу і пам'ять, дружнє ставлення до своїх однолітків, бажання грати разом; розвивати дрібну моторику рук; вивчати передавати красу осіннього пейзажу нетрадиційною технікою малювання.

Завдання.

Розширювати знання дітей про дерева.
. Вчити дітей правильно передавати будову дерева малюнку.
. Вчити дітей нетрадиційним технікам малювання.
. Розвивати мовлення та словниковий запас дітей.
. Розвивати фантазію, уяву в дітей віком.
. Розвивати комунікативні навички в дітей віком.
. Залучати дітей до світу мистецтва.
. Виховувати любов до природи.
Попередня робота.
. Розмова про дерева нашого краю.
. Розгляд ілюстрацій, енциклопедій та заучування віршів про дерева.
. Робота з прийменниками, прикметниками, перетворення іменника в ласкаве.
. Малювання дерева на заняттях з образотворчої діяльності та у самостійній художній діяльності.
Обладнання:мультимедійна презентація до уроку, ілюстрації дерев, мнемокарти, чорний картон, крейда, палички, фарба гуаш, піна для гоління, баночки під воду, поролон на поличці, серветки.

Хід заходу.

I. Організаційний момент.

Звучить осіння мелодія.(слайд 2)

Увага! Увага!
Шановні гості, діти.
Чудеса зараз прийдуть
Цікаво буде тут!
Я на вас усіх подивлюся,
Та й у гості запрошу!
Ви на вус все намотайте,
Слухайте та запам'ятовуйте!
Не сумуйте, усміхніться!
І в дорогу зберіться!

Вчитель:Хлопці, ми сьогодні вирушимо в гості до одного казкового героя. А до кого ви зараз спробуєте вгадати. Одного разу на одній планеті народилося незвичайне маля, яке випадково потрапило на нашу планету. (слайд 3)

****************

Він бузковий такий,
Махає весело рукою.
Він звалився до нас з місяця.
Знають, люблять малеча.
(Лунтик)

Вчитель: Правильно, хлопці, це Лунтік Оселився він у лісі. Чи мало часу прожив він у лісі, як одного сонячного ранку він прокинувся і здивувався. Ліс перед ним наче терем розписний: фіолетовий, золотий, багряний. Весь ліс повністю змінився. Став яскравим, ошатним, барвистим, напрочуд гарним. А хто ж погосподарював у лісі, ми зараз допоможемо вгадати нашому Лунтику, якщо відгадаємо загадку. (слайд 4-5)

Ось художник, так художник,
Усі ліси позолотив,
Навіть найсильніший дощ цю фарбу не відмив

Відгадати загадку просимо

Хто цей художник?

(осінь)

Вчитель:Наш Лунтік ще дуже маленький і нічого не знає про пори року, що таке осінь. Тож давайте йому розповімо йому, що ж таке осінь.

Діти читають вірші, використовуючи мненокарти. (Слайд 6-7)

***********

Ходить осінь
У нашому парку,
Дарує осінь
Всім подарунки:
Намисто червоне -
Горобини,
Фартух рожевий
Осині,
Парасолька жовта -
Тополі,
Фрукти осінь
Дарує нам.

****************
Осінь, осінь до нас іде,
Що ж осінь нам несе?
Листочки кольорові,
Ягоди лісові,
Овочі на обід,
Багато хмар на небі.

Вчитель:Прогулюючись осіннім лісом, почув одного разу наш Лунтік одну мелодію і ніяк не може здогадатися, про яке дерево співається в цій пісні. Давайте йому допоможемо та розповімо про це дерево. Але спершу прослухаємо фрагмент цієї пісеньки. (Слайд 8) (звучить мінусівка «У полі береза ​​стояла»)

*******************

Біла березакоси розпустила,
Біла береза ​​гілки опустила.
Жовті листочки коси прикрашають,
І на землю тихо, тихо опадають.

А. Кулаги

Вчитель:Покохав нашу берізку та наш космічний гість. Але нічого про це дерево не знає. Давайте запросимо його до нашого клубу "Хочу все знати". (слайд 9)

Гра "Чарівна паличка"(по колу передається паличка, а діти розповідають, що вони знають про берег)

Береза-символ Росії.

Біля берези білий стовбур.

Береза ​​лікує людей.

Береза ​​дає березовий сік.

У берези є плоди - сережки

Береза ​​покрита берестою

Вчитель: Береза ​​– щедре та добре дерево, вона приносить користь. Згадаймо, чим корисна береза. (Слайд 10-16)

Відповіді дітей:

Чай із нирок лікує багато хвороб.

Березовий віник у лазні виганяє хвороби.

Березовим листям фарбували яйця.

Березовий сік зміцнює здоров'я.

Березовий ліс дає сил та енергію тощо.

Стовбур берези покритий берестою, з якої робили посуд, плели постоли, кошики, робили шкатулки та ляльок.

Сільська хата освітлювалася березовою лучиною. При її світлі люди в довгі зимові вечори ганяли час.

Вчитель:Дізналася про це диво дерево зла фея і зачарувала наше дерево. Засмутився Лунтік, що не зможе більше милуватися красою берези. Давайте йому допоможемо та намалюємо нашу російську красуню. (Слайд 17)

Вчитель:Перш ніж почати малювати, давайте повторимо все, що ми знаємо про будову дерева. (Слайд 19)

Вчитель:Назвіть частини дерева?
Відповіді дітей (у дерева коріння, стовбур, гілки, крона, листя)
Вчитель:Чим береза ​​відрізняється від інших дерев?
Відповіді дітей (біля берези білий згинальний стовбур з чорними плямами, гілки гнутися до низу.)
Вчитель:З чого потрібно малювати дерево?
Відповіді дітей (дерево потрібно малювати з верхньої частини ствола)
Вчитель:Правильно, гілки ростуть від ствола, а не окремо від нього.
Показ малювання стовбур дерева крейдою на дошці.

Проводиться гімнастика для очей.(по картинці, які показує вчитель)

Овочі

Ослик ходить вибирає,

Що спершу з'їсти не знає.

Нагорі дозріла слива,

А внизу росте кропива,

Зліва - буряк, справа - бруква,

Зліва - гарбуз, праворуч - журавлина,

Знизу – свіжа трава,

Зверху - соковита бадилля.

Вибрати нічого не зміг

І без сил на землю зліг.

Обвести очима коло.

Стежать очима за стрілкою, що рухається вгору

Стежать очима за стрілкою, що рухається вниз

Стежать очима за стрілкою, що рухається наліво, потім на право

Стежать очима за стрілкою, що рухається вниз.

Стежать очима за стрілкою, що рухається на верх

Замружити очі

Потім поморгати 10 разів, (повторити 2 рази)

Звучить музика спокійна музика для релаксації.

Перед дітьми на столах лежить крейда та чорний папір. Вчитель пояснює, що крону дерева вони намалюють нетрадиційним способом: піною для гоління та жовтою гуашшю.
Показ малювання крони в нетрадиційний спосіб на дошці (лист ватмана).
Робота за столами
1.Діти малюють стовбур берези крейдою на чорному картоні, зверху донизу.

2. Простим олівцем малюють чорні плями.
3.В тарілочці змішують піну для гоління з жовтою гуашшю.
4.Діти беруть паличку з поролоновою кулькою, занурює в отриману суміш і шляхом примокування, малюється листя.

Вчитель:Наш урок добігла кінця. Давайте подякуємо Лунтіку за цікаву зустріч! Він вам приготував подарунок. Він хоче показати дивовижні дерева, які ростуть у далеких країнах нашої землі. (Слайд 18-23)
Рефлексія.Педагог пропонує дітям прикрасити берізку осінніми листочками. Кому сподобався урок і було цікаво повісити золотий аркуш. А комусь нудно і відчував труднощі - коричневий листок. Підсумок уроку (слайд 24).




Муніципальний казенний дошкільний навчальний заклад -

дитячий садок комбінованого виду №1 «Струмок»

Барабінського району Новосибірської області

Конспект НОД для дітей старшої групи на тему: «Російська красуня!»

Вихователь 1кваліфікаційної категорії МКДОУ №1 «Струмок» Усольцева Л.В.

Пізнавальний розвиток:

Розширити уявлення дітей про образ берези в поезії, музиці, мистецтві, дитячій образотворчій творчості.

Художньо-естетичний розвиток:

Удосконалювати технічні прийоми роботи з пензлем. Закріпити вміння малювати образ берези навесні (білий стовбур із чорними плямами, тонкі вигнуті гілки, весняне забарвлення листя) засобами нетрадиційних технік малювання.

Мовленнєвий розвиток:

Поповнити словниковий запас за рахунок нових слів: дзеркальна гладь, відростка, гріш

Соціально-комунікативний розвиток:

Виховувати почуття любові до берізки та дбайливого поводження.

Попередня робота:спостереження за березою на прогулянці; читання віршів, прислів'їв, приказок про березу; розучування хороводу «Ми навколо берізки»; розгляд репродукцій картин.

Індивідуальна робота:

Слідкувати за промовою дітей, надавати допомогу дітям під час проведення практичної частини.

Вихователь:Діти, сьогодні до нас прийшли гості. Давайте привітаємося з ними та зігріємо їх своїми посмішками. А що нас ще зігріває та покращує наш настрій? (Сонечко.)

Вихователь: Давайте уявимо, що наші руки - це сонячні промінчики, торкнемося один одного і подаруємо тепло своїм друзям.

Звучить музика, на екрані проектуються слайди

Вихователь:

Немов дівчина російська, примовкнувши, стоїть,

Над річкою берізка листям ворушить.

Тільки вітер грає в косах довгих листя,

Тільки зірки блимають уночі їй з висоти.

Рано-вранці встає вона сонце зустрічати,

Усміхнувшись, подивиться у дзеркальну гладь.

І, мабуть, на світі немає берези рідних,

Адже береза ​​– частка Росії моєї.

Вихователь: Сьогодні ми з вами поговоримо про російську берізку та зобразимо її за допомогою нетрадиційних технік малювання.

Береза ​​– символ краси російської природи, символ Росії. Березу дуже люблять і називають її "Російською красунею", хоча береза ​​росте не тільки в Росії. Вона росте в Північній Америці та Китаї, а в Японії росте берези з червоною корою.

А яка береза ​​вам більше подобається?

(Найкрасивіша береза ​​- наша біла Російська красуня.)

Вихователь:Росію здавна називали березовим краєм. Тому багато поети вихваляють російську березу у своїх віршах. Нею можна захоплюватися будь-якої пори року. Давайте з вами згадаємо вірші про березу.

Дитина:

Усміхнулися сонні берізки,

Розтріпали шовкові коси,

Шелестять зелені сережки,

І горять срібні роси (С. Єсенін) (влітку)

Вихователь:Яка береза ​​влітку?

Дитина:

Стало раптом світліше вдвічі,

Двір як у сонячних променях

Ця сукня золота

Біля берези на плечах.

(Є. Трутнєва)

Вихователь:Яка береза ​​восени?

Дитина:

Біла береза

Під моїм вікном

Накрилася снігом,

Точно сріблом.

На пухнастих гілках

Сніжною облямівкою

Розпустилися кисті

Білою бахромою.

Вихователь:Яка береза ​​взимку? (Відповіді дітей)

Вихователь: Подивіться, наскільки красива берізка в різні пори року.

Вихователь:Не лише поети присвячують берізці свої вірші, художники теж люблять зображувати берізку у своїх картинах. Діти, давайте подивимося, як вони зображують її в різні пори року.

Перед вами репродукція картини І. Левітана «Березовий гай»

В яку пору року зобразив митець берізки? (Відповіді дітей)

Місце, де росте багато беріз, називають березовим гаєм, художник так і назвав свою картину. А як ще можна назвати?

Діти: Березняк.

Вихователь: А зараз подивіться на наступну репродукцію Н. Бакшеєва «Блакитна весна».

А тут, в яку пору року зображено берізку?

Як легко відрізнити берізку від інших дерев? (Відповіді дітей)

Вихователь: А на цій репродукції картини І.Е Грабаря «Зимовий пейзаж»яка зображена пора року?

Діти: Зима.

Вихователь: Які дерева ви ще впізнали?

Чим покриті гілки берези взимку? (Гілки берези покриті взимку інеєм.)

Вихователь: А ви хотіли б зараз разом зі мною опинитися у весняному березовому гаю?

(Звучить музичний супровід).

Вихователь: Хлопці, давайте з вами сядемо на галявину. Заплющте очі і уявіть, що легкий весняний вітерець закрутив і приніс нас у весняний ліс. (Помічники вносять "берези")Ласкаво світить сонце, щебечуть птахи, чисте і прозоре весняне повітря. Давайте зробимо глибокий повільний вдих через ніс. Чи відчуваєте, як ваші легені наповнюються ароматним повітрям весняного лісу? А тепер губки складіть трубочкою і повільно видихніть. Ось тепер можна розплющити очі. Подивіться, ми з вами опинилися в березовому гаю.

Вихователь: Для кого ліс є домом?

(Ліс є домом для дерев, птахів, звірів, комах.)

Вихователь: Подивіться, хтось іде нам назустріч.

Берізка:

Вітаю! Як я рада

Бути з вами цього дня!

Дякую, що мене ви не забули,

І цього дня весняний відвідали.

Вихователь:Народ вигадує прислів'я та приказки, загадки, бо люблять вони тебе – нашу російську красуню.

Берізка:Хлопці, давайте згадаємо прислів'я та приказки про нас.

Діти:

  • Берізкою обігрієшся, а не одягнешся.
  • Береза ​​не є загрозою, де стоїть, там і шумить.
  • Яка берізка, така і відростка.
  • Березовиці на гріш, а лісу на карбованець зведеш.

Берізка:А ви знаєте, що берези можуть прогнозувати погоду. А які народні прикмети ви знаєте:

Діти:а) Якщо з берези тече багато соку – до дощового літа;

б) Якщо восени листя беріз почне жовтіти з верхівки - весна буде рання, а почне жовтіти знизу - пізня.

в) Береза ​​перед вільхою лист розпустить – літо буде сухе, а вільха перед березою – мокре.

Вихователь: На Русі завжди любили білоствольну красуню-берізку. Її називали деревом щастя. Вважали символом дівочої ніжності та краси. На «Трійцю» прикрашали будинки та храми березовими гілками.

Фізхвилинка:

Березка:Ану, чесний народ,

Стань у хоровод!

(Роздаємо хусточки).

Хоровод «Ми навколо берізки»

Подивися берізка,

Ми до тебе йдемо,

Яскраві хусточки

Ми тобі несемо

Золоті листочки

Золото горять.

Крутуються з хусточками

Хоровод хлопців.

Дівчатка до берізки

Ближче підійдуть,

Яскравими хустинками

Весело змахнуть

(Ідуть у центр кола, назад, хлопчики стоять у колі, танцюючи).

Розійшлися хлопці

І пішли гуляти,

Про берізку пісню

Ніжно співати

Вихователь: Хлопці, а ви знаєте, що роблять із берези і чим вона корисна людині?

Діти: 1 З берези люди плели ноги, козуби та туески для ягід та грибів, робили берестяні ложки.

2 З гілок роблять мітли та віники, з деревини фанеру, меблі, міцні лижі.

3 З деревини берези отримують медичне активоване вугілля та дьоготь. Використовують і березовий гриб – чагу.

4 Березові віники заряджають бадьорістю, додають сил та здоров'я.

Вихователь: Росіяни використовують його в лазнях: хлещуть себе, щоб із тіла всі хвороби вигнати та душу порадувати.

5 У березовому лісі в грибну пору ростуть підберезники, а якщо є ще й сосни, можна зустріти цілі сім'ї лисичок.

6 З молодого листя заварюють чай, він лікувальний.

Динамічна пауза «Берізка».

Ми берізку посадили,

І водою її полили,

І берізка підросла,

До сонця гілки підняла.

А потім їх нахилила

І хлопцям дякувала.

Вихователь:Багато ми сьогодні дізналися про нашу російську красуню, яку поети оспівують у віршах, художники у картинах, піснярі у піснях, танцях. А давайте зараз намалюємо нашу берізку.

Пояснення та одночасний показ:

Вихователь: Згадаймо, з чого ми починаємо малювати дерево?

Діти: Починаємо малювати зі стовбура.

Вихователь: Як малюємо стовбур дерева?

Діти: Стовбур дерева починаємо малювати зверху донизу.

Вихователь: Скажіть, а чим відрізняється берези від інших дерев?

Діти: Стовбур білий із чорними плямами.

Вихователь: Подивіться, стовбур біля берези тонкий. Стовбур малюється зверху донизу двома лініями, вгорі не з'єднується. Промальовуємо кінчиком пензля чорні плями. А які у берези гілки прямі чи вигнуті?

Діти: Гілки у берези вигнуті.

Вихователь: Гілки берізки тонкі, плакучі… Подивіться, як ми малюватимемо вигнуті гілки. Від стовбура вгору, закруглюємо та вниз. Малюємо так само кінчиком пензля.

Тепер малюємо крону. Для цього я змінюю м'яку кисть на щетину, щоб зобразити крону дерева більш виразно. На маківці дерева крона завжди трохи яскравіше, світліше, а внизу темніше, густіше. Для нижньої частини крони я додам трохи темної фарби (малюємо методом «тичка»).

Вихователь: - Яким пензлем малюватимете крону? (щетиною).

Вихователь: - Візьміть у руки пензлики і покажіть у повітрі, як малюватимете стовбур і гілки. (Показ дітьми). Ви не забули, що берізку ми малюватимемо навесні? А які прикраси на берізці з'являються навесні?

Діти: Навесні з'являються сережки.

Вихователь:Сережки - це зібрані разом квіточки на м'якій ніжці, що звисає.

Перш ніж розпочати роботу, давайте зігріємо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика «Сонечко»

Сонечко, сонечко

Погуляй біля річки. (ворушать пальцями обох рук)

Сонечко, сонечко

Розкидай кільця. (Швидко стискають та розтискають кулаки)

Ми кільця зберемо

Позолочені візьмемо, (Досить рухи щіпкою)

Покатаємо, поваляємо (Трут долоню об долоню)

І назад тобі повернемо. (Піднімають руки вгору, розсунувши пальці)

Робота за столами.

(Під музику діти виконують завдання. Під час самостійної роботи під музичний супровід надаю індивідуальну допомогу)

Вихователь:Ви тільки подивіться, яка краса! У нас з вами вийшов справжній березовий гай, в якому хочеться прогулятися, послухати співи птахів, притиснутися до прохолодного стовбура дерева, щоб набратися від нього сил і здоров'я.

Березка:Дякую. Мені сподобались усі ваші роботи. У відповідь я хочу пригостити вас корисним березовим соком, який корисний навесні для людей і звірів.

Вихователь:Діти, але не забувайте, що якщо ви набираєте березовий сік, потрібно ранки заліпити землею.

Вихователь:

Береза ​​- дуже красиве цінне дерево, тому ми повинні дбати про неї.

Біла береза ​​-

Мила сестра.

Ти рости не бійся

Зла сокира.

Біла береза,

Птахи по гілках.

Я тебе в образу

Нікому не дам.

Березка:Все, що знати про мене людям треба,

Як любити мене і берегти

Про все ви сьогодні сказали.

До побачення. До нових зустрічей!

Вихователь:Ну, а нам час повертатися додому, до дитячого садка. Присядьте на галявину, візьміться за руки, закрийте очі, і легкий весняний вітерець понесе нас назад.

Рефлексія.Сподобалася вам прогулянка березовим гаєм? А кому ви хотіли б показати свої роботи? (Батькам, дітям з молодших груп)

Відкрите заняття

«Осіння береза»

Ціль: навчити дітей малювати березу.

Завдання: вчити дітей передавати в малюнку характерні особливості берези (білий стовбур, з чорними плямами, тонкі вигнуті гілочки, легка крона осіннє забарвлення листя)

Розвивати плавність ліній, зорову увагу зорову пам'ять.

Виховувати акуратність, посидючість неквапливість, виховувати любов до рідної природи.

Обладнання: мольберт2.

Демонстративний:картина із зображенням березового гаю.

Роздатковий: кожному на стіл, аркуш паперу А4, фарби гуаш, палітра, кисть тонка, кисть із щетиною, олівець простий, непроливайка, підставка для пензликів, серветки.

Попередня робота:

з дітьми: бесіда про дерева про їх характерні особливості читання казки про те, як Осінь березу обдарувала.

Із батьками: консультація.

Педагогічні та методичні прийом:оповідання, показ, пояснення, роз'яснення.

Хід:

(Діти стоять на килимі, входять батьки)

Здрастуйте шановні батьки! Проходьте.

Хлопці сьогодні ваші, батьки прийшли до нас у гості, подивитися не лише як ви малюєте, а й повчитиметься у вас.

П: Хлопці, яка зараз пора року? (відповідь дітей )

П: Сьогодні ми з вами малюватимемо дерево, послухайте вірш:

Стало раптом світлішим у двоє

Двір як у сонячних променях

Ця сукня золота

Біля берези на плечах!

П: Так, хлопці ми сьогодні з вами, малюватимемо березу. Береза ​​один із символів Росії!

А береза ​​листяне дерево чи хвойне?(Відповідь дітей)

А як ви думаєте, чим схожа людина та дерево?

П: Дивіться! (Звертаю увагу на малюнок берези і на себе)

В: Дерево має стовбур, у нас тулуб.(Показ на собі)

Дерево має коріння, у нас ноги.

Дерево має гілки, у нас руки.

У дерева є, верхівка, у нас голова. Ось ми схожі!

П: а чим береза ​​відрізняється від інших дерев?(Відповідь дітей)

П: Давайте назвемо характерні ознаки берези?(Стовбур білий, чорні смужки, гілки товсті, до низу гілки легкі, листочки круглі як монетки)

А тепер сядемо за свої столи. І візьмемося за роботу

П: Але перш ніж почати малювати Осінню березу, ми всі підготували?(Відповіді дітей)

В: а руки, наші, давайте розімнемо наші пальчики.

Пальчикова гімнастика

«Осінні листочки»

(Загинаємо пальчики та промовляємо)

Раз два три чотири п'ять.

Збиратимемо листя.

Листя берези, лист горобини.

Аркуш клена, лист осики.

Листок дуба зберемо.

Мамі букет осінній віднесемо!

П: Молодці! А тепер приступимо. Перед вами лежить аркуш паперу та олівець. Березу ми почнемо малювати зі стовбура зверху донизу (на мольберті лист де всі дії я роблю)

Спочатку зробимо начерки олівцем.

Після того, як стовбур ми намалювали, почнемо малювати гілки. Тут ми свами згадуємо, гілки біля берези товсті йдуть вгору, а потім тонші опускаються вниз.

Молодці! Ми з вами зробили начерки берези.

А тепер відкладіть олівці. Починаємо малювати фарбами.

Які кольори фарб нам знадобляться?(Відповідь дітей)

Правильно! Беремо пензлик з м'яким ворсом злегка макаємо у воду, якщо води занадто багато промочуємо об серветку, потім кінчиком у фарбу чорного кольору. Наше завдання обвести олівцевий малюнок пензликом чорного кольору. Малюємо кінчиком.

Починаємо малювати сам ствол, з низу вгору, потім переходимо на гілки(Все роблю на аркуші)

Сам ствол біля берези який?(Відповіді дітей) Білий правильно з чорними смужками. Ще кажуть білоствольна береза.

Молодці! Подивіться наш ствол з гілками готовий, чого не вистачає?(Відповідь дітей)

П: Правильно листочків. Яким кольором у осінньої берези будуть листочки?(Відповідь дітей)

П: Так, тепер беремо іншу кисть, вона зовсім інша у неї жорсткий ворс. Доторкніться.

В: Будемо листочки малювати методом стусану, беремо жовту, можна помаранчеву фарбу, а можна змішати наші фарби.

Набираємо на пензель фарбу, не мачаючи її у воду, тримаємо пензель вертикально по відношенню до листа і робимо різке примокування пензлем.

Фарба повинна бути достатньо густою, щоб не розтікатися.

І примокуємо. Малюємо такою технікою листя у нашої осінньої берези.

П: Молодці! Промийте добре кисть, відкладіть її. Подивіться які берізки у вас вийшли. Яскраві, соковиті осінні кольори. Ви молодці!

П: Давайте тихенько встанемо, візьмемо наші листи і покладемо їх на один стіл, листочок несемо вертикально.

П: Подивіться хлопці у нас вийшов цілий березовий гай, в якому хочеться погуляти, подихати свіжим повітрям, помилуватися красою!

П: Шановні батьки приєднуйтесь нам подивіться який березовий гай намалювали наші дітки.

П: Всім дякую!


Конспект НОД з дітьми 5-6 років з малювання "Люблю березку російську..."

Автор: Лябушева Людмила Василівна, вихователь МБДОУ Дитячий садок №1 міста Спаська Пензенської області
Опис матеріалу:Цей конспект НОД з малювання спрямовано розвиток дитячої творчості, естетичних почуттів, фантазії, на виховання пізнавального інтересу до природи рідного краю, на ознайомлення нового прийому малювання пензлем і фарбами. Цей конспект краєзнавчого характеру і буде корисним як педагогам, так і батькам.

Конспект НОД з дітьми 5-6 років з малювання "Люблю березку російську"

Інтеграція освітніх галузей:"Читання художньої літератури", "Художня творчість", "Комунікація", "Соціалізація", "Пізнання".
Ціль:познайомити з прийомами малювання мокрим папером, вчити малювати силует дерева-берези.
Завдання:
Освітні: Удосконалювати вміння дітей користуватися фарбами, гуашшю, вчити малювати силует дерева одним рухом руки, закріплювати технічні прийоми малювання, закріплювати навички акуратної роботи.
Розвиваючі: Розвивати естетичні почуття, фантазію, окомір, відчуття краси рідного краю, позитивний емоційний відгук на самостійно створене зображення, дитячу творчість, розширювати уявлення дітей про березу як символ нашої Батьківщини.
Виховні: Виховувати ініціативу, самостійність, дбайливе ставлення до навколишньої природи
Попередня робота: Розгляд наочного посібника та ілюстрацій на тему «Дерева», екскурсії до парку, спостереження за деревами під час прогулянок, читання віршів про берег А. Прокоф'єва, І. Наумова, І. Суботіної.
Матеріали та обладнанняКабіна: зразки малюнків, фарби акварельні, гуаш білого кольору, пензлики різної товщини, баночки з водою, серветки, білий папір для малювання.
Методичні прийоми: ігрова мотивація, бесіда - діалог, розповідь казки, демонстрація та пояснення прийомів малювання, самостійна робота, аналіз робіт, заохочення. Вихователь: Привіт, хлопці! Скажіть мені, будь ласка, хто з вас любить подорожувати? Відповіді дітей.
Вихователь: Діти, як ви думаєте, що означає подорожувати?
Діти: Це означає кудись вирушати далеко
Вихователь: Хлопці, а на чому можна вирушити у подорож?
Діти: На машині, на літаку, на поїзді, на кораблі, на повітряній кулі.
Вихователь: Діти, а ви чули про те, як рослини подорожують? Відповіді дітей.
Вихователь: Хлопці, я хочу вам розповісти цікаву історію про те, як доньки та синочки березки подорожували Опора на текст із книги "Енциклопедія для малюків" автор Є. Ульєва.
Росли поряд березки. Довго зростали.
- Ось чудово було б погуляти, походити, світ подивитися, - сказала якось маленька берізка.
Та як це можливо? – велика береза ​​навіть гілками змахнула. У тебе ніг немає, ходити не можеш, коріння тебе міцно в землі тримають.
- Так воно так, - погодилася берізка. Але дуже боляче подивитися на далекі країни хочеться.
А давайте дітей своїх пошлем? - прошепотіла третя береза.
-Насіння?
- Насіння. Як кульбаба. Бачила, як його пушинки по всьому світу розлітаються? Дуне вітер, вони й летять на всі боки.
- Так, а реп'ях на собаках подорожує. Причепиться до хвоста якомусь собаці і їде, насіння своє скрізь розсипає. А чим ми гірші? - Заперечила четверта берізка.
Точно погодилися всі.
Настав час, і з'явилися на березі сережки. Висипалося з них легке-легке насіння, а на кінчику – маленькі крильця. Дунув вітер, і вони полетіли за поля, за моря. А як надивилися на далекі країни, то впали на землю. Лежали, лежали, нудьгували.
- Не сумуйте, - сказали їм інше насіння. - Ось зараз піде дощик, побачите, що буде. - Почнуться справжні дива.
- Ой, як цікаво! - Вигукнули насіння тієї маленької берізки.
- Ой, як мокро! - забурчало насіння, і самі не помітили, як у них виросли хвостики.
- Хвіст! Навіщо нам хвостики? - поскаржилися вони подружкам.
– Це не хвіст, а корінь.
- А навіщо він?
- Їм питимете водичку і добуватимете із землі корисні речовини.
- А навіщо?
– Щоб рости.
Справді, не встигли насіння намилуватися на свій корінець, як у них виросла стеблинка і з'явилися маленькі листочки.
- Як тут гарно! - сказали насіння берізки.
- Розправте свої листочки та поверніть їх до сонечка, порадили їм інші рослини.
- Шоб зігрітися?
- Не тільки. На сонечку у ваших зелених листочках утворюються корисні речовини, завдяки яким ви виростите і станете справжніми березками.
- Ось чудово!
І ці маленькі паростки стали рости, ставали все міцнішими і сильнішими.
Ось так опинилися в далеких краях берізки-дочки та синочки тієї самої маленької берізочки. Ось так і досі рослини мандрують.
Вихователь: Хлопці, вам сподобалася казка про те, як подорожують рослини?
Вихователь: А сама береза ​​вам подобається? Чому? Відповіді дітей.
Вихователь: Сьогодні ми з вами будемо вчитися малювати берізку, використовуючи техніку малювання по мокрому паперу Але спершу ми з вами відпочинемо.

Фізхвилинка: «Береза»

Ми берізку посадили, (Випрямитися)
Ми водою її полили, (Руки зігнути до плечей, долонями вперед.)
І берізка підросла, (Встати на шкарпетки)
До сонця гілки підняла, (Руки вгору.)
А потім їх нахилила, (Руки вниз, пряма спина.)
І хлопцям дякувала. (Уклони головою.)

Демонстрація та пояснення прийомів зображення.

Намочимо пензликом аркуш паперу, візьмемо світло-зелену фарбу та намалюємо силует дерева (форма овалу).

Зачекаємо, коли папір висохне. Візьмемо білу гуаш і намалюємо стовбур берези по зеленому силуету.

Зачекаємо, доки висохне біла гуаш. Потім беремо тоненький пензлик і чорною фарбою малюємо штрихи по стовбуру і обводимо стовбур дерева (можна чорним фломастером).

Щоб наші берізки були об'ємні, візьмемо темно-зелену фарбу і пензликом намалюємо крапки-листики. Обведемо хвилястою лінією контур листя берізки.

Наші берізки готові.

Самостійна робота дітей

Вихователь стежить, щоб діти малювали послідовно, правильно користувалися фарбами та серветкою, заохочує їх.

Підсумок заняття. Аналіз дитячих робіт.

Вихователь:Хлопці, а ви знаєте, що береза-це улюблене дерево російського народу. Її порівнювали з юною вродливою дівчиною в зеленому сарафані. Подивіться уважніше і скажіть: У кого яка берізка вийшла?
Діти:У мене струнка, у Василиси кучерява, а у Михайла білоствольна.

МУНІЦИПАЛЬНИЙ БЮДЖЕТНИЙ ДОШКІЛЬНИЙ ОСВІТНИЙ ЗАКЛАД ЦЕНТР РОЗВИТКУ ДИТИНИ

ДИТЯЧИЙ САД №40 «ЗІРКА»

Конспект освітньої діяльності

у старшій

логопедичній групі

Тема: «Осіння береза»

освітня область

«Художня творчість»

Вихователь:

Шалєєва

Тетяна

Володимирівна

Єлець 2015

Ціль:

  • Формувати вміння відображати у малюнку характерні риси берези.

Завдання:

  • продовжувати вчити зображати дерева та його частини.
  • вміти вносити у малюнок додаткові елементи, збагачуючи його зміст (трава, сонце тощо.)
  • Закріплювати навички роботи з аквареллю.
  • розвивати уяву, художній смак.
  • Закріплювати словник на тему «Осінь. Дерева»
  • Закріплювати вміння дітей відповідати питання повною пропозицією.
  • Вчити вживати в мові іменники множини в давальному відмінку.
  • Виховувати любов до рідного краю
  • Виховувати дбайливе ставлення до дерев
  • Закріпити знання дітей про осінь, дерева
  • Розвивати дрібну моторику рук.
  • Зберігати та зміцнювати фізичне та психічне здоров'я дітей, використовуючи гімнастику для пальчиків.

Обладнання та матеріали:

Хід безпосередньо освітньої діяльності

1. Організаційний момент:

Вихователь: - Хлопці, яка зараз пора року?

Діти:-А ви всі гуляли осіннім лісом?

Вихователь: - Чи багато дерев бачили? Ось зараз я дізнаюся, як добре ви знаєте дерева. (Кожному лунають конверти з різними картинками листя).

Вихователь: - Вам потрібно зібрати розрізну картинку, потім знайти цей аркуш у кошику з різним листям і прикріпити листочок до відповідного дерева, що стоять на галявині.

Вихователь: Молодці! Впоралися всі. А зараз уявіть, що ми прогуляємося осіннім лісом, гуляємо між деревами, я пропоную вам пограти в лісі

Вихователь: Береза-берези

Горобина-горобини

Осика-осики

Дуб-дуби

2. Основна частина:

Вихователь: - Молодці! Хлопці, а хтось із вас помітив, що якогось дерева в нашому лісі немає?

(у разі утруднення загадка). Російська красуня Стоїть на галявині У зеленій кофтині, У білому сарафані.

Коли діти назвуть відгадку, вихователь запитує

Вихователь: - Як називають березу в цій загадці?

Вихователь: - Чому її називають російською красунею?

Вихователь: Що у берези названо білим сарафаном?

Вихователь:-А тепер слухайте ще одну загадку: Стоїть Олена: Хустка зелена Тонкий стан, Білий сарафан.

Вихователь: - У цій загадці вказано ще одну ознаку берези - «тонкий стан». Як ви вважаєте, що мається на увазі під цими словами: (тонкий, високий стовбур)

Вихователь показує ілюстрацію із зображенням берези: «яку березу зобразив художник?»

Перераховує разом із дітьми всі ознаки, які вони повинні будуть відобразити у своїх малюнках: білий високий стовбур з чорними плямами, тонкі, вигнуті гілки, напівпрозора крона з пожовклим листям.

3. Аналіз та показ зразка:

Вихователь: І сьогодні ми намалюємо осінню березу.

Подивіться, як вийшло, треба спочатку повчитися зображати деякі її частини на білому аркуші паперу.

Почнемо з малювання тонких, гнучких, вигнутих гілок, нахилених у різні боки.

Вихователь показує і каже: «Як і в інших дерев, гілки від стовбура ростуть нагору, але потім плавно закруглюються і опускаються вниз. Малюємо кінчиком пензля.

А листя берези ми малюватимемо за допомогою штампиків. Після того як ви
намалюєте стовбур, цятки на стовбурі та гілках, можна малювати крону берези.
Обмочуємо палець у воду, потім у фарбу (жовту) і акуратно наносимо на
поролоновий штамп, потім робимо відбиток. І так далі. Листя малюється так,
щоб було видно просвіти між листочками.

4. Робота з аквареллю:

Перед роботою проводиться пальчикова гімнастика. Дружать у нашій групі

Дівчата й хлопчики,(Зробити замок)

Ми з тобою подружимо

Маленькі пальчики(Згинати та розгинати пальці рук)

Один два три чотири п'ять.
Починай рахувати знову(Загинання кожного пальця)

Повторити послідовність малювання.

У процесі малювання вихователь, якщо потрібно, нагадує прийоми